Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-03-02, 13:00 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Droga przez Lichynię dosłownie się rozpada. Czy powiat znajdzie pieniądze na remont? [ZDJĘCIA + FILM]

Droga przez Lichynię dosłownie się rozpada. Czy powiat znajdzie pieniądze na remont? [film nadesłany przez słuchacza]
Droga powiatowa biegnąca z Zalesia Śląskiego przez Lichynię do Leśnicy niemal całkowicie się rozpadła po tegorocznej zimie. W najtragiczniejszym stanie jest ul. Daszyńskiego w centrum miejscowości. W wielu miejscach dziury mają więcej niż 20 cm głębokości, a kierowcy nie mają szans ich ominąć, bo nie ma odcinka asfaltu, który nie byłby dziurawy. Starostwo Powiatowe w Strzelcach Opolskich obiecuje remont, ale na razie szuka na to pieniędzy.
Mieszkańcy Lichyni zgłosili się do naszej redakcji z apelem o interwencję. Stan drogi określają jako katastrofalny.

- Dziura na dziurze, jak ser szwajcarski - mówią. - Jak jedzie tir, to aż mi się w domu szklanki ruszają. Czasem to kleją, ale bardzo mało to daje. Ciężarówka wszystko to zniszczy i na chodnik wrzuci. Asfalt jest może już 40-letni albo i starszy. Jego żywotność już dawno się skończyła. Nie ma szans, żeby tu nie powstawały nowe dziury.

Zarządcą drogi numer 1401 O jest starostwo powiatowe w Strzelcach Opolskich.

- Mamy kilka dróg, które po zimie są w fatalnym stanie – mówi starosta Józef Swaczyna. - To są drogi, które są prawie totalnie zniszczone. Będziemy tam prawdopodobnie zrywać asfalt i chcemy to porządnie wyremontować. Szukamy w tej chwili pieniędzy, ale myślę, że się muszą na to znaleźć.

Na pierwszym miejscu listy dróg do pilnego remontu jest trasa przez Lichynię, na kolejnym – wylot z Leśnicy w kierunku Zdzieszowic. Urzędnicy powiatowi zakończyli już szacowanie strat, teraz przeglądają budżet. Na remonty wszystkich dróg uszkodzonych w czasie tegorocznej zimy potrzebnych jest kilka milionów złotych.
Mieszkańcy
Józef Swaczyna

Wiadomości z regionu

2021-04-19, godz. 08:00 Od dzisiaj ponownie będą otwarte żłobki i przedszkola. Uczniowie co najmniej do 25 kwietnia mają zajęcia zdalne Po kilkutygodniowej przerwie od dzisiaj (19.04) ponownie zostały otwarte żłobki i przedszkola. Otwarcie szkół minister zdrowia uzależnia od liczby potwierdzonych… » więcej 2021-04-19, godz. 07:15 Na opolskim Toropolu startuje dzisiaj punkt masowych szczepień przeciw COVID-19 Punktualnie o godzinie 8.00 rano na rozmrożonym krytym lodowisku Toropol w Opolu rozpocznie działalność pierwszy na Opolszczyźnie punkt masowych szczepień… » więcej 2021-04-18, godz. 20:10 Gmina Leśnica chce doprowadzić internet do każdej sali szkolnej Na razie uczniowie lekcje mają zdalnie, przez internet, ale nie wiadomo w jakiej formie zajęcia będą prowadzone po wakacjach. Możliwe, że w formie hybrydowej… » więcej 2021-04-18, godz. 19:45 Raport dnia: 3 zgony i 407 nowych przypadków zakażeń koronawirusem na Opolszczyźnie [INFOGRAFIKA] 3 zgony i 407 nowych przypadków zakażeń koronawirusem zanotowano minionej doby w województwie opolskim. W codziennym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało… » więcej 2021-04-18, godz. 19:16 Podnyska Bioagra kontynuuje program nasadzeń drzew i krzewów. Rośliny mają ograniczyć hałas i zapachy z zakładu Około 850 krzewów i drzew chce zasadzić tegorocznej wiosny podnyska Bioagra. Rośliny mają pomóc w zatrzymywaniu zapachów i dźwięków dobiegających z… » więcej 2021-04-18, godz. 19:00 Seniorzy mogą dokonać spisu powszechnego w centrum "Senior" w Opolu Centrum 'Senior' w Opolu postanowiło pomóc mieszkańcom w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021. W placówce uruchomiono specjalne dyżury… » więcej 2021-04-18, godz. 17:00 Bezpłatny program dla rodzin dotkniętych alkoholowym zespołem płodowym “FAScynujące Rodzicielstwo” to projekt mający na celu niesienie pomocy rodzinom z Kędzierzyna-Koźla, które borykają się z problemem FAS, czyli Alkoholowym… » więcej 2021-04-18, godz. 16:00 Fundacja "Flexi Mind" poszukuje chętnych rodzin i opiekunów osób niepełnosprawnych do programu "Opieki wytchnienio… Członkowie rodzin lub opiekunowie osób niepełnosprawnych mogą starać się o wsparcie w ramach rządowego programu 'Opieki wytchnieniowej'. Ma on na celu odciążenie… » więcej 2021-04-18, godz. 16:00 Strażacy z Boryczy sieją łąki kwietne z nasion od niemieckiej gminy partnerskiej Choć z powodu pandemii mieszkańcy gminy Izbicko i partnerskiego miasta Florstadt nie mogą się wzajemnie odwiedzać, to kontakty się nie urwały. Z inicjatywy… » więcej 2021-04-18, godz. 15:30 Nietoperze zajmą się komarami w kluczborskim parku. Gmina zamontowała na drzewach sto budek lęgowych Sto budek lęgowych dla nietoperzy zamontowano na drzewach Parku Miejskiego w Kluczborku. To projekt zwycięski w trzecim obszarze Kluczborskiego Budżetu Oby… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »