Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-03-02, 13:00 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Droga przez Lichynię dosłownie się rozpada. Czy powiat znajdzie pieniądze na remont? [ZDJĘCIA + FILM]

Droga przez Lichynię dosłownie się rozpada. Czy powiat znajdzie pieniądze na remont? [film nadesłany przez słuchacza]
Droga powiatowa biegnąca z Zalesia Śląskiego przez Lichynię do Leśnicy niemal całkowicie się rozpadła po tegorocznej zimie. W najtragiczniejszym stanie jest ul. Daszyńskiego w centrum miejscowości. W wielu miejscach dziury mają więcej niż 20 cm głębokości, a kierowcy nie mają szans ich ominąć, bo nie ma odcinka asfaltu, który nie byłby dziurawy. Starostwo Powiatowe w Strzelcach Opolskich obiecuje remont, ale na razie szuka na to pieniędzy.
Mieszkańcy Lichyni zgłosili się do naszej redakcji z apelem o interwencję. Stan drogi określają jako katastrofalny.

- Dziura na dziurze, jak ser szwajcarski - mówią. - Jak jedzie tir, to aż mi się w domu szklanki ruszają. Czasem to kleją, ale bardzo mało to daje. Ciężarówka wszystko to zniszczy i na chodnik wrzuci. Asfalt jest może już 40-letni albo i starszy. Jego żywotność już dawno się skończyła. Nie ma szans, żeby tu nie powstawały nowe dziury.

Zarządcą drogi numer 1401 O jest starostwo powiatowe w Strzelcach Opolskich.

- Mamy kilka dróg, które po zimie są w fatalnym stanie – mówi starosta Józef Swaczyna. - To są drogi, które są prawie totalnie zniszczone. Będziemy tam prawdopodobnie zrywać asfalt i chcemy to porządnie wyremontować. Szukamy w tej chwili pieniędzy, ale myślę, że się muszą na to znaleźć.

Na pierwszym miejscu listy dróg do pilnego remontu jest trasa przez Lichynię, na kolejnym – wylot z Leśnicy w kierunku Zdzieszowic. Urzędnicy powiatowi zakończyli już szacowanie strat, teraz przeglądają budżet. Na remonty wszystkich dróg uszkodzonych w czasie tegorocznej zimy potrzebnych jest kilka milionów złotych.
Mieszkańcy
Józef Swaczyna

Wiadomości z regionu

2021-04-17, godz. 21:30 Raport dnia: 351 nowych zakażeń i 9 zgonów w regionie. Opolski Toropol gotowy na pierwsze masowe szczepienia 351 nowych zachorowań i 9 zgonów wśród zakażonych koronawirusem. To bilans ostatniej doby pandemii na Opolszczyźnie. » więcej 2021-04-17, godz. 20:15 Zbierają opakowania po napojach, by kupić mundury dla młodych strażaków. W akcji pomagają mieszkańcy Otmuchowa Strażacy-ochotnicy z Otmuchowa prowadzą zbiórkę plastikowych butelek i aluminiowych puszek. W ten sposób jednostka chce zdobyć pieniądze na nowe mundury… » więcej 2021-04-17, godz. 20:00 Foodtrucki zaparkowały na rynku w Lewinie Brzeskim. "W ostatnim czasie brakuje takich wydarzeń" Kilkanaście stanowisk z ulicznym jedzeniem z całego świata gości od dziś (17.04) na rynku w Lewinie Brzeskim. To już drugi zlot foodtrucków w tym mieś… » więcej 2021-04-17, godz. 19:21 Zmarła opolska radna Danuta Sokołowska. O jej śmierci poinformował prezydent Arkadiusz Wiśniewski Nie żyje radna Opola Danuta Sokołowska. Informację o jej śmierci podał dziś (17.04) w mediach społecznościowych prezydent miasta Arkadiusz Wiśniewski. » więcej 2021-04-17, godz. 19:15 Nysa chce rozbudować kolejne przedszkole w gminie. Inwestycja pozwoliłaby zaspokoić wszystkie potrzeby w zakresie opieki… Władze Nysy planują rozbudowę kolejnego przedszkola. W ten sposób udałoby się rozwiązać problemy związane z opieką nad dziećmi w tej grupie wiekowe… » więcej 2021-04-17, godz. 18:15 Dwa tygodnie do turnieju rycerskiego w Biskupicach. Przygotowania trwają, ale ważne będzie ostateczne stanowisko sa… Trwają przygotowania do kolejnej edycji Międzynarodowego Turnieju Rycerskiego w Biskupicach obok Byczyny. Przedsięwzięcie zaplanowano na majówkę (01-03… » więcej 2021-04-17, godz. 17:00 Ruszyły prace związane z utworzeniem sterylizatorni w namysłowskim szpitalu. Inwestycja będzie kosztować więcej… Namysłowskie starostwo rozstrzygnęło przetarg na utworzenie centralnej sterylizatorni w miejscowym szpitalu. Inwestycja będzie droższa, niż planowano, jednak… » więcej 2021-04-17, godz. 16:00 Wkrótce bus dowiezie seniorów i niepełnosprawnych do domu pobytu "Sancta Trinitas" w Gorzowie Śląskim Podopieczni Dziennego Domu Pomocy Caritas Diecezji Opolskiej 'Sancta Trinitas' w Gorzowie Śląskim doczekają się busa. Samochód dostosowany do transportu osób… » więcej 2021-04-17, godz. 16:00 Zachorowań mniej, ale oddziały covidowe nadal pełne. To efekt świąt wielkanocnych Zmniejsza się liczba zarażeń koronawirusem w regionie, ale znacznie wolniej spada liczba zajętych łóżek w szpitalach. Ci, którzy obecnie są przyjmowani… » więcej 2021-04-17, godz. 15:14 Zderzenie trzech aut w Dobrodzieniu. Jedna osoba poszkodowana Trzy samochody zderzyły się w Dobrodzieniu na ul. Edyty Stein. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »