Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-02-26, 12:45 Autor: Monika Matuszkiewicz

"Chciała nauczyć córkę jeździć samochodem". Policjanci ujawniają szczegóły tragicznego wypadku w Kopernikach

W pobliżu miejsca tragedii płoną znicze [fot. Daniel Klimczak]
W pobliżu miejsca tragedii płoną znicze [fot. Daniel Klimczak]
W pobliżu miejsca tragedii płoną znicze [fot. Daniel Klimczak]
W pobliżu miejsca tragedii płoną znicze [fot. Daniel Klimczak]
W pobliżu miejsca tragedii płoną znicze [fot. Daniel Klimczak]
W pobliżu miejsca tragedii płoną znicze [fot. Daniel Klimczak]
Wszystko wskazuje na to, że matka chciała nauczyć córkę jeździć samochodem. Wracamy tragicznego wypadku w Kopernikach, do którego doszło w środę (24.02) na terenie Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej. Na bocznej drodze śmiertelnie potrącona została 54-letnia kobieta. Samochodem kierowała 15-latka. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że dziewczyna w pewnym momencie straciła panowanie nad pojazdem i potrąciła pieszą.
O szczegółach mówi podkomisarz Karol Brandys z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.

- Obok dziewczynki siedziała jej 37-letnia matka. Policjanci przebadali na zwartość alkoholu obie kobiety. Okazało się, że były trzeźwe. Dodatkowo matka dziewczynki miała prawo jazdy. Z naszych wstępnych ustaleń wynika, że kobieta chciała po prostu nauczyć córkę jeździć. Na miejscu policjanci zabezpieczyli ślady i wykonali oględziny miejsca zdarzenia. My cały zebrany materiał przesłaliśmy do sądu rodzinnego.

Dodajmy, że sprawę 15-latki będzie teraz prowadził nyski sąd rodzinny.
podkom. Karol Brandys

Wiadomości z regionu

2021-04-21, godz. 16:30 Jest porozumienie! W Korfantowie rusza oddział rehabilitacji pacjentów "pocovidowych" Od dzisiaj (21.04) szpital w Korfantowie będzie rehabilitował pacjentów, którzy przeszli COVID-19. To ustalenia wojewody opolskiego, marszałka regionu, prezesa… » więcej 2021-04-21, godz. 16:30 Prezydent Andrzej Duda 2 maja odwiedzi Górę św. Anny. To część obchodów 100. rocznicy wybuchu III Powstania Śl… Prezydent Andrzej Duda przyjedzie 2 maja na Górę św. Anny. Weźmie udział w uroczystościach związanych z setną rocznicą wybuchu III Powstania Śląskiego… » więcej 2021-04-21, godz. 15:42 Opolskie w gronie województw z największą liczbą zakażeń. Obostrzenia zostają Na Opolszczyźnie a także w woj. śląskim, dolnośląskim, łódzkim, wielkopolskim nie będzie luzowania obostrzeń epidemicznych. Taką informację przekazał… » więcej 2021-04-21, godz. 15:30 Była zakonnica zeznawała w procesie opolskiego "Tulipana" W opolskim sądzie okręgowym trwa proces Piotr K., czyli opolskiego 'Tulipana', który miał oszukać ponad 100 osób na prawie 2 miliony złotych. Sprawa wyszła… » więcej 2021-04-21, godz. 14:43 "Mieszkańcy mają prawo, by złożyć hołd polskim patriotom”. Konferencja prasowa Violetty Porowskiej przed pomnikiem… Wraca temat napisu na tablicy, która miała zawisnąć na pomniku przy placu Wolności w Głogówku. Przypomnijmy, radni między innymi Mniejszości Niemieckiej… » więcej 2021-04-21, godz. 14:15 1% podatku zostaw na Opolszczyźnie Do końca kwietnia należy rozliczyć się z fiskusem. Warto przekazać 1% podatku na organizacje pożytku publicznego, zwłaszcza te, które działają na terenie… » więcej 2021-04-21, godz. 13:44 Akcja SOK na opolskim dworcu PKP. Funkcjonariusze zatrzymali matkę z poszukiwanym dzieckiem Na dworcu głównym PKP w Opolu funkcjonariusze Służby Ochrony Kolei zatrzymali kobietę, która sprawiała wrażanie osoby będącej pod wpływem środków… » więcej 2021-04-21, godz. 13:38 Każdy mieszkaniec Opolszczyzny otrzyma 4 maski ochronne! Akcję dystrybucji koordynuje wojewoda opolski 3,5 miliona maseczek ochronnych trafi do mieszkańców naszego regionu. Statystycznie - na jednego Opolanina przypadają 4 sztuki. Transport rozpoczął się dzisiaj… » więcej 2021-04-21, godz. 13:15 Do punktu szczepień w opolskim Toropolu przywieziono 2 tysiące dawek. "Udało się zachować ciągłość szczepień" Punkt szczepień powszechnych na opolskim Toropolu otrzymał kolejne dawki szczepionek. W południe dostarczonych zostało 2 tysiące dawek Moderny. Dzisiaj (21.04)… » więcej 2021-04-21, godz. 13:00 Szykuje się długie zamknięcie głównego przejazdu kolejowego w Zdzieszowicach Od dawna mieszkańcy Zdzieszowic prosili o remont głównego przejazdu w ich mieście. Nierówne płyty między torami powodują, że nie tylko rowerzyści mają… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »