Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-02-21, 17:15 Autor: Monika Matuszkiewicz

Opolanie poczuli wiosenny klimat. Wyruszyli na spacery, skusił ich też jeszcze niedostępny plac zabaw w Parku 800-lecia [ZDJĘCIA]

Opolanie korzystają z uroków przedwczesnej wiosny [fot.M.Matuszkiewicz]
Opolanie korzystają z uroków przedwczesnej wiosny [fot.M.Matuszkiewicz]
Opolanie korzystają z uroków przedwczesnej wiosny [fot.M.Matuszkiewicz]
Opolanie korzystają z uroków przedwczesnej wiosny [fot.M.Matuszkiewicz]
Opolanie korzystają z uroków przedwczesnej wiosny [fot.M.Matuszkiewicz]
Opolanie korzystają z uroków przedwczesnej wiosny [fot.M.Matuszkiewicz]
Mieszkańcy stolicy regionu poczuli już wiosnę. Dzisiejsza (21.02) temperatura powietrza zachęciła wielu opolan do wyjścia z domu i skorzystania z promieni słonecznych oraz zbliżającej się wiosny. Wielu z nich można było spotkać na wyspie Bolko oraz w parku nadodrzańskim. Sporo osób od wczoraj (20.02) bawi się też na nowo powstałym placu zabaw w Parku 800-lecia. Co prawda nie został on jeszcze oficjalnie otwarty, ale dzieciom i rodzicom to nie przeszkadzało. Mieszkańcy samowolnie tam weszli.
- Za dużo już było tej zimy w tym roku i potrzebowaliśmy już promieni słonecznych oraz dodatnich temperatur. Cieszymy się, że w końcu są i oby zostały jak najdłużej - mówią mieszkańcy Opola.

- Jak tylko słoneczko świeci, to ruszamy z domu, żeby troszkę pooddychać świeżym luftem, jak to się mówi. - Już czas, więc otwieramy plac zabaw. - Bardzo fajny jest, a dzieci mają się gdzie bawić. Jak my już tutaj przyszliśmy, to był otwarty, więc co zrobić - korzystamy. Zoo już zaliczone i wracamy do domu. - Jestem nim zachwycona. Bardzo fajny i jest jedynym porządnym placem zabaw w Opolu. Innego nie znam takiego. - Fajnie, że dzieciaki wyszły z domu. Dzisiaj taki pierwszy powie wiosny, także korzystamy. Plac zabaw bardzo udany. Myśmy przyjechali z drugiego końca Opola, z osiedla ZWM, bo u nas takiego dużego i fajnego nie ma.

Przypomnijmy, że do astronomicznej wiosny pozostało jeszcze 27 dni. Nie wiadomo jeszcze, kiedy dokładnie plac zabaw w Parku 800-lecia zostanie oficjalnie otwarty.
Mieszkańcy Opola

Wiadomości z regionu

2021-04-17, godz. 21:30 Raport dnia: 351 nowych zakażeń i 9 zgonów w regionie. Opolski Toropol gotowy na pierwsze masowe szczepienia 351 nowych zachorowań i 9 zgonów wśród zakażonych koronawirusem. To bilans ostatniej doby pandemii na Opolszczyźnie. » więcej 2021-04-17, godz. 20:15 Zbierają opakowania po napojach, by kupić mundury dla młodych strażaków. W akcji pomagają mieszkańcy Otmuchowa Strażacy-ochotnicy z Otmuchowa prowadzą zbiórkę plastikowych butelek i aluminiowych puszek. W ten sposób jednostka chce zdobyć pieniądze na nowe mundury… » więcej 2021-04-17, godz. 20:00 Foodtrucki zaparkowały na rynku w Lewinie Brzeskim. "W ostatnim czasie brakuje takich wydarzeń" Kilkanaście stanowisk z ulicznym jedzeniem z całego świata gości od dziś (17.04) na rynku w Lewinie Brzeskim. To już drugi zlot foodtrucków w tym mieś… » więcej 2021-04-17, godz. 19:21 Zmarła opolska radna Danuta Sokołowska. O jej śmierci poinformował prezydent Arkadiusz Wiśniewski Nie żyje radna Opola Danuta Sokołowska. Informację o jej śmierci podał dziś (17.04) w mediach społecznościowych prezydent miasta Arkadiusz Wiśniewski. » więcej 2021-04-17, godz. 19:15 Nysa chce rozbudować kolejne przedszkole w gminie. Inwestycja pozwoliłaby zaspokoić wszystkie potrzeby w zakresie opieki… Władze Nysy planują rozbudowę kolejnego przedszkola. W ten sposób udałoby się rozwiązać problemy związane z opieką nad dziećmi w tej grupie wiekowe… » więcej 2021-04-17, godz. 18:15 Dwa tygodnie do turnieju rycerskiego w Biskupicach. Przygotowania trwają, ale ważne będzie ostateczne stanowisko sa… Trwają przygotowania do kolejnej edycji Międzynarodowego Turnieju Rycerskiego w Biskupicach obok Byczyny. Przedsięwzięcie zaplanowano na majówkę (01-03… » więcej 2021-04-17, godz. 17:00 Ruszyły prace związane z utworzeniem sterylizatorni w namysłowskim szpitalu. Inwestycja będzie kosztować więcej… Namysłowskie starostwo rozstrzygnęło przetarg na utworzenie centralnej sterylizatorni w miejscowym szpitalu. Inwestycja będzie droższa, niż planowano, jednak… » więcej 2021-04-17, godz. 16:00 Wkrótce bus dowiezie seniorów i niepełnosprawnych do domu pobytu "Sancta Trinitas" w Gorzowie Śląskim Podopieczni Dziennego Domu Pomocy Caritas Diecezji Opolskiej 'Sancta Trinitas' w Gorzowie Śląskim doczekają się busa. Samochód dostosowany do transportu osób… » więcej 2021-04-17, godz. 16:00 Zachorowań mniej, ale oddziały covidowe nadal pełne. To efekt świąt wielkanocnych Zmniejsza się liczba zarażeń koronawirusem w regionie, ale znacznie wolniej spada liczba zajętych łóżek w szpitalach. Ci, którzy obecnie są przyjmowani… » więcej 2021-04-17, godz. 15:14 Zderzenie trzech aut w Dobrodzieniu. Jedna osoba poszkodowana Trzy samochody zderzyły się w Dobrodzieniu na ul. Edyty Stein. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »