Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-01-23, 17:45 Autor: Daniel Klimczak

Z otmuchowskiego dworca zniknęła nieestetyczna zabudowa. Wkrótce teren zamieni się w nowoczesne centrum przesiadkowe

Przebudowa dworca autobusowego w Otmuchowie [fot. UM Otmuchów]
Przebudowa dworca autobusowego w Otmuchowie [fot. UM Otmuchów]
Przebudowa dworca autobusowego w Otmuchowie [fot. UM Otmuchów]
Przebudowa dworca autobusowego w Otmuchowie [fot. UM Otmuchów]
Przebudowa dworca autobusowego w Otmuchowie [fot. Daniel Klimczak]
Przebudowa dworca autobusowego w Otmuchowie [fot. Daniel Klimczak]
Jeszcze w tym roku na mapie Otmuchowa pojawi się nowoczesne centrum przesiadkowe. Trwające od kilku miesięcy prace przebiegają zgodnie z planem i już widać ich wpływ na krajobraz miasta.
Realizację inwestycji rozpoczęto się od wyburzenia zbędnych obiektów i porządkowania terenu. W ten sposób z placu dworcowego zniknęła mało estetyczna zabudowa powstała w latach 70. ubiegłego stulecia. Burmistrz Jan Woźniak zapowiada, że w jej miejscu pojawi się element, który o wiele lepiej wpasuje się w historyczny charakter miasta.

- Bardzo piękny projekt realizujemy, bo on nawiązuje również do zamku otmuchowskiego, bo budowany jest przy ulicy Mickiewicza, więc u podnóża tej budowli. Projekt został zatwierdzony, bardzo ładnie to wygląda, jeżeli chodzi o dokumentację techniczną i wizualizację - dodaje.

Oprócz budynku, w którym mieścić się będą między innymi poczekalnia i toalety, dworzec doczeka się też nowej nawierzchni na placu manewrowym dla autobusów oraz dodatkowych miejsc parkingowych dla samochodów. Na miejscu pojawią się też elementy małej architektury, takie jak stojaki na rowery, ławki, kosze na śmieci czy lampy uliczne zasilane panelami słonecznymi oraz energią wiatrową. W projekcie nie zabrakło miejsca na zieleń.

To jednak niejedyny element zadania, którego koszt wyniesie 2,3 miliona złotych. Inwestycja przyniesie też korzyści pieszym i rowerzystom, którzy do maja przyszłego roku zyskają ścieżkę biegnącą u podnóża zamku i wiodącą dalej w kierunku basenu i stadionu, a także jeziora.
Jan Woźniak

Wiadomości z regionu

2021-03-01, godz. 20:45 Raport dnia: ponad połowę mniej zakażeń koronawirusem niż wczoraj. Spada także liczba zgonów 84 nowe przypadki zakażenia koronawirusem i zero przypadków śmiertelnych zanotowano minionej doby w województwie opolskim. W codziennym raporcie Ministerstwo… » więcej 2021-03-01, godz. 20:15 Straż graniczna pilnuje przestrzegania nowych obostrzeń. 235 osób bez odpowiednich zaświadczeń Funkcjonariusze Straży Granicznej w Opolu kontrolowali w trakcie weekendu przestrzeganie nowych obostrzeń przy wjeździe z Czech i Słowacji. » więcej 2021-03-01, godz. 19:12 Grypa ptaków w Piątkowicach. Zakażony był łabędź Przypadek grypy ptaków potwierdzili specjaliści z Puław u łabędzia odłowionego na jazie w okolicach elektrowni w Piątkowicach w gminie Łambinowice. » więcej 2021-03-01, godz. 19:02 Wojewódzkie obchody 1 marca w Opolu. Władze regionu i miasta oddały cześć żołnierzom wyklętym [ZDJĘCIA] Przedstawiciele władzy rządowej w regionie, opolskiego ratusza, Instytutu Pamięci Narodowej oraz 10. Opolskiej Brygady Logistycznej uczcili pamięć o bohaterach… » więcej 2021-03-01, godz. 19:00 Finał kontroli NFZ w szpitalach w Nysie i Krapkowicach. Czy tamtejsi samorządowcy mieli prawo do szczepienia w grupie… Zakończyły się kontrole Narodowego Funduszu Zdrowia prowadzone w nyskim i krapkowickim szpitalu. Postępowania wszczęto po tym, gdy pojawiły się wątpliwości… » więcej 2021-03-01, godz. 18:45 Na pace rusztowania, na wadze... prawie dwa razy więcej, niż pozwalają przepisy Prawie dwa razy więcej niż powinien ważył bus zatrzymany przez mundurowych Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego. Autem transportowane były metalowe… » więcej 2021-03-01, godz. 18:15 Najpierw za głośno imprezował, potem za schodami próbował się ukryć przed policją Policjanci ze Strzelec Opolskich zostali wezwani do jednego z mieszkań, z którego miały dobiegać niepokojące hałasy. Gdy mundurowi przyjechali na miejsce… » więcej 2021-03-01, godz. 17:41 Opole: Lewica chce zmiany nazwy wiaduktu przy ulica Struga. Poseł Solidarnej Polski Janusz Kowalski mówi stanowczo "… Opolska Lewica chce zmiany nazwy wiaduktu w ciągu ulicy Struga i Reymonta. Patronem mostu są 'Żołnierze Wyklęci', jednak przedstawiciele Lewicy chcą, aby… » więcej 2021-03-01, godz. 17:30 Nowoczesna domaga się wykreśleń z KK. Chodzi o świeckie państwo Przedstawiciele Nowoczesnej domagają się świeckiego państwa i wykreślenia artykułu 196 o obrazie uczuć religijnych z Kodeksu Karnego. Poseł Witold Zembaczyński… » więcej 2021-03-01, godz. 16:30 Gościęcin i Kędzierzyn-Koźle - tu również pamiętają o żołnierzach podziemia antykomunistycznego W Gościęcinie, w gminie Pawłowiczki i w Kędzierzynie-Koźlu upamiętniono działaczy podziemia antykomunistycznego, członków formacji 'Olimpia' należącej… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »