Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-01-23, 16:30 Autor: Monika Matuszkiewicz

"Jest kolorowo i nowocześnie". Najmłodsi czytelnicy z PSP nr 2 w Opolu mogą już korzystać z odnowionej biblioteki

Biblioteka w PSP numer 2 w Opolu [fot.M.Matuszkiewicz]
Biblioteka w PSP numer 2 w Opolu [fot.M.Matuszkiewicz]
Biblioteka w PSP numer 2 w Opolu [fot.M.Matuszkiewicz]
Biblioteka w PSP numer 2 w Opolu [fot.M.Matuszkiewicz]
Biblioteka w PSP numer 2 w Opolu [fot.M.Matuszkiewicz]
Biblioteka w PSP numer 2 w Opolu [fot.M.Matuszkiewicz]
Biblioteka w PSP numer 2 w Opolu [fot.M.Matuszkiewicz]
Biblioteka w PSP numer 2 w Opolu [fot.M.Matuszkiewicz]
Nowoczesna, przejrzysta i z mnóstwem nowych książek - tak wygląda po remoncie bibliotek w Publicznej Szkole numer 2 im. Opolskich Olimpijczyków w Opolu. Uczniowie nie tylko wypożyczą tam lekturę szkolną, ale także wiele ciekawych opowiadań i komiksów. Mogą także usiąść na wygodnych pufach i poczytać.
- Chcieliśmy, żeby ta nasza czytelnia wyglądała inaczej. Dzieci tu mogą przyjść, odpocząć, pooglądać książki i od razu je przeczytać - mówi Grażyna Danielko, wicedyrektor PSP numer 2 w Opolu.

- Czytelnia kojarzyła się dzieciom z takim przedłużeniem lekcji. Natomiast teraz, kiedy mają fantastyczne pufy, siedziska kolorowe, gdzie mogą wziąć sobie takie małe siedziska i usiąść sobie w kąciku i zająć się lekturą to jest zupełnie inaczej. To jest czytelnia, taka z prawdziwego zdarzenia i nie ukrywam, że jesteśmy bardzo dumni z niej. Dzieci są przeszczęśliwe.

Remont i wyposażenie pomieszczenia kosztowało ponad 50 tysięcy złotych. Opolski ratusz przeznaczył na ten cel 33 tysiące złotych, a 20 tysięcy złotych dołożone zostało przez Fundację Sport i Oświata to Dobra Lokata.
Grażyna Danielko

Wiadomości z regionu

2021-03-01, godz. 20:45 Raport dnia: ponad połowę mniej zakażeń koronawirusem niż wczoraj. Spada także liczba zgonów 84 nowe przypadki zakażenia koronawirusem i zero przypadków śmiertelnych zanotowano minionej doby w województwie opolskim. W codziennym raporcie Ministerstwo… » więcej 2021-03-01, godz. 20:15 Straż graniczna pilnuje przestrzegania nowych obostrzeń. 235 osób bez odpowiednich zaświadczeń Funkcjonariusze Straży Granicznej w Opolu kontrolowali w trakcie weekendu przestrzeganie nowych obostrzeń przy wjeździe z Czech i Słowacji. » więcej 2021-03-01, godz. 19:12 Grypa ptaków w Piątkowicach. Zakażony był łabędź Przypadek grypy ptaków potwierdzili specjaliści z Puław u łabędzia odłowionego na jazie w okolicach elektrowni w Piątkowicach w gminie Łambinowice. » więcej 2021-03-01, godz. 19:02 Wojewódzkie obchody 1 marca w Opolu. Władze regionu i miasta oddały cześć żołnierzom wyklętym [ZDJĘCIA] Przedstawiciele władzy rządowej w regionie, opolskiego ratusza, Instytutu Pamięci Narodowej oraz 10. Opolskiej Brygady Logistycznej uczcili pamięć o bohaterach… » więcej 2021-03-01, godz. 19:00 Finał kontroli NFZ w szpitalach w Nysie i Krapkowicach. Czy tamtejsi samorządowcy mieli prawo do szczepienia w grupie… Zakończyły się kontrole Narodowego Funduszu Zdrowia prowadzone w nyskim i krapkowickim szpitalu. Postępowania wszczęto po tym, gdy pojawiły się wątpliwości… » więcej 2021-03-01, godz. 18:45 Na pace rusztowania, na wadze... prawie dwa razy więcej, niż pozwalają przepisy Prawie dwa razy więcej niż powinien ważył bus zatrzymany przez mundurowych Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego. Autem transportowane były metalowe… » więcej 2021-03-01, godz. 18:15 Najpierw za głośno imprezował, potem za schodami próbował się ukryć przed policją Policjanci ze Strzelec Opolskich zostali wezwani do jednego z mieszkań, z którego miały dobiegać niepokojące hałasy. Gdy mundurowi przyjechali na miejsce… » więcej 2021-03-01, godz. 17:41 Opole: Lewica chce zmiany nazwy wiaduktu przy ulica Struga. Poseł Solidarnej Polski Janusz Kowalski mówi stanowczo "… Opolska Lewica chce zmiany nazwy wiaduktu w ciągu ulicy Struga i Reymonta. Patronem mostu są 'Żołnierze Wyklęci', jednak przedstawiciele Lewicy chcą, aby… » więcej 2021-03-01, godz. 17:30 Nowoczesna domaga się wykreśleń z KK. Chodzi o świeckie państwo Przedstawiciele Nowoczesnej domagają się świeckiego państwa i wykreślenia artykułu 196 o obrazie uczuć religijnych z Kodeksu Karnego. Poseł Witold Zembaczyński… » więcej 2021-03-01, godz. 16:30 Gościęcin i Kędzierzyn-Koźle - tu również pamiętają o żołnierzach podziemia antykomunistycznego W Gościęcinie, w gminie Pawłowiczki i w Kędzierzynie-Koźlu upamiętniono działaczy podziemia antykomunistycznego, członków formacji 'Olimpia' należącej… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »