Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-01-15, 15:00 Autor: Kacper Śnigórski

Myśliwy postrzelił się na polowaniu? Prokuratura jest innego zdania

Akta (fot. Daria Placek)
Akta (fot. Daria Placek)
Myśliwy z raną postrzałową w ciężkim stanie trafił do szpitala. Od początku wiele wskazywało na to, że przez przypadek sam się postrzelił. Doszło do tego w wigilie 2019 roku w Kniei w gminie Zębowice. Po roku od tego zdarzenia prokuratura skierowała do Sądu Rejonowego w Oleśnie akt oskarżenia w tej sprawie, w którym czytamy, że wersja o tym, że sam się postrzelił, nie zgadza się z ustaleniami śledztwa.
Według prokuratury, mężczyzna został przez przypadek postrzelony przez swojego kolegę, który razem z nim tego dnia polował. Teraz 49-letniemu Markowi W. grozi do 3 lat więzienia.

- Zarzuca mu się, że nieumyślnie spowodował ciężki uszczerbek na zdrowiu u innego myśliwego - mówi rzecznik opolskiej prokuratury, Stanisław Bar.

- Mężczyzna oddał strzał w kierunku zwierzyny, nie upewniając się, czy może to zrobić w sposób bezpieczny, czyli nie narażając innych osób. Pocisk zrykoszetował i jego fragment trafił Henryka P. Mężczyzna został ranny w podudzie. Doszło do złamania kości piszczelowej, uszkodzenia nerwów i masywnego krwotoku. Był to stan zagrażający życiu pokrzywdzonego. Marek W. nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień. Polowanie nie było odnotowane w rejestrze polowań - dodał prokurator Bar.

Prokuratura oskarżyła również 66-letniego Krzysztofa M., któremu śledczy zarzucają podrobienie zapisów w elektronicznej książce polowań. Oskarżony zalogował się jako administrator do sieci i wskazał wcześniejszą godzinę rozpoczęcia polowania. Groziło mu 5 lat więzienia, ale przyznał się, a prokuratura zawnioskowała o warunkowe umorzenie postępowania.
Stanisław Bar

Wiadomości z regionu

2021-02-24, godz. 18:30 Malowanie ławek i praca przy zieleni. Dłużnicy kluczborskiej spółdzielni mogą odpracować zaległości Możliwość odpracowania długu daje swoim mieszkańcom Spółdzielnia Mieszkaniowa 'Przyszłość' w Kluczborku. » więcej 2021-02-24, godz. 15:49 "Trzecia fala koronawirusa się rozpędza." Usta i nos będziemy mogli zasłaniać tylko maseczkami. W jednym województwie… - Średnia dzienna zakażeń jest na poziomie 8 tysięcy przypadków, przed tygodniem było ich niecałe 6 tysięcy. Nastąpił przyrost obłożenia łóżek covidowych… » więcej 2021-02-24, godz. 15:45 Śmiertelne potrącenie pieszej na terenie RSP Koperniki. Z pierwszych ustaleń wynika, że za kierownicą auta siedziała… Dziś (24.04) kilka minut przed 14.00 na terenie Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej w Kopernikach, w powiecie nyskim, samochód osobowy potrącił kobietę. » więcej 2021-02-24, godz. 15:30 Opolanie chcą kupować żywność od lokalnych producentów. Sklep "Stragany Opolskie" jest chętnie odwiedzany Sklep z lokalną żywnością w stolicy regiony cieszy się coraz większą popularnością. 'Stragany Opolskie' są bardzo chętnie odwiedzane przez mieszkańców… » więcej 2021-02-24, godz. 14:52 "Pobożni" złodzieje okradli myjnię we Włodzieninie [FILM] Policja w Głubczycach poszukuje dwóch mężczyzn, którzy okradli stację benzynową we Włodzieninie. Właściciel myjni wycenił straty na ponad 5 tys. złotych… » więcej 2021-02-24, godz. 14:01 Plecak pozostawiony na tafli lodu postawił na nogi 20 strażaków i policję. Na szczęście nikt nie potrzebował po… Około 20 strażaków brało udział w akcji na zamarzniętym stawie na pograniczu powiatów nyskiego i brzeskiego. Powodem interwencji był znaleziony na tafli… » więcej 2021-02-24, godz. 13:59 Jeszcze na początku marca będą utrudnienia w ruchu w Sosnówce na DK 46 Kierowcy muszą spodziewać się utrudnień na tzw. bypassie w Sosnówce. To miejsce, gdzie jesienią tego roku poprzez budowany zjazd obwodnica Niemodlina połączy… » więcej 2021-02-24, godz. 13:47 Głuchołaski szpital przejdzie remont. Budynek zostanie docieplony, wymieniona też będzie instalacja grzewcza Budynek szpitala SPZOZ przy ulicy Marii Curie-Skłodowskiej w Głuchołazach doczeka się sporego remontu. Władze powiatu chcą zmodernizować przestarzałą… » więcej 2021-02-24, godz. 13:00 Brzeg nie powinien obawiać się powtórki z października. Części miasta realnie groziła wówczas powódź. "Obecna… Mieszkańcy Brzegu nie powinni obawiać się powtórki zagrożenia powodziowego z października ubiegłego roku. Wówczas istniało ryzyko, że woda zaleje część… » więcej 2021-02-24, godz. 12:02 Są wyniki sondy w sprawie placów zabaw do remontu. Cztery takie miejsca w Opolu zostaną zrewitalizowane Opolanie zdecydowali, które place zabaw będą remontowane. Swój głos mogli oddać w internetowej sondzie, w sumie wzięło w niej udział 1400 osób. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »