Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-01-14, 19:00 Autor: Daniel Klimczak

Głuchołazy chcą, by popołudniowy pociąg w weekendy odjeżdżał wcześniej niż obecnie. Ma to ułatwić dojazd do Opola

Wyremontowany dworzec kolejowy w Głuchołazach [zdj. Jan Poniatyszyn]
Wyremontowany dworzec kolejowy w Głuchołazach [zdj. Jan Poniatyszyn]
Szynobus w Głuchołazach [fot. Daniel Klimczak / archiwum]
Szynobus w Głuchołazach [fot. Daniel Klimczak / archiwum]
Mieszkańcy i władze Głuchołaz chcą korekty rozkładu jazdy pociągów. Przyspieszenie godziny odjazdu jednego z kursów ułatwiłoby, zdaniem magistratu, dotarcie do stolicy regionu.
Chodzi o weekendowy pociąg, który wyjeżdża ze stacji w centrum Głuchołaz o 18:32. Jak mówi wiceburmistrz Roman Sambor, po przyjeździe z Wrocławia, skład czeka w Głuchołazach około godziny na odjazd do Nysy. Skrócenie tego czasu miałoby pozwolić pasażerom zdążyć na przesiadkę do Opola.

- Dla turystów i mieszkańców Głuchołaz możliwość dojechania pociągiem do Opola jest ważna i tutaj w grudniu dostaliśmy taki sygnał, że niepotrzebnie ten pociąg stoi aż godzinę w Głuchołazach. Gdyby stał te pół godziny i gdyby przez to nastąpiło skomunikowanie w Nysie w kierunku na Opole, dużo więcej ludzi by z tego skorzystało - wskazuje.

Magistrat argumentuje, że odjeżdżający wcześniej pociąg nie kolidowałby w żaden sposób z pozostałym ruchem na linii w kierunku Nysy. Przez najbliższe dni w Centrum Informacji Turystycznej na Placu Basztowym zbierane będą podpisy pod petycją w sprawie zmiany godziny odjazdu.

Sam przewoźnik na razie nie odnosi się do tej propozycji, gdyż to ma wymagać przeprowadzenia analiz. Jak jednak zapewniono naszego reportera, jeśli petycja wpłynie do Polregio, spółka przyjrzy się, czy postulowana przez miasto zmiana rozkładu będzie możliwa.
Roman Sambor

Wiadomości z regionu

2021-09-26, godz. 20:15 Głuchołazy: powstała nowa trasa do profesjonalnego biegu na orientację Na terenie Parku Zdrojowego w Głuchołazach wyznaczono nową trasę do profesjonalnego orienteeringu, czyli biegu na orientację. Trasa została stworzona w ramach… » więcej 2021-09-26, godz. 20:00 Raport dnia: ponad 600 zakażeń koronawirusem w kraju, rośnie liczba pacjentów hospitalizowanych [INFOGRAFIKA] 7 nowych zakażeń koronawirusem potwierdzono minionej doby na Opolszczyźnie. Resort zdrowia poinformował dzisiaj (26.09) o 643 kolejnych infekcjach. Minionej… » więcej 2021-09-26, godz. 19:12 W Ligocie Dolnej osobówka zderzyła się z motocyklem. Są utrudnienia na DW 409 [AKTUALIZACJA] Utrudnienia na drodze wojewódzkiej nr 409 w miejscowości Ligota Dolna w powiecie strzeleckim. Tam dziś (26.09) po godz. 18:00 samochód osobowy zderzył się… » więcej 2021-09-26, godz. 18:15 Pomagają, leczą i udzielają porad. Aptekarze mają dzisiaj swoje święto. Ich pracę doceniono w Gorzowie Śląskim Mają ogromną wiedzę i empatię, często zastępują lekarzy i udzielają fachowej pomocy. Dziś (26.09) przypada Światowy Dzień Farmaceuty, który obchodzony… » więcej 2021-09-26, godz. 18:00 Za nami pielgrzymka złotych jubilatów małżeńskich. Do Opola zjechały małżeństwa z całej diecezji Przeżyli ze sobą 50 lat, a dzisiaj podziękowali za to Bogu. Do kościoła seminaryjnego w Opolu zjechały małżeństwa z całego regionu. Pielgrzymi na mszach… » więcej 2021-09-26, godz. 17:00 W Brzegu rozegrano Mistrzostwa Polski Ultimate Frisbee. W tej grze nie ma sędziów, potrzebne jest zaufanie Łączy w sobie elementy koszykówki, piłki nożnej, ręcznej i rugby. Mowa o grze zespołowej ultimate frisbee, która w ten weekend zagościła na stadionie… » więcej 2021-09-26, godz. 16:00 Zakończyła się akcja szczepień w parafiach w powiecie brzeskim i namysłowskim. Zainteresowanie było niewielkie W czterech parafiach naszego regionu stanęły dzisiaj (26.09) mobilne punkty szczepień. Wierni po niedzielnej mszy świętej mogli się zaszczepić w dwóch… » więcej 2021-09-26, godz. 15:10 W Namysłowie trwa piknik wojskowy. "Mieszkańcy mogą tutaj tak namacalnie zobaczyć, jak wygląda wojsko, dotknąć sprzętu"… Konkurs strzelecki, pokazy sprzętu wojskowego czy sprawdzenie umiejętności w dyscyplinach sportowych. To tylko część atrakcji, jakie czekają na mieszkańców… » więcej 2021-09-26, godz. 14:45 Wypadek na ul. Partyzanckiej w Opolu. Dwie osoby poszkodowane Dwie osoby zostały ranne w wypadku w Opolu. Jak poinformował asp. sztab. Dariusz Grudzień z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu, po… » więcej 2021-09-26, godz. 13:00 Na Opolszczyźnie brakuje 300 wolontariuszy Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości Na Opolszczyźnie brakuje 300 wolontariuszy Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości, a w całym kraju ponad 9000 osób. Czasu na zgłoszenia zostało niewiele… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »