Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-12-20, 08:00 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Zebrali ponad tonę prezentów dla dzieci z domów dziecka

Barbara Feluks i Roman Gawlik z prezentami dla dzieci [fot. A. Pospiszyl]
Barbara Feluks i Roman Gawlik z prezentami dla dzieci [fot. A. Pospiszyl]
Członkowie OSP Grodzisko jak co roku zorganizowali świąteczną akcję „Paka od strażaka dla dzieciaka”. Przez kilka tygodni prowadzili zbiórkę prezentów, które trafią w najbliższych dniach do domów dziecka w Gliwicach, Kłodzku, Turawie i Tarnowie Opolskim oraz DPS-u w Kadłubie.
- Chcemy rozweselić nieco święta tym, którzy nie mogą ich spędzić w gronie kochającej rodziny – mówi Barbara Feluks z OSP Grodzisko. – Zawsze jeździmy po szpitalach onkologii dziecięcej. W tym roku jest niestety sytuacja covidowa, dlatego akcja jest troszeczkę inna i dlatego domy dziecka.

- Zbieraliśmy chemię, słodycze, zabawki. Włączyli się mieszkańcy okolicznych miejscowości oraz nasze zaprzyjaźnione straże ze Starych Siołkowic i Ścinawy Małej. Kotulin, z województwa śląskiego, też się dołączył do akcji. Bardzo dużo zebrali, przywieźli dwa samochody wyładowane prezentami – mówi Roman Gawlik z OSP Grodzisko.

- Myślę, że gdyby to wszystko zważyć, to będzie tona, albo i więcej – podsumowuje Barbara Feluks.

Strażacy planowali rozwieźć prezenty w okresie między świętami a nowym rokiem, ale z racji wprowadzonej przez rząd narodowej kwarantanny, akcję transportową rozpoczęli już wczoraj (19.12) i planują dostarczyć wszystkie paczki jeszcze przed wigilią.
Barbara Feluks i Roman Gawlik

Wiadomości z regionu

2021-07-26, godz. 18:00 Ryszard Gall zabiega o obecność członków mniejszości w radach programowych mediów Poseł Mniejszości Niemieckiej Ryszard Galla od dłuższego czasu zabiega o obecność członków mniejszości w radach programowych tych ośrodków medialnych… » więcej 2021-07-26, godz. 18:00 Przyrodnicy i wolontariusze policzyli susły w Kamieniu Śląskim. Łąkę w okolicy lotniska zamieszkuje 315 gryzoni 315 susłów moręgowanych zamieszkuje łąki w okolicy lotniska w Kamieniu Śląskim w gminie Gogolin. Tak wynika z szacunków wolontariuszy Polskiego Towarzystwa… » więcej 2021-07-26, godz. 17:47 Uwaga! Pojawili się oszuści metodą "na skarbówkę" Otrzymałeś SMS-a z informacją o nieopłaconym podatku? Nie reaguj na jego treść, ani odnośniki w nim zawarte. Możesz stracić oszczędności całego życia… » więcej 2021-07-26, godz. 17:00 Polska Cerekiew: po tym, jak woda wlała się do sali ślubów, gmina chce wybudować zadaszenie dziedzińca starego p… Zabytkowemu pałacowi w Polskiej Cerekwi zagraża woda. Nie chodzi o lokalne podtopienia, ale wody opadowe. Zbudowany na planie kwadratu budynek ma otwarty dziedziniec… » więcej 2021-07-26, godz. 16:30 Kąpielisko w Lewinie Brzeskim znów otwarte. Poziom drobnoustrojów w wodzie wrócił do bezpiecznego poziomu Kąpielisko w Lewinie Brzeskim ponownie otwarte. Ostatnie badanie jakości wody wykazało, że spełnia ona wszystkie parametry niezbędne do bezpiecznej kąp… » więcej 2021-07-26, godz. 15:33 Nietypowa kolizja na Krapkowickiej w Opolu. Kamper uderzył w wiadukt kolejowy Dziś (26.07) około 13.35 na ulicy Krapkowickiej 65-letni kierujący nowym kamperem próbował przejechać pod wiaduktem kolejowym. » więcej 2021-07-26, godz. 14:38 Namysłowianie dłużej poczekają na nowy pomnik Nike. "Wykonawca rzeźby popełnił błąd" Namysłowska Nike wróciła do miasta. Nowa rzeźba odlana z brązu nie gościła jednak zbyt długo na Placu Wolności, ponieważ okazało się, że znacznie… » więcej 2021-07-26, godz. 14:00 Coraz mniej mieszkańców powiatu nyskiego szczepi się przeciw COVID-19. "Mała liczba nowych zakażeń daje złudne poczucie… Spada zainteresowanie szczepieniami w powiecie nyskim. Władze powiatu zachęcają mieszkańców, by nie lekceważyli zagrożenia, jakie niesie ze sobą koron… » więcej 2021-07-26, godz. 13:57 Opolscy strażacy pomogli kaczej rodzinie w tarapatach Opolscy strażacy pomogli kaczej rodzinie, która utknęła w zbiorniku retencyjnym na terenie jednej z firm w Opolu. Ze względu na strome podejście ptaki nie… » więcej 2021-07-26, godz. 12:35 24-letni kędzierzynianin zaginął w Tatrach 24-letni Kornel Kosarzycki z Kędzierzyna-Koźla zaginął w Tatrach. Wybrał się w góry 15 lipca. Był w rejonie doliny Białej Wody, skąd w weekend wrócił… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »