Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-12-05, 17:23 Autor: Daniel Klimczak

Silny wiatr spowodował straty nad Jeziorem Nyskim. Uszkodzone zostały łodzie i pomost

Silny wiatr spowodował straty nad Jeziorem Nyskim [fot. Jarosław Białochławek]
Silny wiatr spowodował straty nad Jeziorem Nyskim [fot. Jarosław Białochławek]
Akcja na Jeziorze Otmuchowskim / Archiwum [fot. Jarosław Białochławek / WOPR Nysa]
Akcja na Jeziorze Otmuchowskim / Archiwum [fot. Jarosław Białochławek / WOPR Nysa]
Niespokojny weekend na wodach Jeziora Nyskiego. Silny wiatr uszkodził jeden z pomostów a także 4 łodzie.
Jeszcze wczoraj (04.12) ratownicy interweniowali w przypadku jednej z zerwanych jednostek. Obecnie trwa ratowanie kolejnej, a na jutro zaplanowano wyciąganie dwóch następnych, które po nabraniu wody uległy zatopieniu.

Straty tym razem ograniczą się jedynie do uszkodzeń sprzętu. Prezes nyskiego WOPR-u Jarosław Białochławek wskazuje, że te stwierdzone do tej pory nie powinny być bardzo poważne.

- To są uszkodzenia drobne, laminat jest uszkodzony. W drugiej mogą być poważniejsze, bo wylądowała na betonie. Jedna łódka jest wędkarska, bez żadnego wyposażenia, no a z tą czwartą to jeszcze nie wiem. Dopiero jak my ją wyłowimy, to właściciel zobaczy, jakie są straty. Na pewno będzie go kosztowało wysuszenie sprzętu oraz prace przy silniku - przewiduje.

Jak zauważają ratownicy, do tego typu sytuacji dochodzi między innymi z powodu zaniedbań ze strony właścicieli łodzi, w tym zbyt późnej reakcji na pogarszające się warunki.

Dodajmy, że zgodnie z aktualnymi prognozami, sytuacja na jeziorze ma się do jutra uspokoić.
Jarosław Białochławek

Wiadomości z regionu

2021-08-04, godz. 20:45 Specjalna grupa śledcza z Opola rozbiła gang kibiców. 10 mieszkańców Opolszczyzny i Śląska parało się przestępstwami… Specjalna grupa śledcza z Opola rozbiła gang kibiców, którzy na terenie Opolszczyzny i Śląska parali się przestępstwami narkotykowymi. Do sprawy zatrzymano… » więcej 2021-08-04, godz. 20:30 Raport dnia. 3 nowe zakażenia w regionie i 164 w całej Polsce. Przy tysiącu infekcji na dzień będą wracać obost… 3 nowe zakażenia koronawirusem potwierdzono minionej doby na Opolszczyźnie. Resort zdrowia poinformował dzisiaj (04.08) o 164 kolejnych infekcjach i 4 zgonach… » więcej 2021-08-04, godz. 20:00 Jabłka suszone z pieca na ministerialnej Liście Produktów Tradycyjnych Jabłka suszone z pieca trafiły na Listę Produktów Tradycyjnych prowadzoną przez ministra rolnictwa i rozwoju wsi. To, po zupie rakowej i krośnickiej szpajzie… » więcej 2021-08-04, godz. 19:30 Pomarańczowy kolor i nowe logotypy. Uniwersytet Opolski chce być rozpoznawalny dzięki zmienionej symbolice Nowy logotyp, kolor, hasła i kampanie w mediach społecznościowych. Uniwersytet Opolski zaprezentował swój nowy system identyfikacji wizualnej. » więcej 2021-08-04, godz. 18:30 Działacze "Polski 2050" pytali w Opolu o największe problemy i potrzeby naszego regionu. To część ogólnopolskiej… 'Poznajmy się' to tytuł spotkania zorganizowanego w Opolu przez Pokolenie 2050. Młodzi działacze związani w Szymonem Hołownią ankietowali mieszkańców… » więcej 2021-08-04, godz. 18:00 Czy szkoły są przygotowane na powrót uczniów do klas? Sprawdziliśmy, jak wygląda sytuacja dwóch liceów w Opolu Dystans, dezynfekcja, maseczka i wietrzenie. Poznaliśmy wytyczne Ministerstwa Edukacji i Nauki odnośnie wrześniowego powrotu uczniów do szkół. » więcej 2021-08-04, godz. 17:26 W Jeziorze Nyskim zakwitły sinice. Jest zakaz kąpieli w Skorochowie Sinice i zakaz kąpieli w Jeziorze Nyskim na wysokości Ośrodka Wypoczynkowego Akwa Marina w Skorochowie. » więcej 2021-08-04, godz. 17:15 Sarna utknęła w ogrodzeniu. Kolejna nietypowa akcja strażaków Wieczorny spacer po Brzegu zakończyła przy... cmentarzu. Kolejną nietypową interwencję zaliczyli opolscy strażacy. » więcej 2021-08-04, godz. 17:10 Zabrał znaleziony portfel, teraz odpowie za kradzież Zabrał portfel zostawiony przy kasie na jednej ze stacji paliw w Kędzierzynie-Koźlu teraz odpowie za kradzież. Mowa o 43-latku z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego… » więcej 2021-08-04, godz. 16:00 Jedna firma zgłosiła się do przetargu na budowę nowego wejścia do zoo. Oferta jest o 150 tysięcy złotych droższa… Tylko jedna firma stanęła do przetargu na budowę nowego wejścia do zoo w Opolu. Jej oferta jest o blisko 25% droższa niż wcześniej zakładano. Przypomnijmy… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »