Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-10-16, 11:45 Autor: Mariusz Chałupnik

"Najważniejsze zmniejszenie ryzyka zakażeniem". Opolscy ratownicy medyczni zostaną rozlokowani w czterech dodatkowych miejscach

Opolscy ratownicy medyczni będą mieli cztery dodatkowe lokalizacje [fot. Mariusz Chałupnik]
Opolscy ratownicy medyczni będą mieli cztery dodatkowe lokalizacje [fot. Mariusz Chałupnik]
Od przyszłego tygodnia ratownicy medyczni z Opola zostaną rozlokowani w czterech dodatkowych miejscach. Dzięki temu nie będzie dochodziło do kontaktu pomiędzy zmianami, co zmniejszy potencjalne zakażeniem koronawirusem.
Obecnie ratownicy mają do dyspozycji dwie placówki - przy ul. Mickiewicza oraz w 116. Szpitalu Wojskowym w Opolu.

- Taki ruch ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa naszych pracowników - mówi Jarosław Kostyła, zastępca dyrektora do spraw medycznych Opolskiego Centrum Ratownictwa Medycznego. - Ze względu na bezpieczeństwo pracowników, rozdzielimy ich. Rozdzielimy zespoły, powodując dyslokacje. Przesuniemy jeden zespół do OSP w Szczepanowicach, drugi na ul. Niemodlińską, trzeci do Grudzic i czwarty do Gosławic. W tym momencie odległości między zmianami będą na tyle duże, że te zmiany będą miały minimalny kontakt. Zmiany będą w miarę stałe, złożone z naszych stałych pracowników. Nie będą się kontaktowały w ścisłym centrum, co być może nas uchroni przed ewentualnym zakażeniem koronawirusem.

Taka sytuacja miała już miejsce w kwietniu. Wówczas ratownicy mieli do dyspozycji pomieszczenia OSP w Grudzicach oraz Gosławicach.
Jarosław Kostyła

Wiadomości z regionu

2021-01-20, godz. 21:30 Brzeg wyróżniony za politykę prorodzinną. Będzie promowany w ramach projektu Polska Szczęśliwych Rodzin Za promocję rodziny i wdrażanie działań pomocowych dla potrzebujących gmina Brzeg została wyróżniona przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej… » więcej 2021-01-20, godz. 21:00 Raport dnia. 4 zgony i 138 infekcji na Opolszczyźnie. Blisko 7 tysięcy zakażeń w całej Polsce 4 zgony osób zarażonych koronawirusem i 138 nowych zakażeń potwierdzono minionej doby na Opolszczyźnie. Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś (20.01)… » więcej 2021-01-20, godz. 20:46 Polska Rada Ekumeniczna odznaczyła arcybiskupa Alfonsa Nossola. "I my powinniśmy żyć dla innych, zwłaszcza w tym okrutnym… Arcybiskup Alfons Nossol został odznaczony ustanowioną w ubiegłym roku nagrodą Polskiej Rady Ekumenicznej. Zgodnie z regulaminem „przyznawana jest osobom… » więcej 2021-01-20, godz. 20:45 Policja chce ukarania 16-letniego aktywisty Młodzieżowego Strajku Klimatycznego za używanie megafonu. Forum Młodzieży… Forum Młodzieży Samorządu Województwa Opolskiego wydało oświadczenie ws. działań wystosowanych przez opolską policję wobec 16-letniego aktywisty Młodzieżowego… » więcej 2021-01-20, godz. 19:30 Wybrał się na spacer bez maseczki, trafił na 3 miesiące do więzienia Poszukiwany wpadł w ręce policji, bo w mroźny dzień wybrał się na spacer i nie zasłonił twarzy maseczką. Najbliższy kwartał spędzi za kratkami. » więcej 2021-01-20, godz. 19:00 Internetowe podsumowanie roku w Mniejszości Niemieckiej. Była też mowa o najbliższych wyzwaniach Podsumowania, podziękowania i plany na rozpoczęty rok. Mniejszość Niemiecka zorganizowała spotkanie noworoczne w formie online. » więcej 2021-01-20, godz. 18:44 Opole: Ratusz uruchamia infolinię i adres mailowy do zamówienia transportu na szczepienie przeciwko COVID-19 Dwa numery telefoniczne i adres mailowy uruchomi Urząd Miasta Opola dla osób potrzebujących dowozu na szczepienie przeciwko koronawirusowi. Infolinia będzie… » więcej 2021-01-20, godz. 18:15 Mimo pandemii budżet bez deficytu. Burmistrz Prudnika Grzegorz Zawiślak zdradza plany finansowe gminy na 2021 rok - To z pewnością nie jest budżet marzeń, ale udało się go spiąć bez deficytu - tak o planach tegorocznych wydatków mówił w Południowej Loży Radiowej… » więcej 2021-01-20, godz. 17:30 "Odzew jest bardzo duży". Mieszkańcy Ozimka i Antoniowa pomagają czwórce osieroconych dzieci Trwa zbiórka rzeczy i pieniędzy dla dzieci Katarzyny Konieczko-Pałgan z Ozimka. 36-letnia kobieta zmarła w nocy z niedzieli (17.01) na poniedziałek, najprawdopodobniej… » więcej 2021-01-20, godz. 17:00 Na chodnikach ślisko, większy ruch w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym Oblodzone chodniki i przejścia dla pieszych przekładają się na zwiększoną pracę lekarzy na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. Od kilku dni do Uniwersyteckiego… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »