Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-09-16, 14:22 Autor: Monika Matuszkiewicz

Policjanci z Opola dzielą się swoim doświadczeniem i uczą młodzież, jak wygląda służba

Zajęcia z policjantami [fot.M.Matuszkiewicz]
Zajęcia z policjantami [fot.M.Matuszkiewicz]
Zajęcia z policjantami [fot.M.Matuszkiewicz]
Zajęcia z policjantami [fot.M.Matuszkiewicz]
Zajęcia z policjantami [fot.M.Matuszkiewicz]
Zajęcia z policjantami [fot.M.Matuszkiewicz]
Zajęcia z policjantami [fot.M.Matuszkiewicz]
Zajęcia z policjantami [fot.M.Matuszkiewicz]
Zajęcia z policjantami [fot.M.Matuszkiewicz]
Zajęcia z policjantami [fot.M.Matuszkiewicz]
Ponad 20 uczniów z klasy policyjnej Zespołu Szkół w Prószkowie co tydzień spotyka się z funkcjonariuszami Komendy Miejskiej Policji w Opolu. Podczas zajęć policjanci przekazują im swoją wiedzę i doświadczenie zdobyte na służbie oraz pokazują, jak można dostać się do danej jednostki.
- Jest to bezcenna wiedza dla tych uczniów, ponieważ oprócz teorii przedstawiamy im nasze wieloletnie doświadczenie - mówi młodsza aspirant Agnieszka Nierychła, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Opolu. - To jest przede wszystkim bezpośredni kontakt z funkcjonariuszem policji, który odpowie na wszelkie wątpliwości. Utwierdzi także w przekonaniu, że jest to właściwa droga. Jesteśmy tutaj, aby pomóc przekonać ich, że to jest właśnie ten zawód. Powiemy również, jak pokonać te wszystkie etapy rekrutacji. Gdzie zdobyć potrzebne dokumenty, gdzie się udać, jakie są profity, ale mówimy też o narażeniu życia i zdrowia, które w służbie jest.

Uczniowie podczas dzisiejszych (16.09) zajęć mieli także możliwość porozmawiania z aspirantem sztabowym Piotrem Chwastowskim, który na co dzień pracuje w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Opolu, a po pracy tworzy kanał na Youtube "Psy dają głos" i "Opolski Rekrut".

- "Psy dają głos" narodziły się cztery lata temu z takiej potrzeby oczyszczenia umysłu i duszy. Nie jestem zwolennikiem topienia smutków, czy żali w różnych używkach. Każdy potrzebuje odskoczni. Jeden zbiera znaczki, drugi łowi ryby, a ja udzielam się artystycznie. Piszę piosenki hip-hopowe, tworzę filmiki, spoty oraz piszę felietony.

- Dobrze, że takie zajęcia mamy i są one prowadzone przez policjantów, którzy na co dzień mają do czynienia z różnymi sytuacjami - podkreślają uczniowie. - Można się naprawdę bardzo wiele od nich nauczyć i też uważam, że możemy się od nich dowiedzieć wiele ciekawych wskazówek, które mogą nam pomóc w dalszym doświadczeniu w policji. -Dowiadujemy się, jak przebiega praca w policji, jak ogólnie to wszystko wygląda i przygotowuje nas do wstępu do służby.

Każdy, kto chciałby wejść w szeregi policji, to potrzebne informację może znaleźć na stronie www.opolska.policja.gov.pl w zakładce praca.
mł.asp. Agnieszka Nierychła
asp.sztab. Paweł Chwastowski
Uczniowie

Wiadomości z regionu

2021-01-26, godz. 09:00 Komenda w Krapkowicach i komisariat w Opolu mają nowych szefów Krapkowicka policja ma nowego szefa. Pełniącym obowiązki komendanta został nadkom. Rafał Lejczak, który do tej pory związany był z jednostką w Opolu… » więcej 2021-01-26, godz. 07:30 Praszkowski magistrat pozyskał pieniądze na funkcjonowanie żłobka, a radni obniżyli opłatę dla rodziców O 80 złotych mniej miesięcznie będą płacić rodzice dzieci uczęszczających do Publicznego Żłobka w Praszce. Do końca roku stawka za opiekę nad dzieckiem… » więcej 2021-01-26, godz. 07:00 Zarząd TSKN zatwierdził zmianę. Rafał Bartek ma zastąpić Romana Kolka w zarządzie województwa Rafał Bartek został oficjalnie przedstawiony przez Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim jako kandydat na stanowisko wicemarszałka… » więcej 2021-01-26, godz. 06:42 Jedna osoba zginęła w pożarze w Brzegu. Konieczna była ewakuacja mieszkańców Jedna osoba zginęła w pożarze, który wybuchł w 4-kondygnacyjnym budynku wielorodzinnym w Brzegu, przy ul. Łokietka. » więcej 2021-01-25, godz. 20:50 Raport dnia: znaczny spadek zakażeń w kraju, rozpoczęły się szczepienia seniorów 45 nowych zakażeń wykryto minionej doby na Opolszczyźnie. W całym kraju natomiast koronawirusa potwierdzono 2 419 osób. » więcej 2021-01-25, godz. 20:45 Seniorzy i niepełnosprawni z Opola pojadą bezpłatnym, miejskim transportem na szczepienie przeciw COVID-19 Miejska infolinia w Opolu dla osób potrzebujących dowozu na szczepienie przeciwko koronawirusowi cieszy się dużym zainteresowaniem. Do tej pory zgłosiło… » więcej 2021-01-25, godz. 19:30 Szczepienia w Brzegu i Nysie ruszą jutro. Liczba chętnych na razie przekracza ilość specyfiku, który ma trafić do… Przychodnie w Brzegu i Nysie nie rozpoczęły dziś (25.01) podawania szczepionek przeciw koronawirusowi dla seniorów. » więcej 2021-01-25, godz. 19:29 Radni Ozimka powiedzieli "tak" zmianom w gminnej oświacie Coraz bliżej zapowiadanej reorganizacji systemu oświaty w Ozimku. Poparli ją na sesji gminni radni. » więcej 2021-01-25, godz. 18:30 Rada Miejska w Praszce przyjęła uchwałę o likwidacji spółki ciepłowniczej. "Ona nie będzie miała czym zajmować… Spółka ciepłownicza 'Energia' Praszka zostanie zlikwidowana. Radni przyjęli stosowną uchwałę podczas nadzwyczajnej sesji zorganizowanej w ubiegły piątek… » więcej 2021-01-25, godz. 18:15 Zmiany w organizacji, wykorzystanie samorządów, czy też odwołanie ministra. Posłowie Koalicji Obywatelskiej krytykują… 'System szczepień, który realizuje rząd ma poważne wady' - uważają posłowie Koalicji Obywatelskiej. Jak podkreślają, do tej pory w kraju przeciw COVID-19… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »