Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-09-16, 14:22 Autor: Monika Matuszkiewicz

Policjanci z Opola dzielą się swoim doświadczeniem i uczą młodzież, jak wygląda służba

Zajęcia z policjantami [fot.M.Matuszkiewicz]
Zajęcia z policjantami [fot.M.Matuszkiewicz]
Zajęcia z policjantami [fot.M.Matuszkiewicz]
Zajęcia z policjantami [fot.M.Matuszkiewicz]
Zajęcia z policjantami [fot.M.Matuszkiewicz]
Zajęcia z policjantami [fot.M.Matuszkiewicz]
Zajęcia z policjantami [fot.M.Matuszkiewicz]
Zajęcia z policjantami [fot.M.Matuszkiewicz]
Zajęcia z policjantami [fot.M.Matuszkiewicz]
Zajęcia z policjantami [fot.M.Matuszkiewicz]
Ponad 20 uczniów z klasy policyjnej Zespołu Szkół w Prószkowie co tydzień spotyka się z funkcjonariuszami Komendy Miejskiej Policji w Opolu. Podczas zajęć policjanci przekazują im swoją wiedzę i doświadczenie zdobyte na służbie oraz pokazują, jak można dostać się do danej jednostki.
- Jest to bezcenna wiedza dla tych uczniów, ponieważ oprócz teorii przedstawiamy im nasze wieloletnie doświadczenie - mówi młodsza aspirant Agnieszka Nierychła, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Opolu. - To jest przede wszystkim bezpośredni kontakt z funkcjonariuszem policji, który odpowie na wszelkie wątpliwości. Utwierdzi także w przekonaniu, że jest to właściwa droga. Jesteśmy tutaj, aby pomóc przekonać ich, że to jest właśnie ten zawód. Powiemy również, jak pokonać te wszystkie etapy rekrutacji. Gdzie zdobyć potrzebne dokumenty, gdzie się udać, jakie są profity, ale mówimy też o narażeniu życia i zdrowia, które w służbie jest.

Uczniowie podczas dzisiejszych (16.09) zajęć mieli także możliwość porozmawiania z aspirantem sztabowym Piotrem Chwastowskim, który na co dzień pracuje w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Opolu, a po pracy tworzy kanał na Youtube "Psy dają głos" i "Opolski Rekrut".

- "Psy dają głos" narodziły się cztery lata temu z takiej potrzeby oczyszczenia umysłu i duszy. Nie jestem zwolennikiem topienia smutków, czy żali w różnych używkach. Każdy potrzebuje odskoczni. Jeden zbiera znaczki, drugi łowi ryby, a ja udzielam się artystycznie. Piszę piosenki hip-hopowe, tworzę filmiki, spoty oraz piszę felietony.

- Dobrze, że takie zajęcia mamy i są one prowadzone przez policjantów, którzy na co dzień mają do czynienia z różnymi sytuacjami - podkreślają uczniowie. - Można się naprawdę bardzo wiele od nich nauczyć i też uważam, że możemy się od nich dowiedzieć wiele ciekawych wskazówek, które mogą nam pomóc w dalszym doświadczeniu w policji. -Dowiadujemy się, jak przebiega praca w policji, jak ogólnie to wszystko wygląda i przygotowuje nas do wstępu do służby.

Każdy, kto chciałby wejść w szeregi policji, to potrzebne informację może znaleźć na stronie www.opolska.policja.gov.pl w zakładce praca.
mł.asp. Agnieszka Nierychła
asp.sztab. Paweł Chwastowski
Uczniowie

Wiadomości z regionu

2020-09-18, godz. 21:00 Raport dnia: Kolejny dzień z 19 nowymi zakażeniami koronawirusem w regionie 19 zakażeń koronawirusem i 9 ozdrowień odnotowano dziś (18.09) na Opolszczyźnie. To oznacza, że patogen z Chin od początku epidemii w regionie wykryto u… » więcej 2020-09-18, godz. 20:00 Poseł Katarzyna Czochara zawieszona w prawach członka PiS. Głosowała przeciw ustawie o ochronie zwierząt - Nie może być tak, że partia nie może liczyć na swoich posłów. Każdy, kto zagłosował przeciw ustawie, zagłosował przeciw Prawu i Sprawiedliwości… » więcej 2020-09-18, godz. 18:45 Policyjny "SPEED" ma rok. Bilans 12 miesięcy służby to ponad 20 tysięcy ujawnionych wykroczeń 80 ujawnionych przestępstw, ponad 20 tysięcy wykroczeń, do tego zatrzymanych blisko 700 dowodów rejestracyjnych - to bilans roku pracy opolskich policjantów… » więcej 2020-09-18, godz. 17:30 Osiem szkół w regionie pracuje hybrydowo - informuje kuratorium oświaty Osiem szkół z województwa opolskiego pracuje w systemie hybrydowym po tym, jak u pojedynczych uczniów i nauczyciela testy na obecność COVID-19 dały wynik… » więcej 2020-09-18, godz. 17:00 O 5 ton za dużo. Przeładowana ciężarówka zatrzymana przez WITD Ponad 5 ton więcej, niż dopuszczają przepisy ważyła ciężarówka zatrzymana przez mundurowych z Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego z Kędzierz… » więcej 2020-09-18, godz. 15:45 W Nysie uczczono 81. rocznicę napaści sowieckiej na Polskę Na placu Kopernika w Nysie upamiętniono ofiary 81. rocznicy agresji sowieckiej na Polskę. Uroczystości połączone były z Dniem Sybiraka. » więcej 2020-09-18, godz. 15:27 Jak długo powiat kluczborski będzie czerwoną strefą epidemiczną? "Wiele zależy od mieszkańców, bo ognisko w Gierałcicach… Obowiązkowe zasłanianie ust i nosa w miejscach publicznych, odwołane imprezy kulturalne i maksymalnie 50-osobowe wesela. Tak od jutra (19.09) będzie wyglądać… » więcej 2020-09-18, godz. 14:30 W sobotę wyruszy rajd rowerowy szlakiem kwietnych dywanów w gminie Ujazd. To część starań o wpis tradycji na listę… Gmina Ujazd stara się o wpis tradycji robienia kwietnych dywanów w święto Bożego Ciała na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W ramach wydarzeń towarzyszących… » więcej 2020-09-18, godz. 14:29 Trwa akcja #sadziMY. Dzięki sadzonkom od leśników można mieć swoją sosnę, świerka, gruszę albo jarzębinę Leśnicy w całej Polsce, w tym na Opolszczyźnie rozdawali bezpłatnie sadzonki drzewek liściastych i iglastych. W ramach ogólnopolskiej akcji #sadziMY zainicjowanej… » więcej 2020-09-18, godz. 13:22 Od soboty powiat głubczycki w strefie żółtej. Władze powiatu zalecają stosowanie się do zasad Wzrost zakażeń koronawirusem sprawił, że od soboty 19 września powiat głubczycki znajdzie się w strefie żółtej. To oznacza m.in. większe restrykcje… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***