Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-08-19, 19:00 Autor: Piotr Wójtowicz

Koniec z objazdami. Zakończył się remont DW 409 w Strzelcach Opolskich

Przebudowana droga 409 foto: ZDW w Opolu/facebook
Przebudowana droga 409 foto: ZDW w Opolu/facebook
Przebudowana droga 409 foto: ZDW w Opolu/facebook
Przebudowana droga 409 foto: ZDW w Opolu/facebook
DW 409 czyli ulica Gogolińska w Strzelcach Opolskich [fot.P.Wójtowicz]
DW 409 czyli ulica Gogolińska w Strzelcach Opolskich [fot.P.Wójtowicz]
DW 409 czyli ulica Gogolińska w Strzelcach Opolskich [fot.P.Wójtowicz]
DW 409 czyli ulica Gogolińska w Strzelcach Opolskich [fot.P.Wójtowicz]
Przebudowana droga 409 foto: ZDW w Opolu/facebook
Przebudowana droga 409 foto: ZDW w Opolu/facebook
Zakończono remont drogi wojewódzkiej nr 409 w Strzelcach Opolskich. Wyremontowana ulica Gogolińska poprawi bezpieczeństwo w mieście i usprawni ruch między Strzelcami Opolskimi a zjazdami na autostradę A4 na węzłach Krapkowice i Kędzierzyn-Koźle. Remont 1,5-kilometrwego odcinka drogi kosztował 13 mln złotych.
- Powstało rondo i ścieżki pieszo rowerowe. Do tego gmina wykonała kanalizację sanitarną - mówi Bartłomiej Horaczuk, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Opolu, który odniósł się także do zmiany organizacji ruchu przy styku ul. Gogolińskiej z Jarzębową. Tam pas do lewoskrętu w całości został pokryty czerwoną farbą. Dyrektor tłumaczy, że to nowatorskie rozwiązanie ma spowolnić ruch. - Widząc kolor czerwony kierowcy automatycznie reagują i zwalniają, natomiast zapewniam, że na ten pas można wjechać i skręcić - zaznaczył.

Podczas przecięcia wstęgi zwracano również uwagę na rondo, które powstało na styku Gogolińskiej z Bursztynową. Kierowcy są zadowoleni z tego rozwiązania, natomiast innego zdania był właściciel pobliskiego warsztatu samochodowego. Władysław Browko skarżył się, że w powodu robót i zamknięcia ulicy na 11 miesięcy, stracił wielu klientów:

- Tragedia - mówi mechanik, który podkreśla, że tą ulicą od dawna można było jeździć - Prosiłem postawcie znaki, by klienci mogli do nas dojechać, ale nikogo to nie interesowało. Ja płacę podatki do państwa, tylko dlaczego tracąc klientów, mam w ten sposób dopłacać do ronda - pytał retorycznie właściciel warsztatu.

Rozwiązanie komunikacyjne na styku Gogolińskiej z Bursztynową chwalił jeden z kierowców. - Tu często dochodziło do stłuczek, natomiast rondo upłynni ruch.

Wcześniej zwracano także uwagę, że inwestycja w Strzelcach Opolskich została zakończona dwa tygodnie temu, natomiast znaki i barierki blokowały wjazd na ten fragment DW 409. - To wynik odbiorów technicznych - tłumaczył na naszej antenie wicemarszałek Szymon Ogłaza.
Władysław Browko
Bartłomiej Horaczuk 02
Bartłomiej Horaczuk 01

Wiadomości z regionu

2020-11-24, godz. 09:04 Wiosną przyszłego roku w Nysie może ruszyć budowa mieszkań dla seniorów. "Chcemy, by lokatorzy mogli się tam in… Coraz bliżej rozpoczęcia prac związanych z budową mieszkań przy ulicy Wałowej w Nysie. Miasto ma już gotową koncepcję i szuka pieniędzy na realizację… » więcej 2020-11-24, godz. 08:00 W pałacyku przy ul. Sempołowskiej w Opolu powstanie hotel z secesyjnym wystrojem wnętrz Za dwa lata niszczejący pałac przy ulicy Stefanii Sempołowskiej w Opolu zmieni się w czterogwiazdkowy hotel - tak zapowiada Tomasz Kunstler, jeden ze współwłaścicieli… » więcej 2020-11-23, godz. 21:45 Przystosowanie i zabezpieczenie kadr. To główny cel państowej pomocy dla Domów Pomocy Społecznej w regionie Przygotowanie i zabezpieczenie Domów Pomocy Społecznej przed wzrostem zakażeń wywołanych wirusem SARS-CoV-2. W tym celu ma zostać wykorzystana III tegoroczna… » więcej 2020-11-23, godz. 20:30 Nauczyciele mogą starać się o 500 złotych rządowego dofinansowania do zakupu sprzętu Nauczyciele prowadzący nauczanie zdalne w szkołach publicznych i niepublicznych w regionie mogą starać się o dodatkowe 500 złotych rządowego wsparcia. Dofinansowanie… » więcej 2020-11-23, godz. 20:00 Raport dnia: spadła liczba zakażeń. Na Opolszczyźnie niecałe pół tysiąca nowych przypadków Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że minionej doby COVID-19 potwierdzono u 493 mieszkańców Opolszczyzny. Zmarły dwie osoby. » więcej 2020-11-23, godz. 20:00 Ponad 170 pacjentów zarażonych COVID-19 w kędzierzyńsko-kozielskim szpitalu. Wśród nich są noworodki z podejrzeniem… 172 pacjentów zarażonych koronawirusem znajduje się aktualnie w kędzierzyńsko-kozielskim szpitalu. W tej grupie jest 16 osób wymagających podłączenia… » więcej 2020-11-23, godz. 19:40 Trzech kapłanów z diecezji opolskiej przegrało walkę z koronawirusem Trzech opolskich księży zmarło z powodu COVID-19. Dwóch z nich było czynnymi proboszczami. » więcej 2020-11-23, godz. 19:00 MEN szykuje zmiany w egzaminie ósmoklasisty i na maturze. Ma być mniej zadań i mniej lektur W związku z pandemią koronawirusa i wydłużeniem zdalnego nauczania do Świąt Bożego Narodzenia, Ministerstwo Edukacji Narodowej zmienia wymagania dotyczące… » więcej 2020-11-23, godz. 18:27 Czołowe zderzenie dwóch osobówek między Nysą a Korfantowem. Na miejsce leci LPR Czołowe zderzenie samochodów osobowych na trasie między Nysą a Korfantowem na drodze wojewódzkiej nr 407. Ze wstępnych ustaleń wynika, że dwie osoby są… » więcej 2020-11-23, godz. 17:45 Marzą o opale na zimę, kurtce czy zapasie żywności. Ponad 200 rodzin ma już swoich darczyńców w ramach Szlachetnej… Marzą o opale na zimę, ciepłych kurtkach czy zapasie żywności. Co roku Szlachetna Paczka dociera do setek tysięcy potrzebujących osób w całym kraju. Choć… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***