Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-08-14, 07:30 Autor: Katarzyna Doros

Pierwsi kandydaci zdecydowali się już złożyć dokumenty na opolskie uczelnie

Uniwersytet Opolski [fot. Rafał Nosal]
Uniwersytet Opolski [fot. Rafał Nosal]
Matury 2020 [fot. Katarzyna Doros]
Matury 2020 [fot. Katarzyna Doros]
Politechnika Opolska [fot. Wiktoria Palarczyk]
Politechnika Opolska [fot. Wiktoria Palarczyk]
Uniwersytet Opolski [fot. Rafał Nosal]
Uniwersytet Opolski [fot. Rafał Nosal]
Informatyka, logistyka, wychowanie fizyczne, fizjoterapia i architektura - to kierunki studiów najczęściej wybierane przez maturzystów na Politechnice Opolskiej. Absolwenci szkół średnich od wtorku (11.08) mogą odbierać swoje świadectwa dojrzałości, pierwsi kandydaci zdecydowali się już złożyć dokumenty na opolskie uczelnie.
- Największą popularnością cieszą się jak zawsze informatyka, logistyka, wychowanie fizyczne, fizjoterapia, budownictwo. Co ciekawe bardzo dużym zainteresowaniem, bo rekrutacja trwa, cieszy się w tym roku architektura. Może to być spowodowane sposobem, systemem, jaki przygotowaliśmy do rekrutacji. Nie trzeba być na miejscu. Jako jedyna uczelnia w Polsce wymagamy od kandydatów przesłania portfolio w wersji elektronicznej jako formę egzaminu dodatkowego z rysunku - mówi prof. Marcin Lorenc, rektor Politechniki Opolskiej.

Z kolei Maciej Kochański, rzecznik prasowy Uniwersytetu Opolskiego podkreśla, że tradycyjnie popularnością wśród przyszłych żaków cieszą się medycyna, farmacja oraz psychologia. - Termin rejestracji mamy jednak do 18 sierpnia - mówi. - Mocno oblegana od kilku lat jest medycyna, tam jest kilkunastu chętnych na jedno miejsce, także filologia angielska i biotechnologia. Na chwilę obecną mamy dane szczątkowe. Wcześniej w systemie zapisali się jedynie kandydaci, którzy maturę zdawali w latach poprzednich. Odkąd maturzyści zaczęli poznawać swoje tegoroczne wyniki rozdzwoniły się telefony z pytaniami, skrzynka mailowa pęka w szwach. W ciągu tygodnia, dwóch będziemy mieć bardziej dokładne dane - dodaje Kochański.

Dodajmy, że Uniwersytet Opolski prowadzi rekrutacje na 77 kierunkach i oferuje około 3800 miejsc dla nowych studentów. Politechnika Opolska natomiast przygotowała 2500 miejsc dla studentów na studiach I stopnia i 1620 miejsc na studiach II stopnia.
prof. Marcin Lorenc
Maciej Kochański

Wiadomości z regionu

2020-10-01, godz. 15:30 Radni KO z Opola wracają do pomysłu sprzed 2 lat. Chcą dać seniorom bezpłatny dostęp do hydraulika i elektryka 'Fachowiec dla seniora' - to propozycja radnych Koalicji Obywatelskiej w Opolu. Chodzi o zapewnienie osobom starszym możliwości bezpłatnego wezwania hydraulika… » więcej 2020-10-01, godz. 14:58 Znieważyli Ukraińca i grozili mu śmiercią. Zostali skazani i przez pół roku będą pracować społecznie 6 miesięcy ograniczenia wolności dla dwóch mężczyzn za znieważenie z powodu przynależności narodowej. » więcej 2020-10-01, godz. 14:00 Policja na urodzinach! To był prezent dla 12-letniego Kacpra Spotkanie z mundurowymi, poznanie wyposażenia radiowozu, akcesoriów policyjnych, a na deser - tort z policyjnym logo. To wszystko dla 12-letniego Kacpra zorganizowali… » więcej 2020-10-01, godz. 13:30 Odnowione pracownie w Centrum Kształcenia Praktycznego w Opolu. To szansa na lepszą pracę Opolscy uczniowie szkół gastronomicznych mogą już korzystać z nowych pracowni w Centrum Kształcenia Praktycznego. Zostały one wyposażone w najnowocześniejszy… » więcej 2020-10-01, godz. 13:15 Przyszli aktorzy na razie nie będą szkolić się w Nysie. Uczelnia jednak nie rezygnuje z rozwoju oferty, także w innych… Nyska uczelnia musi jeszcze poczekać z rozpoczęciem kształcenia przyszłych gwiazd teatru czy kina. Wniosek o utworzenie kierunku aktorskiego został odrzucony… » więcej 2020-10-01, godz. 12:30 Ponad 4 kilogramy marihuany i 70 krzaków konopi przechwycili kluczborscy policjanci Plantację marihuany zlikwidowali kluczborscy policjanci w gminie Wołczyn. Na nieużytkach rolnych kryminalni zabezpieczyli 70 krzaków konopi w różnych fazach… » więcej 2020-10-01, godz. 11:26 Zmiany na mapie powiatów zagrożonych epidemicznie. Od soboty nowy układ Powiat głubczycki pozostanie w 'strefie czerwonej', brzeski i oleski w 'strefie żółtej' zagrożenia epidemicznego - tak zakłada projekt rozporządzenia Rady… » więcej 2020-10-01, godz. 11:03 Raport MZ: w kraju blisko 2000 kolejnych infekcji i 30 zgonów. Województwo opolskie ma najmniej nowych zarażeń [AK… 21 nowych zarażeń koronawirusem potwierdzono minionej doby na Opolszczyźnie. W codziennym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o rekordowej liczbie… » więcej 2020-10-01, godz. 10:15 "Zapominamy o koronawirusie". Szpital w Kędzierzynie-Koźlu przyjmuje coraz więcej pacjentów z COVID-19 O przestrzeganie reżimu sanitarnego zaapelował w porannej rozmowie 'W cztery oczy' Jarosław Kończyło, dyrektor Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej… » więcej 2020-10-01, godz. 09:32 Mamy ostrzeżenie hydrologiczne. Możliwe wezbranie wód w rzekach regioniu Do godziny 21.00 obowiązuje ostrzeżenie hydrologiczne 2. stopnia dla zlewni górnej Odry i Osobłogi. Zgodnie z prognozami możliwe jest w tych miejscach wezbranie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***