Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-08-10, 16:00 Autor: Witold Wośtak

Coraz więcej klientów wchodzi do sklepów bez maseczek ochronnych. Reakcje bywają różne

Zakupy [fot. Katarzyna Doros]
Zakupy [fot. Katarzyna Doros]
Czy pracownicy sklepów mogą wypraszać ze sklepów klientów bez maseczek ochronnych?
Do Radia Opole zgłosił się klient jednej z ogólnopolskich sieci handlowych, który spotkał się z dziwną sytuacją w kolejce do kasy. Młody mężczyzna bez maseczki miał wulgarnie zareagować na zwrócenie mu uwagi. Pracownica sklepu przyznała natomiast, że podpisała wewnętrzny regulamin z firmą, wedle którego nie może wyprosić ze sklepu klienta bez maseczki.

Właściciel małego sklepu spożywczego na wyspie Pasieka w Opolu, przyznaje, że z noszeniem maseczek przez klientów bywa różnie.

- W tej chwili i tak jest lepiej, niż było 2-3 tygodnie temu, ale zachowanie pozostawia wiele do życzenia. Ja szacuję, że w maseczkach do sklepu wchodzi około 70-80 procent klientów. Niektórzy tłumaczą się przy wejściu i przepraszają, bo zapomnieli lub zasłaniają usta oraz nos czymkolwiek. Niektórzy nie mówią ani słowa, dlatego my zwracamy uwagę. Informacja jest zresztą wywieszona przed sklepem.

Mieszkańcy również mają mieszane uczucia, co do zachowania ludzi w sklepach.

- Różnie z tym bywa. Co prawda, zakażeń przybywa, ale widać po społeczeństwie, że przyzwyczaiło się do koronawirusa. Odkąd liczba zarażeń mocno wzrosła, ludzie jednak zwracają uwagę osobom bez maseczek.

- W większych sklepach raczej wszyscy noszą maseczki i pilnują tego, a w mniejszych sklepikach jest bardziej pobłażliwie. Dzisiaj widziałem w internecie, że kobieta dostała w twarz za zwrócenie uwagi mężczyźnie i wylądowała w szpitalu.

Dodajmy, w ubiegłym tygodniu funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Opolu przeprowadzili 45 kontroli sklepów, również w centrach handlowych. Nałożono 3 mandaty, a 2 sprawy o ukaranie skierowano do sądu.
Właściciel sklepu
Mieszkańcy

Wiadomości z regionu

2020-10-20, godz. 21:52 Wojewoda opolski odwołał alarm przeciwpowodziowy Stabilizuje się sytuacja na rzekach w regionie. Wojewoda opolski odwołał alarm przeciwpowodziowy w sześciu powiatach: głubczyckim, kędzierzyńsko-kozielskim… » więcej 2020-10-20, godz. 21:00 Raport dnia: 307 zakażeń i 8 zgonów. Na COVID-19 zachorowało dotąd 5536 mieszkańców regionu 307 nowych zakażeń koronawirusem i śmierć 8 mieszkańców potwierdzono dziś (20.10) na Opolszczyźnie. Od początku pandemii COVID-19 potwierdzono u 5536… » więcej 2020-10-20, godz. 20:47 Opole: mieszkańcy osiedla AK po zmroku muszą chodzić w ciemnościach. W budżecie miasta nie ma obecnie pieniędzy na… Kilkudziesięciometrowy odcinek chodnika wzdłuż ogrodzenia Publicznej Szkoły Podstawowej numer 5 w Opolu tonie w mroku. Problem w tym, że łączy on pobliską… » więcej 2020-10-20, godz. 20:30 Radni mieli zastrzeżenia, burmistrz doniósł do prokuratury na... swoich urzędników. "Żeby sprawę rozstrzygnął… Budowa ścieżki pieszo-rowerowej wywołała spór między samorządowcami z Głuchołaz. Turystyczna trasa z tego przygranicznego miasta prowadzi do sąsiednich… » więcej 2020-10-20, godz. 19:45 Lawinowy wzrost cen za wywóz śmieci z opolskich działek. Nie wszędzie stawki są takie same Ponad 500 złotych za roczne użytkowanie działki o powierzchni 3 arów? Tyle według czarnego scenariusza mogą zapłacić ci, którzy dzierżawią kawałek… » więcej 2020-10-20, godz. 19:45 Nie chcą dopuścić do wykluczenia w nauce. Dyrektor I LO w Opolu poprosiła o pomoc rodziców, potrzeba laptopów 'Masz więcej komputerów w domu, to podziel się z tymi, którzy ich nie mają'. Taki apel do rodziców swoich uczniów wydała dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego… » więcej 2020-10-20, godz. 18:30 Na A4 zderzyły się 4 ciężarówki [AKTUALIZACJA] Do wypadku z udziałem 4 samochodów ciężarowych doszło na opolskim odcinku A4. Jak informuje asp. Jarosław Buhl ze stanowiska kierowania Komendy Wojewódzkiej… » więcej 2020-10-20, godz. 18:15 Pacjenci szpitala w Namysłowie będą musieli szukać pomocy w Brzegu. Nocna opieka ma pracować bez zmian Namysłowski szpital przygotowuje się na przyjęcie pacjentów z koronawirusem. Na czas działania oddziału 'covidowego', pozostali pacjenci z terenu powiatu… » więcej 2020-10-20, godz. 18:15 Mundurowi z Opola otrzymali podziękowanie za akcję oddawania krwi dla 6-letniego Adasia Funkcjonariusze Komendy Miejski Policji w Opolu otrzymali niecodzienny prezent. Mowa o laurce i podziękowaniach od 6-letniego Adasia spod Krakowa oraz jego rodziców… » więcej 2020-10-20, godz. 17:00 Na południu województwa może silnie wiać Ostrzeżenie pierwszego stopnia o silnym wietrze w trzech powiatach województwa: prudnickim, nyskim i głubczyckim, przekazały służby IMGW. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***