Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-08-09, 13:30 Autor: Katarzyna Doros

Koronawirus nie ma wakacji. Sanepid przypomina o zachowaniu dystansu na plaży i maseczkach w kolejkach do lokali gastronomicznych

Kąpielisko Bolko [fot. Ewelina Laxy]
Kąpielisko Bolko [fot. Ewelina Laxy]
Stan epidemii trwa, a wakacje to nie czas na luzowanie obostrzeń - przypomina opolski sanepid. W związku z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem w kraju i w regionie, służby sanitarne apelują, aby podczas letniego wypoczynku nie rezygnować z zasłaniania ust i nosa w miejscach, gdzie gromadzą się urlopowicze.
- Więcej wyjeżdżamy, utrzymujemy więcej kontaktów poza swoim środowiskiem rodzinnym, dlatego tak ważne jest by w kolejkach do punktów gastronomicznych pamiętać o maseczkach, a na plaży o zachowaniu odpowiednich odległości - mówi Małgorzata Gudełajtis, rzecznik Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Opolu. - Stan epidemii nadal trwa, zakażenia się nadal pojawiają, okresowo może być ich mniej, może być ich więcej. Obowiązek zakrywania ust i nosa nadal jest, ale nie we wszystkich miejscach, natomiast zdarza się, że o tym zapominamy. Jeżeli w wolnej przestrzeni te rygory nie obowiązują, ale jest tłum ludzi, to wówczas powinniśmy zachowywać stosowny dystans, albo po prostu zakładać maseczkę, mieć ją przy sobie i naprawdę jej używać. To chroni nas, ale także inne osoby, ponieważ nie wiemy w naszym najbliższym otoczeniu kto stojący za nami w kolejce czy biorący udział w jakiejś imprezie masowej, może być źródłem zakażenia.

Od początku pandemii zakażenie koronawirusem potwierdzono u ponad 1300 mieszkańców Opolszczyzny. W całym kraju na COVID-19 zachorowało ponad 50 tysięcy osób. Od kilku dni Ministerstwo Zdrowia informowało o kolejnych dobowych rekordach zachorowań przekraczających ponad 700 i 800 przypadków. Dziś (09.08) w kraju odnotowano 624 nowych pacjentów z potwierdzonym koronawirusem.
Małgorzata Gudełajtis

Wiadomości z regionu

2020-10-22, godz. 11:10 Głubczyce: gęsty dym nad dworcem PKP. Prawdopodobnie palą się opony Pożar na nieczynnym dworcu PKP w Głubczycach. Z budynku wydobywa się czarny, gryzący dym. Jak powiedział nam dyżurny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży… » więcej 2020-10-22, godz. 10:45 Policja na sesji w Namysłowie. Gmina bez skarbnika Nietypowa sytuacja podczas sesji Rady Miejskiej w Namysłowie. W czasie obrad, na sali pojawiła się̨ policja. Funkcjonariusze złożyli wizytę w urzędzie… » więcej 2020-10-22, godz. 10:44 Ministerstwo Zdrowia: ponad 12 tysięcy zakażeń w kraju. Na Opolszczyźnie 404 przypadki COVID-19 Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj (22.10) o 12 107 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, w tym o 404 na Opolszczyźnie. W regionie od początku… » więcej 2020-10-22, godz. 10:30 Trwają przygotowania do otwarcia oddziałów covidowych w szpitalu w Kup. Być może pierwsi pacjenci trafią do nich… - Jeżeli uda nam się rozpocząć działanie oddziałów covidowych jeszcze dzisiaj (22.10), to będą to godziny wieczorne - ocenia Mirosław Wójciak, dyrektor… » więcej 2020-10-22, godz. 09:15 Zagraniczni naukowcy będą prowadzić badania na Politechnice Opolskiej Zagraniczni naukowcy będą prowadzić badania na Politechnice Opolskiej. Pierwszym z nich będzie dr Munish Kumar Gupta, który w przyszłym roku chińską uczelnię… » więcej 2020-10-22, godz. 09:00 Pierwsza komora hiperbaryczna w regionie gotowa do pracy. Aby leczyć w niej pacjentów, trzeba będzie jeszcze przeszkolić… Nyski szpital wzbogacił się o komorę hiperbaryczną. Instalacja pozwoli leczyć powikłania związane z koronawirusem, a także między innymi oparzenia, choroby… » więcej 2020-10-22, godz. 07:00 Opolski biskup Andrzej Czaja wydał dekret obowiązujący podczas Wszystkich Świętych Ordynariusz diecezji opolskiej biskup Andrzej Czaja wydał dekret w związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych. Pojawiła się w nim prośba do… » więcej 2020-10-21, godz. 22:00 Most Groszowy w Opolu do remontu. Co z kłódkami wieszanymi tam przez zakochanych mieszkańców? Miejski Zarząd Dróg w Opolu ogłosił, że bierze się za Most Groszowy. 'Ten ponad stuletni jeden z symboli Opola odzyska dawny blask' - czytamy w komunikacie… » więcej 2020-10-21, godz. 21:45 Raport dnia. 7 kolejnych zgonów w regionie w związku z koronawirusem. Kolejny rekord infekcji w całej Polsce 7 zgonów i 362 nowe infekcje COVID-19 potwierdzono dzisiaj (21.10) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o rekordowej… » więcej 2020-10-21, godz. 21:00 Z powodu koronawirusa studniówki mogą się nie odbyć. Część szkół decyduje się na wiosenne bale maturalne Pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany maturzystów, którzy zwykle o tej porze już myśleli o przygotowaniach do balów studniówkowych i o ćwiczeniu poloneza… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***