Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-08-05, 16:15 Autor: Daniel Klimczak

Szpital w Nysie wstrzymuje planowe przyjęcia na chirurgii. U pacjentów wykryto koronawirusa

Szpital w Nysie [fot. Daniel Klimczak]
Szpital w Nysie [fot. Daniel Klimczak]
Nyski szpital do odwołania wstrzymał planowe przyjęcia na oddziale chirurgii ogólnej. Powodem jest koronawirus, który stwierdzono wśród pacjentów.
To aktualnie jedyny oddział, którego praca jest w ten sposób ograniczona. Wcześniej rozważano wprowadzenie podobnych kroków także na neurologii, jednak przeprowadzone badania wykluczyły obecność COVID-19 u hospitalizowanych. Do tej pory zakażenie potwierdzono u 3 osób. Wicedyrektor do spraw medycznych nyskiego ZOZ-u Marek Szymkowicz wskazuje, że obecność patogenu wykazało badanie, któremu poddawani są nowo przyjmowani pacjenci.

- Mieliśmy pacjenta zarażonego koronawirusem, pacjent do zabiegu planowego. U wszystkich pacjentów planowych wykonujemy testy, pierwotny był ujemny, okazało się, że na oddziale test dodatkowo wykonany wyszedł dodatni. To spowodowało dalsze postępowanie polegające na zamknięciu oddziału dla pacjentów planowych, izolacji pacjenta, przekazania na oddział zakaźny, badania pozostałych pacjentów i personelu - tłumaczy.

Wszystkie osoby z potwierdzoną obecnością wirusa przechodzą chorobę bezobjawowo. Jedna z nich przebywa w izolacji domowej. Drugą przekazano na oddział zakaźny, gdyż jest to osoba bezdomna. Trzecia z zarażonych osób to pacjent spoza rejonu, który trafił do izolacji w innym ośrodku.

Dziś (05.08) badania wykonywane są u pozostałych pacjentów na oddziale, jak i personelu chirurgii oraz neurologii. W kolejnych dniach wymazy będą pobierane od pozostałych osób.

- Jutro będzie badany cały oddział intensywnej terapii, w piątek przewidziane jest badanie personelu bloku operacyjnego i innych osób, które mogły być potencjalnie narażone na kontakt z podejrzanymi pacjentami, bądź pacjentami, u których stwierdzono koronawirusa - zapowiada Marek Szymkowicz.

Planowe przyjęcia na chirurgii zostaną wznowione po wykluczeniu kolejnych zarażeń, jednak nie wcześniej niż za 8 dni. Lecznica w dalszym ciągu może prowadzić pilne operacje ratujące życie.
Marek Szymkowicz
Marek Szymkowicz

Wiadomości z regionu

2020-10-22, godz. 21:00 W piątek (23.10) czasowo wprowadzony będzie ruch wahadłowy na obwodnicy północnej Opola Na utrudnienia w ruchu muszą nastawić się kierowcy, którzy w piątek (23.10) korzystać będą z obwodnicy północnej Opola. » więcej 2020-10-22, godz. 20:45 Najbardziej aktywni wolontariusze nagrodzeni podczas Gali Betanii. "To bardzo miłe, motywujące i wzruszające" Statuetki, certyfikaty i dyplomy wręczono wyróżniającym się wolontariuszom podczas corocznej Gali Betanii w Opolu. Uroczystość zorganizowano po południu… » więcej 2020-10-22, godz. 20:30 Rośnie liczba osób na kwarantannie. MOPS w Kędzierzynie-Koźlu szuka wolontariuszy do pomocy seniorom i osobom izol… W związku z rosnącą liczbą zachorowań na COVID-19 Ośrodek Pomocy Społecznej w Kędzierzynie-Koźlu, podobnie jak wiosną szuka chętnych wolontariuszy… » więcej 2020-10-22, godz. 20:15 Raport dnia. 9 zgonów i 404 infekcje na Opolszczyźnie. W całej Polsce rekord zarażeń 9 zgonów osób zarażonych koronawirusem i 404 nowe infekcje potwierdzono dzisiaj (22.10) na Opolszczyźnie. W codziennym raporcie Ministerstwo Zdrowia znów… » więcej 2020-10-22, godz. 19:43 Głupi żart czy element walki politycznej? Ktoś podszywa się w internecie pod przewodniczącego namysłowskiej rady… Przewodniczący namysłowskiej rady miejskiej Kazimierz Kos, doczekał się opatrzonego swoim imieniem i nazwiskiem oraz pełnioną funkcją fanpage'a w mediach… » więcej 2020-10-22, godz. 19:00 Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu apeluje do ozdrowieńców o oddawania osocza - Brakuje osocza osób, które przeszły COVID-19 - informuje Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu. Jest ono potrzebne do leczenia zakażonych… » więcej 2020-10-22, godz. 18:45 Będą spore podwyżki opłat za odbiór śmieci w gminie Namysłów Mieszkańców gminy Namysłów czeka spora podwyżka cen za odbiór odpadów. Miejscy radni uchwalili dziś (22.10) nowe stawki wynoszące 25 złotych za mieszkańca… » więcej 2020-10-22, godz. 17:45 Szpitalne Oddziały Ratunkowe pękają w szwach. Sytuacja robi się coraz trudniejsza - Jeżeli sytuacja epidemiologiczna będzie się pogarszać, to grozi nam paraliż pracy Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych - mówi kierownik SOR-u Szpitala Wojewódzkiego… » więcej 2020-10-22, godz. 17:45 Ruszył oddział zakaźny w Krapkowickim Centrum Zdrowia. "Jest sześciu pacjentów i czterech kolejnych w drodze" W Krapkowickim Centrum Zdrowia ruszył oddział zakaźny dla pacjentów chorych na COVID-19. Oddział powstał na parterze w pomieszczeniach oddziału pediatrycznego… » więcej 2020-10-22, godz. 17:11 Radny Węgrzyn apeluje do zarządu województwa o zakup 4 mobilnych punktów pobrań wymazów na COVID-19 O zakup 4 mobilnych punktów pobrań wymazów w związku z epidemią wnioskuje Robert Węgrzyn do Zarządu Województwa Opolskiego. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***