Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-07-20, 19:50 Autor: Kacper Śnigórski

Po blisko 9 godzinach zakończyła się akcja na A4. Przed południem doszło tam do zdarzenia z udziałem ciężarówki [AKTUALIZACJA]

UWAGA KIEROWCY! A4 na Wrocław zablokowana. "Złamał się" TIR [fot. Mario]
UWAGA KIEROWCY! A4 na Wrocław zablokowana. "Złamał się" TIR [fot. Mario]
UWAGA KIEROWCY! A4 na Wrocław zablokowana. "Złamał się" TIR [fot. Mario]
UWAGA KIEROWCY! A4 na Wrocław zablokowana. "Złamał się" TIR [fot. Mario]
UWAGA KIEROWCY! A4 na Wrocław zablokowana. "Złamał się" TIR [fot. Mario]
UWAGA KIEROWCY! A4 na Wrocław zablokowana. "Złamał się" TIR [fot. Mario]
Według wstępnych informacji samochód ciężarowy przewrócił się na autostradzie A4, tuż przed zjazdem Opole Zachód w kierunku Wrocławia. Do zdarzenia doszło chwilę przed godziną 12 na wysokości miejscowości Prądy.
To 225 kilometr autostrady. Służby są już na miejscu tego zdarzenia. Żeby ominąć te utrudnienia zalecamy zjechać na węźle Opole Południe, DK 45 dojechać do Opola, a następnie DK 46 wracamy na autostradę węzłem Opole Zachód.

Służby informują o wycieku z przewróconego samochodu, dlatego utrudnienia mamy również na A4 w kierunku Katowic. Ruch się odbywa, ale pasem awaryjnym.

AKTUALIZACJA g. 13:30: Jak informują służby drogowe pojazd ciężarowy przewożący chemikalia obrócił się do połowy w kierunku przeciwnym, zajmuje pas prawy i lewy. Jezdnia w kierunku Wrocławia na czas działań jest zablokowana. Ruch w kierunku Katowic odbywa się pasem awaryjnym.

Odstąpiono od poboru opłat na SPO Dąbrówka (w. Opole Południe). Auta osobowe znajdujące się za miejscem zdarzenia są wypuszczane bramą awaryjną na Ochodzach.

AKTUALIZACJA g. 14:10: Autostrada A4 jest zablokowana w obu kierunkach. Na miejscu pracuje blisko 20 jednostek straży pożarnej, aby usunąć wyciek chemikaliów z ciężarówki. Ruch z autostrady przeniósł się do Opola i spowodował potężne korki.

Jadącym do Wrocławia zaleca się teraz zjechać z A4 na węźle Krapkowice i dalej wojewódzką 423 przez Górażdże i Przywory do Opola. Niektórzy kierowcy zjeżdżali już w Strzelcach Opolskich, a to przełożyło się na potężne korki w Opolu. Praktycznie cała obwodnica północna w kierunku autostrady - czyli DK46 - jest zapchana. Ponadto korek do skrzyżowania Niemodlińskiej z Wojska Polskiego zaczyna się już w Winowie.

AKTUALIZACJA godz. 17:54: Trasa w kierunku Wrocławia wciąż jest zablokowana. Trwa przeładunek materiałów niebezpiecznych z uszkodzonej ciężarówki. Ruch w kierunku Katowic odbywa się pasem awaryjnym. Odstąpiono od poboru opłat na SPO Dąbrówka (w. Opole Południe).

AKTUALIZACJA godz. 19:44: Jak informują służby drogowe ruch na A4 w kierunku Katowic odbywa się już dwoma pasami. Odstąpiono od poboru opłat na SPO Dąbrówka (w. Opole Południe). W dalszym ciągu trwa przeładunek materiałów niebezpiecznych. Dyżurny stanowiska kierowania komendanta wojewódzkiego PSP przekazał, że na miejscu w tej chwili pracują już tylko druhowie z Opola. Chemicy z Kędzierzyna-Koźla zakończyli swoje działania.

Po 19:50 służby otrzymały informację o kolejnym utrudnieniu na A4. Pomiędzy węzłem Brzeg a Brzezimierz (woj. dolnośląskie) samochód osobowy uderzył w bariery. Nie ma osób rannych. Zablokowany został lewy pas jezdni w kierunku Wrocławia. Przewidywany czas trwania utrudnienia około 2 godziny.

AKTUALIZACJA godz. 20:42: Autostrada jest już przejezdna.
Agnieszka Nierychła, KMP Opole

Wiadomości z regionu

2020-09-20, godz. 20:00 Raport dnia: dobowy rekord zakażeń w regionie. 74 zachorowania na 84 dotyczą Domu Pomocy Społecznej w Jędrzejowie Na Opolszczyźnie potwierdzono dziś (20.09) 84 nowe zakażenia koronawirusem i 11 przypadków ozdrowień. To dobowy rekord zachorowań w regionie od początku… » więcej 2020-09-20, godz. 17:45 Rolnicy dziękowali za plony podczas diecezjalnych dożynek na Górze św. Anny Rolnicy z diecezji opolskiej spotkali się na Górze św. Anny, żeby podziękować za tegoroczne plony i modlić się o pomyślność w kolejnym sezonie. Mszy… » więcej 2020-09-20, godz. 17:45 Mnóstwo rowerzystów na starcie I Opolskiego Rajdu Rowerowego. Nowy most im. Joachima Halupczoka oficjalnie otwarty [… I Opolski Rajd Rowery towarzyszył otwarciu kładki pieszo-rowerowej nad kanałem Ulgi w Opolu. Nowa przeprawa z Zaodrza na wyspę Bolko od dziś (20.09) nosi… » więcej 2020-09-20, godz. 17:00 Opolski Kongres Lewicy. Działacze trzech partii rozmawiali o przyszłości Polski Krajowi działacze Sojuszu Lewicy Demokratycznej, partii Wiosna Roberta Biedronia i Lewicy Razem rozmawiali o przyszłości Polski podczas Kongresu Programowego… » więcej 2020-09-20, godz. 14:45 Opole: ruszają kolejne remonty chodników, będzie zmiana organizacji ruchu przy dworcu Opole Wschodnie MZD w Opolu informuje, że w poniedziałek (21.09) rozpocznie się remont chodników wzdłuż ulicy 1 Maja na odcinku od Plebiscytowej do Rejtana. Prace będą… » więcej 2020-09-20, godz. 13:39 Ponad 100 zakażeń koronawirusem w DPS w Jędrzejowie. Zachorowało 87 podopiecznych i 24 pracowników Do ponad 100 wzrosła liczba zakażeń koronawirusem w Domu Pomocy Społecznej w Jędrzejowie w powiecie brzeskim. Jak informują służby powiatu w piątek (18.09)… » więcej 2020-09-20, godz. 12:00 Uwaga na "internetowego wnuczka". Ofiarami oszustów padają osoby korzystające z portali społecznościowych i bankowości… Od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych stracili w tym roku mieszkańcy regionu, oszukani metodą na 'internetowego wnuczka'. Ofiarami przestępców padają… » więcej 2020-09-20, godz. 11:15 Rowerzyści przejechali szlakiem kwietnych dywanów. Tradycja ma szansę dostać się na światową listę UNESCO Rajd rowerowy trasą kwietnych dywanów układanych w święto Bożego Ciała w powiecie strzeleckim zainaugurował starania mieszkańców o wpis tradycji na listę… » więcej 2020-09-20, godz. 11:00 Prezes Izby Rolniczej w Opolu o "piątce dla zwierząt" - branże mięsne i futerkowa są ze sobą ściśle powiązane - Rozpatrujemy sprawę zwierząt futerkowych jako całość życia rolniczego i dlatego jesteśmy przeciwni tej ustawie - powiedział w rozmowie 'W cztery oczy'… » więcej 2020-09-20, godz. 10:51 MZ: 910 nowych zakażeń koronawirusem. W województwie opolskim rekord - 84 zachorowania na COVID-19 [AKTUALIZACJA] Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 910 nowych przypadkach zakażeń koronawirusem. W województwie opolskim odnotowano aż 84 zachorowania na COVID-19. To rekord… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***