Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-06-01, 20:02 Autor: Daniel Klimczak

"Tarcza antykryzysowa działa". Ponad 331 milionów złotych trafiło na Opolszczyznę w ramach tego rządowego wsparcia

Cukry Nyskie skorzystały z tarczy antykryzysowej [fot. Daniel Klimczak]
Cukry Nyskie skorzystały z tarczy antykryzysowej [fot. Daniel Klimczak]
Cukry Nyskie skorzystały z tarczy antykryzysowej [fot. Daniel Klimczak]
Cukry Nyskie skorzystały z tarczy antykryzysowej [fot. Daniel Klimczak]
Alina Nowak [fot. Daniel Klimczak]
Alina Nowak [fot. Daniel Klimczak]
Violetta Porowska [fot. Daniel Klimczak]
Violetta Porowska [fot. Daniel Klimczak]
Michał Twardowski [fot. Daniel Klimczak]
Michał Twardowski [fot. Daniel Klimczak]
Ponad 331 milionów złotych przeznaczono do tej pory na pomoc opolskim przedsiębiorcom w ramach rządowej tarczy antykryzysowej. Poinformowano o tym podczas konferencji zorganizowanej na terenie Cukrów Nyskich.
Podsekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Alina Nowak podkreślała, że oprócz wysokości wsparcia, ważny jest także termin jego przyznawania. - Tarcza antykryzysowa działa. Dla nas bardzo istotne jest to, aby był krótki czas realizacji wniosków przez instytucje, które zajmują się dystrybucją tych środków, czyli urzędy pracy. Tutaj wielkie słowa podziękowania za ich pracę - dodała.

Posłanka Prawa i Sprawiedliwości Violetta Porowska wskazywała, że do tej pory zrealizowano ponad 70 procent wniosków o pomoc, co świadczy między innymi o sprawnym działaniu instytucji zajmujących się jej przyznawaniem. - To, jakie jest wykorzystanie tych pieniędzy pokazuje, że tarcza działa. Pokazuje to również, że przedsiębiorcy umieją, chcą skorzystać z tych pieniędzy. No i pokazuje, że nasze instytucje sobie świetnie radzą. Przykład Cukrów Nyskich - do tygodnia były realizowane te wnioski - powiedziała.

Łącznie firma skorzystała z dwóch źródeł wsparcia na łączną kwotę prawie 2,6 miliona złotych. Prezes Spółdzielni Pracy Cukry Nyskie Michał Twardowski poinformował, że dzięki temu nie zwolniono ani nie zmniejszono wynagrodzeń żadnemu z ponad 200 jej pracowników. - Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych na kwotę przeszło miliona 200 tysięcy. Te środki zostaną zagospodarowanie na pokrycie zobowiązań wobec pracowników. Drugie źródło to tarcza finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju, oparta na nieoprocentowanej subwencji, która nawet w 75 procentach będzie mogla zostać umorzona. Tutaj mówimy o kwocie prawie 1,4 miliona - wyliczał.

Dodajmy, że do tej pory, w ramach tarczy antykryzysowej, do firm w całym kraju trafiło prawie 15 miliardów złotych. Według danych rządu, pozwoliło to na ochronę 6 milionów miejsc pracy.
Alina Nowak
Violetta Porowska
Michał Twardowski

Wiadomości z regionu

2021-09-26, godz. 18:00 Za nami pielgrzymka złotych jubilatów małżeńskich. Do Opola zjechały małżeństwa z całej diecezji Przeżyli ze sobą 50 lat, a dzisiaj podziękowali za to Bogu. Do kościoła seminaryjnego w Opolu zjechały małżeństwa z całego regionu. Pielgrzymi na mszach… » więcej 2021-09-26, godz. 17:00 W Brzegu rozegrano Mistrzostwa Polski Ultimate Frisbee. W tej grze nie ma sędziów, potrzebne jest zaufanie Łączy w sobie elementy koszykówki, piłki nożnej, ręcznej i rugby. Mowa o grze zespołowej ultimate frisbee, która w ten weekend zagościła na stadionie… » więcej 2021-09-26, godz. 16:00 Zakończyła się akcja szczepień w parafiach w powiecie brzeskim i namysłowskim. Zainteresowanie było niewielkie W czterech parafiach naszego regionu stanęły dzisiaj (26.09) mobilne punkty szczepień. Wierni po niedzielnej mszy świętej mogli się zaszczepić w dwóch… » więcej 2021-09-26, godz. 15:10 W Namysłowie trwa piknik wojskowy. "Mieszkańcy mogą tutaj tak namacalnie zobaczyć, jak wygląda wojsko, dotknąć sprzętu"… Konkurs strzelecki, pokazy sprzętu wojskowego czy sprawdzenie umiejętności w dyscyplinach sportowych. To tylko część atrakcji, jakie czekają na mieszkańców… » więcej 2021-09-26, godz. 14:45 Wypadek na ul. Partyzanckiej w Opolu. Dwie osoby poszkodowane Dwie osoby zostały ranne w wypadku w Opolu. Jak poinformował asp. sztab. Dariusz Grudzień z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu, po… » więcej 2021-09-26, godz. 13:00 Na Opolszczyźnie brakuje 300 wolontariuszy Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości Na Opolszczyźnie brakuje 300 wolontariuszy Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości, a w całym kraju ponad 9000 osób. Czasu na zgłoszenia zostało niewiele… » więcej 2021-09-26, godz. 13:00 Nysa: gmina dołoży pieniądze do budowy kolumbarium Nysa ogłosiła kolejny przetarg na budowę kolumbarium na cmentarzu przy ul. Złotogłowickiej. Wcześniej do konkursu na wykonanie pierwszego etapu prac stanęła… » więcej 2021-09-26, godz. 11:00 Ministerstwo Zdrowia: 643 zakażenia koronawirusem w kraju, w tym 7 w województwie opolskim. Zmarł jeden mieszkaniec… Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj o 643 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce, w tym 7 w województwie opolskim. W najnowszym raporcie… » więcej 2021-09-26, godz. 11:00 W Łubnianach jakość powietrza chcą mieć pod kontrolą. W gminie zamontowano trzy nowe czujniki W gminie Łubniany zamontowano nowe czujniki powietrza. Urządzenia umiejscowione w trzech lokalizacjach będą informować przechodniów i uczestników ruchu… » więcej 2021-09-26, godz. 10:20 200 tysięcy złotych dla organizacji działających na terenach wiejskich Trwa drugi nabór w konkursie dla organizacji pozarządowych organizowany przez urząd marszałkowski w Opolu. Maksymalna kwota do zdobycia to 12 tys. zł, ale… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »