Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-05-25, 19:03 Autor: Katarzyna Doros

Wyłączone dzwonki, dezynfekcja i zajęcia w mniejszych grupach. Uczniowie klas 1-3 wracają do szkół

"Odmrażanie" zajęć w klasach I-III szkół podstawowych [fot. Katarzyna Doros]
"Odmrażanie" zajęć w klasach I-III szkół podstawowych [fot. Katarzyna Doros]
"Odmrażanie" zajęć w klasach I-III szkół podstawowych [fot. Katarzyna Doros]
"Odmrażanie" zajęć w klasach I-III szkół podstawowych [fot. Katarzyna Doros]
"Odmrażanie" zajęć w klasach I-III szkół podstawowych [fot. Katarzyna Doros]
"Odmrażanie" zajęć w klasach I-III szkół podstawowych [fot. Katarzyna Doros]
"Odmrażanie" zajęć w klasach I-III szkół podstawowych [fot. Katarzyna Doros]
"Odmrażanie" zajęć w klasach I-III szkół podstawowych [fot. Katarzyna Doros]
Najmłodsi uczniowie szkół podstawowych mogą od dziś (25.05) uczestniczyć w zajęciach opiekuńczo-wychowawczych z elementami dydaktyki. Najpierw jednak każdy musi mieć zmierzoną temperaturę i obowiązkowo zdezynfekować ręce. Tak wygląda nowa rzeczywistość opolskich szkół w dobie pandemii koronawiursa. Nie ma też regularnych dzwonków, a przerwy muszą być tak rozplanowane, żeby uczniowie z różnych sal nie spotkali się na jednym korytarzu.
- Pierwszy uczeń przyszedł do szkoły o 6:45. Ławki są od siebie rozsunięte w odległości 1,5m, staramy się zachowywać odległości między sobą. Korytarze podzielone są na dwie części, a po każdej przerwie to wszystko jest dezynfekowane. W budynku przy ul. Katowickiej 35 o godzinie 9:00 rozpoczęły się zajęcia rewalidacyjne dla dwóch uczniów. Takie zajęcia odbywają się w uzgodnieniu z rodzicami. Wszystko musimy mieć co do minuty rozpracowane - mówi Mirosław Śnigórski, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Opolu.

W zajęciach w Publicznej Szkole Podstawowej nr 32 w Opolu w uczestniczyło dziś 9 dzieci. - Ze względu na ograniczenia powierzchni, 4m2 na osobę, grupy nie mogą być liczne - mówi Barbara Ottenbreit, dyrektor szkoły. - Pracownik dyżurny mierzył dzieciom temperaturę. Każdy uczeń musiał przynieść książki, z których aktualnie się uczył, swoje przybory także te plastyczne. Przygotowaliśmy sprzęt sportowy: piłki gumowe, skakanki, hula-hop, nic takiego, czego umyć nie można. Dzwonek wyłączyliśmy zupełnie, nauczyciele pracują w blokach zajęć, wiedzą, że trzeba wychodzić, trzeba wietrzyć, trzeba dezynfekować.

Jak informuje Opolskie Kuratorium Oświaty na 392 szkoły podstawowe w regionie zajęcia opiekuńczo-wychowawcze zorganizowano w 160 placówkach. Z tej formy zajęć skorzystało ponad 1700 uczniów z Opolszczyzny.

Od dziś (25.05) mogą być także organizowane konsultacje dydaktyczne dla ósmoklasistów i maturzystów. Dodajmy, że uczniowie, którzy nie wrócili do szkół nadal kontynuują nauczanie zdalne.
Mirosław Śnigórski
Barbara Ottenbreit

Wiadomości z regionu

2021-09-23, godz. 07:30 Kierowcy ciężarówek mają ostatnie dni, żeby przestawić się na e-TOLL. Nowy system wejdzie w życie na opolskim odcinku… Coraz mniej czasu do wyłączenia systemu viaTOLL. Od początku października za przejazd ciężarówek na drogach płatnych będzie można rozliczać się wyłącznie… » więcej 2021-09-23, godz. 06:00 Opole: mieszkańcy mogą zadecydować, co będzie zrobione w mieście. Rusza głosowanie w VIII edycji Budżetu Obywat… O północy (z środy na czwartek 23/24.09) ruszyło głosowanie w 8. edycji Budżetu Obywatelskiego Opola. Oddać swój głos może każdy, kto mieszka w stolicy… » więcej 2021-09-22, godz. 21:15 Raport dnia. Ponad 100 uczniów z Opola trafiło na kwarantannę. W całej Polsce zaraziło się blisko 900 osób, jest… 12 nowych zakażeń koronawirusem odnotowano minionej doby na Opolszczyźnie. Resort zdrowia poinformował dzisiaj (22.09) o 882 kolejnych infekcjach i śmierci… » więcej 2021-09-22, godz. 21:00 Walce: urzędnicy i mieszkańcy wspólnie chcą stworzyć strategię rozwoju gminy Gdzie mają być tereny inwestycyjne? Czy trzeba budować nowe przedszkole, a może bardziej potrzebny jest ośrodek rehabilitacji albo świetlica wiejska? Odpowiedzi… » więcej 2021-09-22, godz. 19:30 5 lat pozbawienia wolności za dotkliwe pobicie w Kluczborku. Sprawca ma zapłacić 25 tysięcy złotych zadośćuczyn… Na pięć lat pozbawienia wolności skazał dziś (22.09) Sąd Okręgowy w Opolu Dariusza L. za pobicie i ciężkie uszkodzenie ciała Krzysztofa K. w Kluczbo… » więcej 2021-09-22, godz. 19:00 Kolejny odcinek DW 494 w kierunku Częstochowy doczekał się remontu. Chodzi o kilometr w Borkach Małych Mniej niż 70 dni ma firma Remost z Olesna na przebudowę kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej 494 w Borkach Małych. » więcej 2021-09-22, godz. 18:30 Szpachelki i pędzle poszły w ruch. W Opolu przy kościele "na górce" powstaje fresk Na ścianie wzdłuż pasażu przy kościele 'na górce' w Opolu powstaje fresk tworzony klasyczną techniką z czasów Michała Anioła. Wszystko za sprawą międzynarodowego… » więcej 2021-09-22, godz. 18:00 Ruchliwe skrzyżowanie przy hali sportowej w Zawadzkiem zostanie doświetlone. Ma to poprawić bezpieczeństwo Jedno z najbardziej ruchliwych skrzyżowań na drodze wojewódzkiej 901 w Zawadzkiem niedługo będzie doświetlone. Ma to zwiększyć bezpieczeństwo przede wszystkich… » więcej 2021-09-22, godz. 17:00 Czy mieszkaniec Pawłowiczek groził śmiercią ukraińskiemu małżeństwu? Poszło o mycie schodów, w sądzie ruszył… W opolskim sądzie okręgowym ruszył proces Zbigniewa B. oskarżonego o kierowanie gróźb wobec obywateli Ukrainy. Mężczyzna zamieszkały w Pawłowiczkach… » więcej 2021-09-22, godz. 15:50 Urząd w Strzeleczkach w remoncie Z prawie dwuletnim opóźnieniem rozpoczął się ostatni etap remontu urzędu gminy w Strzeleczkach. Inwestycja była planowana na początek roku 2020, ale pandemia… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »