Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-05-12, 06:00 Autor: Daniel Klimczak

Nyski PKS "odmraża" kolejne kursy. Autobusy jeżdżą teraz także do Korfantowa i Szklar

Autobusy PKS Nysa [fot. Daniel Klimczak]
Autobusy PKS Nysa [fot. Daniel Klimczak]
Autobusy nyskiego PKS-u [fot. PKS Nysa]
Autobusy nyskiego PKS-u [fot. PKS Nysa]
Nyski PKS przywraca kursy na kolejnych trasach. Od wczoraj (11.05) autobusy dojeżdżają także do gmin Korfantów i Kamiennik.
To kolejny etap odmrażania działalności spółki po całkowitym zawieszeniu przewozów ze względu na epidemię COVID-19. Po dwie pary autobusów wyjeżdżają teraz na trasy pomiędzy stolicą powiatu a Korfantowem oraz Szklarami. Dodatkowe trzy stanowią z kolei wzmocnienie linii łączącej Nysę z Opolem. Prezes PKS-u Beata Juralewicz wskazuje, że to odpowiedź między innymi na potrzeby zgłaszane przez podróżnych.

- Mieliśmy dużo telefonów od mieszkańców powiatu nyskiego. Słyszymy również, że firmy zaczynają przechodzić z pracy zdalnej na stacjonarną, otwierają się centra handlowe. Mamy nadzieję, że ta oferta w większym stopniu będzie odpowiadała na zapotrzebowanie - dodaje.

To kolejny etap odmrażania działalności przewoźnika. W ubiegłym tygodniu spółka wznowiła kursy do Otmuchowa i Głuchołaz. Zwłaszcza drugi z wymienionych kierunków cieszy się sporą frekwencją. Rosnące zainteresowanie widać także na trasie do Opola.

Jednocześnie przewoźnik zapowiada szczegółowe analizowanie ruchu na wznowionych kursach. Jeśli zainteresowanie przejazdami będzie niewielkie, wówczas nie można wykluczyć dalszych zmian, w tym także ponownego ograniczenia oferty na wybranych trasach.

Szczegółowy rozkład jazdy można znaleźć na stronie internatowej www.pksnysa.pl
Beata Juralewicz

Wiadomości z regionu

2021-09-19, godz. 21:00 Raport dnia: 14 nowych infekcji w regionie. W Polsce potwierdzono 540 zakażeń koronawirusem [INFOGRAFIKA] 14 nowych zakażeń koronawirusem potwierdzono dziś (19.09) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 540 infekcjach… » więcej 2021-09-19, godz. 20:10 Rolnicy z diecezji opolskiej dziękowali za plony na Górze św. Anny. "To był dobry rok" Rolnicy z diecezji opolskiej spotkali się dziś (19.09) na Górze św. Anny, by podziękować za tegoroczne plony. Do Groty Lurdzkiej przybyło kilkadziesiąt… » więcej 2021-09-19, godz. 18:59 Jarmark Franciszkański przyciągnął miłośników miodów, wędlin i smakołyków. "Smalec klasztorny i krówki w tym… Producenci przypraw, swojskich kiełbas, naturalnych kosmetyków czy miodów zjechali do Opola na Jarmark Franciszkański. Wydarzenie wróciło do centrum Opola… » więcej 2021-09-19, godz. 17:10 Peleton rowerzystów przejechał ulicami Opola. Za nami II Opolski Rajd Rowerowy i rodzinny piknik w Parku 800-lecia. "Na… Peleton rowerzystów przejechał ulicami Opola. Za nami II Opolski Rajd Rowerowy, który startował przy moście pieszo-rowerowym im. Joachima Halupczoka. Na miłośników… » więcej 2021-09-19, godz. 15:54 Błogosławiony kardynał Stefan Wyszyński honorowym patronem Prudnika. "Jest to patron ku pojednaniu narodowemu" Błogosławiony kardynał Stefan Wyszyński honorowym patronem Prudnika i całej gminy. Tytuł oficjalnie nadano podczas uroczystej mszy w sanktuarium w Prudniku… » więcej 2021-09-19, godz. 15:30 Trwa VIII memoriał Stanisława Szozdy w Prudniku. Wydarzenie poprzedziło odsłonięcie pomnika wielkiego kolarza [ZD… 230 zawodników z całego kraju bierze udział w VIII memoriale Stanisława Szozdy w Prudniku, przy okazji którego rozgrywany jest Finał Mistrzostw Polski w… » więcej 2021-09-19, godz. 15:15 Figurki żołnierzyków przedstawiające polską historię. Na wystawę zaprasza Muzeum w Praszce Około 1500 figurek żołnierzyków i modeli pojazdów wojskowych prezentuje obecnie Muzeum w Praszce. » więcej 2021-09-19, godz. 12:47 Poszukiwane miejsce dla centrum wolontariatu. W grę wchodzi kilka lokalizacji Uruchomienie centrum wolontariatu na Opolszczyźnie to jeden z celów marszałka regionu na najbliższy rok. » więcej 2021-09-19, godz. 11:32 Raport MZ: ponad pół tysiąca nowych zakażeń koronawirusem w kraju. 14 przypadków odnotowano w regionie [INFOGRAF… 540 nowych zakażeń koronawirusem odnotowano minionej doby w Polsce, w tym 14 na Opolszczyźnie. Nie ma ofiar śmiertelnych COVID-19, natomiast z powodu współistnienia… » więcej 2021-09-19, godz. 11:15 Ruszają konsultacje ws. zrównoważonej mobilności w Aglomeracji Opolskiej 'Zdecydujmy razem, jak przemieszczać się w Aglomeracji Opolskiej'. To hasło konsultacji dotyczących zrównoważonej mobilności, które ruszają w poniedziałek… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »