Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-05-09, 14:30 Autor: Katarzyna Doros

Trudna sytuacja opolskich biur podróży. Przewozy dla pracowników za granicą wznawia Sindbad

[fot. www.facebook.com/Sindbad]
[fot. www.facebook.com/Sindbad]
Nie zmienia się sytuacja opolskich biur turystycznych. W związku z niepewną przyszłością wakacji za granicą klienci odwołują lub przekładają terminy wyjazdów. Przypomnijmy, "odmrażanie" branży turystycznej pozostawiono na ostatni etap luzowania rządowych obostrzeń.
W lepszej sytuacji są firmy przewozowe, które już mogą uruchamiać kursy dla osób pracujących za granicą lub podróżujących w celach biznesowych. M.in. od 10 maja opolski Sindbad będzie obsługiwać połączenia autobusowe w 160 miastach Polski południowej i północnej oraz 62 kursy do i z Niemiec.

- Nie jest łatwo, ale próbujemy rozpocząć kursy w mniejszej ilości, żeby już dać pracę części kierowców-pracowników i wznawiać część przychodów - mówi Bogdan Kurys, wiceprezes zarządu opolskiego przewoźnika Sindbad. - Uruchamiamy kursy do 62 miast po stronie niemieckiej i 160 miast w Polsce. Oprócz tego planujemy od przyszłego tygodnia uruchomić połączenia do Belgii, Niderlandów, a od przyszłego weekendu także do Francji.

- Nie jesteśmy jeszcze wielkim biurem na tym terenie, więc mamy tych klientów stosunkowo mniej niż powinno biuro mieć. Ale nie ma zainteresowania, ludzie się boją. Zauważamy, że teraz jest więcej rezygnacji z wyjazdów - dodaje właściciel jednego z biur podróży w gminie Zawadzkie.

Z kolei zdania mieszkańców są podzielone. Część klientów liczy, że ich wakacje planowo się odbędą, inni zmieniają plany na spędzenie urlopu w kraju.

- Mamy zarezerwowane wakacje w Turcji na lipiec. Jeżeli warunki pozwolą, to tam się wybieramy. Pytaliśmy się biura, czy oferta jest aktualna i nadal jest - mówi jeden z mężczyzn.

- Mam wczasy wykupione nad polskim morzem na czerwiec. Zaliczkę płaciłam jeszcze w styczniu. Mamy obawy, ale z drugiej strony chcemy jednak odpocząć po tej społecznej izolacji - dodaje pani Anna.

- Chciałam z córką jechać na wakacje na Ukrainę, ale chyba zmienimy plany na polskie morze - mówi mieszkanka Strzelec Opolskich.

Przypomnijmy, że od poniedziałku (11.05) wraca bezpośrednia obsługa paszportowa. Konieczna będzie telefoniczna rezerwacja wizyty w urzędzie. Rezerwacja internetowa pozostaje zawieszona.
Bogdan Kurys, właściciel biura podróży
mieszkańcy

Wiadomości z regionu

2021-12-08, godz. 20:15 Zielone Feniksy rozdane w Opolu. To statuetki i wyróżnienia za działania ekoenergetyczne Statuetki i wyróżnienia Zielonego Feniksa wręczono w Opolu podczas trzynastej edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Ekoenergetyki. » więcej 2021-12-08, godz. 19:50 Raport dnia. W całej Polsce zmarło 592 zarażonych i jest ponad 28,5 tysiąca nowych infekcji [INFOGRAFIKA] 32 zgony osób zarażonych koronawirusem i 827 nowych infekcji potwierdzono na Opolszczyźnie. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 28 542 kolejnych zakażeniach… » więcej 2021-12-08, godz. 19:00 Gogolin: stare wysypisko chcą przerobić na "zielone płuca" miasta 20-hektarowy teren leżący teraz odłogiem ma się stać nowymi, zielonymi płucami Gogolina. Samorządowcy chcą go zagospodarować, żeby stworzyć kolejne… » więcej 2021-12-08, godz. 17:40 Nie straszne im nawet wysokie kary. Kłusownicy dają o sobie znać szczególnie o tej porze roku Choć kary są coraz bardziej dotkliwe, to oni nie rezygnują. Na opolskich akwenach mnożą się przypadki kłusownictwa. Z jednej strony złodzieje zarzucają… » więcej 2021-12-08, godz. 16:55 Noga z gazu, koncentracja i czujność. Policja przypomina, że zima wymaga od kierowców innego stylu jazdy Opolska policja apeluje do kierowców o ostrożniejszy sposób jazdy w związku z zimowymi warunkami na drogach. » więcej 2021-12-08, godz. 16:20 Częściowo zdalne nauczanie w namysłowskich szkołach od 13 grudnia. W Opolu 661 uczniów na kwarantannie [LISTA] Namysłowskie szkoły ponadpodstawowe przejdą częściowo na zdalny tryb nauczania od 13 grudnia. 681 przedszkolaków i uczniów z dziesięciu szkół i czterech… » więcej 2021-12-08, godz. 15:45 Pożar zabudowań gospodarczych w Stroszowicach w powiecie brzeskim W Stroszowicach w powiecie brzeskim doszło do pożaru stodoły. Na miejscu z ogniem, który objął cały budynek, walczy 6 zastępów straży pożarnej. » więcej 2021-12-08, godz. 15:20 Kolejna seniorka uwierzyła oszustom, że córka spowodowała wypadek. Mieszkanka Paczkowa straciła 36 tysięcy złot… Niemal 36 tysięcy złotych straciła 88-letnia mieszkanka gminy Paczków, bo myślała, że pomaga swojej córce. » więcej 2021-12-08, godz. 15:00 Mimo obietnic na naprawę kabla z Internetem czekali od 26 listopada. Czy w takim wypadku można zerwać umowę z winy… 12 dni czekali mieszkańcy ulicy Prószkowskiej w podopolskich Źlinicach na przywrócenie dostępu do Internetu. Kabel został zerwany przez śnieżycę 26 listopada… » więcej 2021-12-08, godz. 14:41 Wypadek na ul. Popiełuszki w Opolu. Bus zderzył się z osobówką Ulica Popiełuszki w Opolu zablokowana. Problemy spowodowane są wypadkiem w rejonie kościoła pod wezwaniem Katarzyny Aleksandryjskiej. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »