Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-05-09, 14:30 Autor: Katarzyna Doros

Trudna sytuacja opolskich biur podróży. Przewozy dla pracowników za granicą wznawia Sindbad

[fot. www.facebook.com/Sindbad]
[fot. www.facebook.com/Sindbad]
Nie zmienia się sytuacja opolskich biur turystycznych. W związku z niepewną przyszłością wakacji za granicą klienci odwołują lub przekładają terminy wyjazdów. Przypomnijmy, "odmrażanie" branży turystycznej pozostawiono na ostatni etap luzowania rządowych obostrzeń.
W lepszej sytuacji są firmy przewozowe, które już mogą uruchamiać kursy dla osób pracujących za granicą lub podróżujących w celach biznesowych. M.in. od 10 maja opolski Sindbad będzie obsługiwać połączenia autobusowe w 160 miastach Polski południowej i północnej oraz 62 kursy do i z Niemiec.

- Nie jest łatwo, ale próbujemy rozpocząć kursy w mniejszej ilości, żeby już dać pracę części kierowców-pracowników i wznawiać część przychodów - mówi Bogdan Kurys, wiceprezes zarządu opolskiego przewoźnika Sindbad. - Uruchamiamy kursy do 62 miast po stronie niemieckiej i 160 miast w Polsce. Oprócz tego planujemy od przyszłego tygodnia uruchomić połączenia do Belgii, Niderlandów, a od przyszłego weekendu także do Francji.

- Nie jesteśmy jeszcze wielkim biurem na tym terenie, więc mamy tych klientów stosunkowo mniej niż powinno biuro mieć. Ale nie ma zainteresowania, ludzie się boją. Zauważamy, że teraz jest więcej rezygnacji z wyjazdów - dodaje właściciel jednego z biur podróży w gminie Zawadzkie.

Z kolei zdania mieszkańców są podzielone. Część klientów liczy, że ich wakacje planowo się odbędą, inni zmieniają plany na spędzenie urlopu w kraju.

- Mamy zarezerwowane wakacje w Turcji na lipiec. Jeżeli warunki pozwolą, to tam się wybieramy. Pytaliśmy się biura, czy oferta jest aktualna i nadal jest - mówi jeden z mężczyzn.

- Mam wczasy wykupione nad polskim morzem na czerwiec. Zaliczkę płaciłam jeszcze w styczniu. Mamy obawy, ale z drugiej strony chcemy jednak odpocząć po tej społecznej izolacji - dodaje pani Anna.

- Chciałam z córką jechać na wakacje na Ukrainę, ale chyba zmienimy plany na polskie morze - mówi mieszkanka Strzelec Opolskich.

Przypomnijmy, że od poniedziałku (11.05) wraca bezpośrednia obsługa paszportowa. Konieczna będzie telefoniczna rezerwacja wizyty w urzędzie. Rezerwacja internetowa pozostaje zawieszona.
Bogdan Kurys, właściciel biura podróży
mieszkańcy

Wiadomości z regionu

2021-06-19, godz. 19:45 Raport dnia: 6 nowych zakażeń i 1 zgon w regionie. W szpitalach zajęte nieco ponad 13 procent rezerwy łóżek covi… Na Opolszczyźnie ostatniej doby przybyło 6 zakażeń koronawirusem. Patogen z Chin przyczynił się w tym czasie także do śmierci jednej osoby. » więcej 2021-06-19, godz. 19:15 Można zgłaszać autokary do kontroli przed wyjazdem dzieci na kolonie letnie. Policjanci zwrócą uwagę na wiele kw… Opolscy policjanci będą kontrolować stan techniczny autokarów przed wyjazdem dzieci i młodzieży na letni wypoczynek. Co najmniej jeden punkt kontroli znajduje… » więcej 2021-06-19, godz. 18:41 Dziś biało-czerwoni zmierzą się z Hiszpanią. Mieszkańcy regionu na ogół wskazują na zwycięstwo naszych rywali… Reprezentacja Polski zagra dziś (19.06) w swoim drugim meczu grupowym podczas mistrzostw Europy. W grupie E rywalem podopiecznych Paulo Sousy w Sewilli będzie… » więcej 2021-06-19, godz. 18:05 W Kędzierzynie-Koźlu trwają Mistrzostwa Polski Mażoretek. "Warto, by tego typu aktywność upowszechniła się w naszym… Ponad tysiąc zawodniczek z całego kraju rywalizuje w Mistrzostwach Polski Mażoretek, które odbywają się w Hali Azoty w Kędzierzynie-Koźlu. » więcej 2021-06-19, godz. 18:00 Odkomarzanie Kędzierzyna-Koźla już za kilka dni W przyszłym tygodniu w Kędzierzynie-Koźlu odbędzie się akcja odkomarzania. Opryski będą prowadzone w większości osiedli, głównie na terenach zielonych… » więcej 2021-06-19, godz. 17:45 Odra Triathlon w Krapkowicach. W niedzielę duże utrudnienia w ruchu Uwaga kierowcy. W niedzielę (20.06) w Krapkowicach duże utrudnienia w ruchu z powodu organizowanego Odra Triathlonu. W związku z zawodami, ze względu na bezpieczeństwo… » więcej 2021-06-19, godz. 17:00 Wsiądź na rower i odwiedź miejsca związane z III Powstaniem Śląskim Pracownicy Muzeum Czynu Powstańczego na Górze św. Anny zapraszają wszystkich chętnych do udziału w wycieczkach rowerowych szlakiem miejsc pamięci i mogił… » więcej 2021-06-19, godz. 16:40 Upał ani wymagające podjazdy niestraszne uczestnikom zawodów Family Cup w gminie Tułowice Około 70 zawodników wzięło udział w dzisiejszych (19.06) Mistrzostwach Opolszczyzny w Kolarstwie Górskim Family Cup, które odbyły się w Skarbiszowicach… » więcej 2021-06-19, godz. 15:00 Rekord odwiedzin w opolskim zoo. W tym roku już ponad 111 tysięcy osób Rekordowe półrocze w opolskim zoo. Do 16 czerwca tego roku ogród zoologiczny odwiedziło ponad 111 tys. osób. W analogicznym okresie ubiegłego roku było… » więcej 2021-06-19, godz. 14:51 Dwa groźne pożary zabudowań rolniczych w powiecie oleskim i nyskim. W akcji w sumie 24 zastępy straży pożarnej [… Około godz. 13:40 wpłynęło zgłoszenie o pożarze, który pojawił się w jednym z opuszczonych budynków gospodarczych w miejscowości Nowa Wieś w powiecie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »