Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-05-01, 07:30 Autor: Monika Matuszkiewicz

#OpolskiePoczeka. Trwa akcja Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej

#opolskiepoczeka [fot.orot.pl]
#opolskiepoczeka [fot.orot.pl]
Zamek Piastów Śląskich w Brzegu [fot. Maciej Stępień]
Zamek Piastów Śląskich w Brzegu [fot. Maciej Stępień]
Zamek w Niemodlinie [fot. Fundacja na rzecz Zamku Książęcego Niemodlin 1313
Zamek w Niemodlinie [fot. Fundacja na rzecz Zamku Książęcego Niemodlin 1313
Katedra Opolska [Fot.Marzena Śmierciak]
Katedra Opolska [Fot.Marzena Śmierciak]
Promowanie i pokazywanie najciekawszych miejsc i atrakcji na Opolszczyźnie – to główne cele akcji #opolskiepoczeka stworzonej przez Opolską Regionalną Organizację Turystyczną. Na profilach społecznościowych organizacji prezentowane są najbardziej znane obiekty z naszego regionu.
- Poprzez te prezentacje, chcieliśmy zachęcić turystów do planowania pobytu i wycieczek do naszego regionu w czasach, kiedy będzie już to możliwe - mówi Piotr Mielec, dyrektor biura Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.

- To są przede wszystkim te atrakcje turystyczne, które zostały nagrodzone certyfikatem Polskiej Organizacji Turystycznej na najlepszy produkt turystyczny w Polsce, ale są także te, które posiadają status Pomnika Historii. Tych prezentacji z terenu całego województwa opolskiego było już sporo. Wśród nich znalazło się między innymi: Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu, Katedra Opolska, Zamek Piastów Śląskich w Brzegu, czy Twierdza Nyska.

Dodatkowo pracownicy Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej zapraszają do aktywnego włączenia się w akcję poprzez dodawanie hasztagu #OpolskiePoczeka do zdjęć i postów publikowanych w mediach społecznościowych.
Piotr Mielec

Wiadomości z regionu

2021-07-29, godz. 17:34 Ogólnopolski rekord temperatury w Prószkowie utrzymany! "To dobra wiadomość". W setną rocznicę pomiaru uruchomioną… 29 lipca 1921 roku na stacji meteorologicznej w Prószkowie w powiecie opolskim zanotowano najwyższą temperaturę w Polsce. Pomiar wykonano dokładnie o 13:48… » więcej 2021-07-29, godz. 17:30 Autobusy niszczą chodnik przy 1 Maja w Opolu [INTERWENCJA] Autobusy komercyjnej linii LUZ wjeżdżają na chodnik przy ulicy 1 Maja w Opolu i niszczą go - uważa jeden z naszych słuchaczy i prosi o interwencję. Chodzi… » więcej 2021-07-29, godz. 17:00 To było podwójne trafienie. Para poszukiwanych wpadła w ręce policji Hollywood miał swoich Bonnie i Clyde’a, Zdzieszowice też mają swoją parę przestępców, która uciekała przed policją. Nie cieszyli się jednak wolnością… » więcej 2021-07-29, godz. 16:45 V. Porowska o szczepieniach: Nasza prywatna wolność kończy się w momencie, kiedy odbieramy ją innym - Kwestionujemy osiągnięcia naukowe, stawiając na szali swoje życie, zdrowie oraz zdrowie najbliższych - powiedziała na antenie Radia Opole opolska posłanka… » więcej 2021-07-29, godz. 16:00 Opolskie szpitale otrzymały od marszałka pieniądze na remonty. To w sumie 11 milionów złotych Urząd marszałkowski przekazał 11 milionów złotych na remonty opolskich szpitali. Dzięki pieniądzom pochodzącym z budżetu regionu, m.in. w ginekologii… » więcej 2021-07-29, godz. 15:45 Mail z pogróżkami trafił do prezydenta Opola Arkadiusza Wiśniewskiego. To nie pierwszy raz Kolejny list z pogróżkami trafił do prezydenta Opola Arkadiusza Wiśniewskiego. Autor grozi mu m.in. poderżnięciem gardła. Wiadomość o podobnej treści… » więcej 2021-07-29, godz. 15:45 Zdzieszowicki OPS przeniesie się ze żłobka do dawnego hotelu Ośrodek Pomocy Społecznej w Zdzieszowicach niedługo zmieni swoją siedzibę. Z obecnie zajmowanych pomieszczeń budynku żłobka zostanie przeniesiony do wyremontowanego… » więcej 2021-07-29, godz. 14:31 Posypały się nagrody i awanse. Opolska policja świętuje Odznaczenia i wyróżnienia otrzymało z okazji wojewódzkich obchodów święta policji 64 pracowników opolskiego garnizonu a 691 funkcjonariuszy odebrało awanse… » więcej 2021-07-29, godz. 13:45 2 mln zł na dopłaty do komunikacji publicznej dla opolskich samorządów. "Teraz my mówimy: mamy wolne pieniądze, składajcie… Osiem gmin, jeden powiat i jeden związek międzygminny otrzymały rządowe dofinansowanie do organizacji transportu publicznego. Dzisiaj (29.07.) w Reńskiej… » więcej 2021-07-29, godz. 13:30 Żenująca dyskusja vs. szkodliwe zapisy. Opolscy parlamentarzyści o noweli ustawy medialnej Żenującą i antypatriotyczną określiła dyskusję, która miała miejsce na wtorkowym posiedzeniu sejmowej komisji kultury i środków przekazu liderka PiS… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »