Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-03-23, 12:30 Autor: Daniel Klimczak

W Otmuchowie zamontowano butelkomat. Jeszcze w tym roku w gminie będzie 10 takich urządzeń

W Otmuchowie stanął pierwszy butelkomat [fot. UM Otmuchów]
W Otmuchowie stanął pierwszy butelkomat [fot. UM Otmuchów]
W Otmuchowie przy ul. Mickiewicza stanął pierwszy butelkomat. Maszyna przyjmuje plastikowe i aluminiowe opakowania w zamian za bon uprawniający do odbioru pieniędzy.
Do końca maja w gminie ma funkcjonować 10 tego typu automatów. Burmistrz Jan Woźniak wskazuje, że samorząd chce w ten sposób zachęcić mieszkańców do większej troski o środowisko.

- Zostały one postawione, aby również edukować naszych mieszkańców w kierunku segregacji tychże odpadów. Miejmy nadzieję, że coraz mniej tych puszek i butelek plastikowych będzie się poniewierało po naszej gminie i dlatego podjęliśmy taką decyzję, że będą one również w pozostałych miejscowościach - wyjaśnia.

5 butelkomatów zostanie zamontowanych w Otmuchowie. Kolejne w Jarnołtowie, Maciejowicach, Kałkowie, Bukowie i Otmuchowie-Wójcicach, jednak niewykluczone, że w dalszej przyszłości pojawią się one także w pozostałych miejscowościach.

Dodajmy, że urządzenie przyjmuje butelki PET oraz puszki. Za każdą z nich można otrzymać kilka groszy. Po okazaniu wydruku z maszyny, pieniądze wypłacane są w kasie urzędu miejskiego, jednak uprawnieni do ich odbioru są jedynie mieszkańcy gminy.
Jan Woźniak

Wiadomości z regionu

2021-07-26, godz. 22:21 W słowackich Tatrach znaleziono ciało najprawdopodobniej polskiego turysty Poszukiwania zaginionego polskiego turysty zakończone - przekazało słowackie, górskie pogotowie ratunkowe. » więcej 2021-07-26, godz. 21:00 Raport dnia: jedno zakażenie koronawirusem w regionie. Rząd apeluje o zaszczepienie się Jedno zakażenie koronawirusem zostało minionej doby potwierdzone na Opolszczyźnie, a konkretnie w powiecie brzeskim. Ministerstwo Zdrowia przekazało, że w… » więcej 2021-07-26, godz. 20:45 W Baborowie powstał hotelik dla zwierzaków "Poczekalnia". Ma pomóc w znalezieniu nowych właścicieli dla bezpańskich… Gmina Baborów uruchomiła hotelik dla zwierząt. Nazywa się 'Poczekalnia', bo tam właśnie bezpańskie psy czekają na nowych właścicieli. Czekają dokładnie… » więcej 2021-07-26, godz. 19:58 "To skandal". Janusz Kowalski o głosie "na nie" Ryszarda Galli w sprawie odbudowy Pałacu Saskiego W piątek (23.07) Sejm uchwalił ustawę o przygotowaniu i realizacji inwestycji w zakresie odbudowy Pałacu Saskiego, Pałacu Brühla oraz kamienic przy ulicy… » więcej 2021-07-26, godz. 19:15 Uwaga! Pojawili się oszuści metodą "na skarbówkę" Otrzymałeś SMS-a z informacją o nieopłaconym podatku? Nie reaguj na jego treść, ani odnośniki w nim zawarte. Możesz stracić oszczędności całego życia… » więcej 2021-07-26, godz. 19:04 Wypadek z udziałem motocyklisty na DK 39 Około godziny 16.00 między Namysłowem a Kamienną, w ciągu DK 39 samochód osobowy zderzył się z motocyklem. » więcej 2021-07-26, godz. 19:00 Będzie kolejny etap rewitalizacji sali rajców w brzeskim ratuszu. Wewnątrz pojawi się również dodatkowe wyposaż… Sala rajców w brzeskim ratuszu przejdzie dalszą rewitalizację. Trwa postępowanie przetargowe mające wyłonić wykonawcę kolejnego etapu prac, dzięki którym… » więcej 2021-07-26, godz. 18:00 Ryszard Galla zabiega o obecność członków mniejszości w radach programowych mediów Poseł Mniejszości Niemieckiej Ryszard Galla od dłuższego czasu zabiega o obecność członków mniejszości w radach programowych tych ośrodków medialnych… » więcej 2021-07-26, godz. 18:00 Przyrodnicy i wolontariusze policzyli susły w Kamieniu Śląskim. Łąkę w okolicy lotniska zamieszkuje 315 gryzoni 315 susłów moręgowanych zamieszkuje łąki w okolicy lotniska w Kamieniu Śląskim w gminie Gogolin. Tak wynika z szacunków wolontariuszy Polskiego Towarzystwa… » więcej 2021-07-26, godz. 17:00 Polska Cerekiew: po tym, jak woda wlała się do sali ślubów, gmina chce wybudować zadaszenie dziedzińca starego p… Zabytkowemu pałacowi w Polskiej Cerekwi zagraża woda. Nie chodzi o lokalne podtopienia, ale wody opadowe. Zbudowany na planie kwadratu budynek ma otwarty dziedziniec… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »