Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-03-18, 12:38 Autor: Katarzyna Doros

W związku z koronawirusem ZUS może odroczyć płatność składek dla przedsiębiorców o trzy miesiące

W związku z koronawirusem ZUS może zawiesić odroczyć płatność składek dla przedsiębiorców o trzy miesiące [fot. Pixabay]
W związku z koronawirusem ZUS może zawiesić odroczyć płatność składek dla przedsiębiorców o trzy miesiące [fot. Pixabay]
ZUS deklaruje pomoc przedsiębiorcom i umożliwia odroczenie terminu płatności składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne o trzy miesiące. Składkę za luty, płatną do 10 lub 15 marca przedsiębiorcy mogliby uiścić dopiero w czerwcu. Przedsiębiorcy, którzy spłacają długi w układach ratalnych mogą wnosić o ich zawieszenie lub wydłużenie spłaty należności.
- W związku z pandemią koronowirusa przedsiębiorcy i firmy mogą mieć w najbliższych tygodniach kłopoty z płynnym regulowaniem należności, rynkiem zbytu na swoje towary i usługi czy zabezpieczeniem wynagrodzenia dla pracowników, dlatego dajemy im konkretne możliwości - mówi Sebastian Szczurek, regionalny rzecznik prasowy ZUS w regionie.

- Oferujemy możliwość odroczenia o trzy miesiące terminu płatności składek za okres od lutego do kwietnia tego roku. Oprócz tego będzie możliwość zawieszenia na trzy miesiące spłacania rat wynikających z umów o rozłożeniu zadłużenia na raty. Chodzi o zawieszenie rat, które nasz klient miał wpłacić w marcu, kwietniu i maju. A tym samym umowa o spłacie zadłużenia w ramach układu ratalnego wydłuży się o trzy miesiąc.

Aby skorzystać z uproszczonych form pomocy ZUS należy złożyć odpowiedni wniosek.

- Przygotowaliśmy dwa rodzaje wniosków. Wniosek dla osób nieprowadzących pełnej księgowości i prowadzących pełną księgowość. Można go przesłać elektronicznie za pośrednictwem portalu Platformy Usług Elektronicznych PUE ZUS, albo złożyć w skrzynce dostępnej w placówkach ZUS lub wysłać pocztą - dodaje Sebastian Szczurek.

Potrzebne wnioski można pobrać ze strony internetowej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Dla przedsiębiorców w województwie opolskim dostępne będą linie telefoniczne do doradców, którzy na co dzień działają w Opolu, Nysie i Strzelcach Opolskich. Można się z nimi kontaktować również drogą mailową pod adresem: doradca_ds_ulg_i_umorzen_opole@zus.pl.
Sebastian Szczurek cz.1
Sebastian Szczurek cz.2

Wiadomości z regionu

2021-09-20, godz. 14:15 Zamiast na 998 teraz będziemy dzwonić na ogólnoeuropejski numer alarmowy 112 Opolszczyzna rozpoczyna jutro (21.09) proces przełączania tradycyjnego numeru 998, należącego do straży pożarnej, na numer Centrum Powiadamiania Ratunkowego… » więcej 2021-09-20, godz. 13:30 Obywatelskie zatrzymanie kierowcy, który prowadził mając ponad 3 promile Policjanci po służbie zatrzymali pijanego kierowcę. 40-latek próbował prowadzić samochód mają ponad 3 promile alkoholu we krwi. W obywatelskim zatrzymaniu… » więcej 2021-09-20, godz. 12:52 Opolska korona zajęła trzecie miejsce na Dożynkach Prezydenckich w Warszawie Sukces delegacji województwa opolskiego na tegorocznych Dożynkach Prezydenckich w Warszawie. Trzecie miejsce w 'Konkursie na najładniejszy wieniec dożynkowy… » więcej 2021-09-20, godz. 12:50 Paweł Kukiz w Radiu Opole o zaostrzeniu kar za przestępstwa korupcyjne Sejm przyjął w piątek (17.09) nowelizację Kodeksu karnego w sprawie zaostrzenia konsekwencji karnych popełnienia przestępstw korupcyjnych oraz zwiększającą… » więcej 2021-09-20, godz. 12:45 Trzeźwy poranek na opolskiej autostradzie A4. Policjanci sprawdzali trzeźwość kierowców Opolscy policjanci z wydziału ruchu drogowego badali trzeźwość kierowców wjeżdżających i zjeżdżających rano z autostrady. W akcji 'Trzeźwy poranek… » więcej 2021-09-20, godz. 12:00 Troje kierowców straciło prawo jazdy za zbyt szybką jazdę w gminie Brzeg Pierwszy z nich na wylotówce Brzegu w czwartek (16.09) na 40-tce miał na liczniku 92 km/h. » więcej 2021-09-20, godz. 11:00 Raport MZ: ponad 360 nowych infekcji w kraju. W regionie potwierdzono 4 zakażenia koronawirusem [INFOGRAFIKA] Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 363 nowych zakażeniach koronawirusem, w tym o 4 na Opolszczyźnie. Nie ma ofiar śmiertelnych spowodowanych COVID-19 i chorobami… » więcej 2021-09-20, godz. 10:45 Problem z budową modułowego przedszkola Są chętni do budowy modułowego przedszkola w Mechnicy, w gminie Reńska Wieś, ale budowlańcy wycenili prace na ponad milion złotych więcej, niż przewidywali… » więcej 2021-09-20, godz. 10:30 Zmiany personalne w Radzie Miasta Opola. Zaprzysiężenie nowej radnej prawdopodobnie na najbliższej sesji W opolskiej radzie miasta zasiądzie nowa radna. Radny Arkadiusz Szymański utracił mandat po wyroku sądu, który skazał go za to, że kilkanaście lat jeździł… » więcej 2021-09-20, godz. 09:45 Prezydent Opola i radni z jego klubu zawiązali stowarzyszenie "Tak dla Opolskiego" 'Tak dla Opolskiego' to nowe stowarzyszenie, któremu przewodzi prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski, a w którego skład wchodzą - jak na razie - głównie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »