Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-03-17, 15:30 Autor: Mariusz Chałupnik

Starosta głubczycki pod kwarantanną. Urząd wstrzymał przyjmowanie petentów

Piotr Soczyński [fot. Maciej Wajler]
Piotr Soczyński [fot. Maciej Wajler]
Piotr Soczyński, starosta głubczycki poddał się kwarantannie. Szef powiatu na taki krok zdecydował się po tym, jak u ministra środowiska Michała Wosia stwierdzono zakażenie koronawirusem. Obaj mieli ze sobą kontakt 9 marca na spotkaniu w Raciborzu, w sprawie przywrócenia linii kolejowej.
- Czuję się dobrze, ale muszę poczekać na wyniki badań – mówi Soczyński. - Wczoraj (16.03) po informacji pana ministra Wosia skontaktowałem się ze stacją sanitarno-epidemiologiczną. Poinformowałem też współpracowników, że dzisiaj nie będzie mnie w pracy. Dzisiaj rano zostały przeprowadzone badania. Czekam na wynik. Jeżeli będzie ujemny, a w to wierzę, a jeżeli nie, to będziemy mieli bardzo duży problem.

Zmieni się również praca urzędu, który będzie zamknięty dla mieszkańców. Ci swoje sprawy będą mogli załatwić drogą elektroniczną bądź telefoniczną.

- Myśmy cały czas ograniczali funkcjonowanie urzędu z zastosowaniem różnych metod – informuje Piotr Soczyński. - Doszliśmy już jednak do tego ostatecznego zamknięcia drzwi i przyjmowania wniosków w formie elektronicznej. Realizujemy informacje telefoniczne, przyjmujemy także zgłoszenia drogą elektroniczną.

Starostwo w Głubczycach będzie zamknięte aż do odwołania.
Piotr Soczyński
Piotr Soczyński

Wiadomości z regionu

2021-09-28, godz. 20:00 Jeszcze tylko opinia geologa i wznowione będą prace przy budowie PSZOK-u w Kielczy Ponad pół rok opóźniona jest budowa Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Kielczy, w gminie Zawadzkie. Problemem były niezgodności projektowe… » więcej 2021-09-28, godz. 19:00 Na 1200 szkół i przedszkoli w regionie w czterech placówkach nauka jest prowadzona hybrydowo po wykryciu zakażeń … W 4 szkołach w regionie w związku z wykryciem zakażenia koronawirusem prowadzone jest nauczanie hybrydowe. W sumie zdalna edukacja dotyczy uczniów 11 klas… » więcej 2021-09-28, godz. 18:00 Radni Sejmiku Województwa Opolskiego zdecydowali o zmianie statutu szpitala przy ul. Wodociągowej. Psychiatryczny oddział… Radni Sejmiku Województwa Opolskiego zdecydowali o zmianie statutu Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. św. Jadwigi w Opolu. To oznacza, że 40-łóżkowy… » więcej 2021-09-28, godz. 17:00 W szpitalu tymczasowym hospitalizowanych jest 16 pacjentów. Siedmiu z nich przebywa na oddziale intensywnej terapii Pogarsza się sytuacja epidemiczna w kraju. Ministerstwo Zdrowia w codziennym komunikacie informowało o 975 nowych infekcjach koronawirusem. W porównaniu z ubiegłym… » więcej 2021-09-28, godz. 17:00 Dzień Chemika w Zakładach Azotowych Kędzierzyn Po raz pierwszy od dwóch lat w Kędzierzynie-Koźlu zorganizowano Dni Chemika. Spotkanie byłych i obecnych pracowników Grupy Azoty ZAK S.A. to wieloletnia tradycja… » więcej 2021-09-28, godz. 16:25 Zderzenie trzech samochodów na autostradzie. Nie ma osób poszkodowanych, ale są utrudnienia [AKTUALIZACJA] Do kolizji trzech samochodów osobowych doszło na opolskim odcinku autostrady. Są utrudnienia na jezdni do Wrocławia. » więcej 2021-09-28, godz. 16:00 Poseł Witold Zembaczyński: niech policja zacznie kierować ruchem. Policja: to słowa krzywdzące - Policja powinna zająć się kierowaniem ruchem w Opolu - tak sugeruje Witold Zembaczyński. Poseł Nowoczesnej na konferencji prasowej przed ratuszem odniósł… » więcej 2021-09-28, godz. 16:00 Opole: Arkadiusz Wiśniewski sprzeciwia się rozszerzeniu działalności firmy Remondis. ''W mieście nie ma miejsca na… Prezydent Opola nie zgadza się na planowane rozszerzenie działalności firmy Remondis. Przedsiębiorstwo podejmuje starania, które ma na celu zwiększenie składowiska… » więcej 2021-09-28, godz. 15:00 "Ten projekt znacząco usprawni żeglugę". Rozpoczął się drugi etap prac modernizacyjnych na stopniu wodnym w Dobrzeniu… Poprawa żeglowności na Odrze oraz zwiększenie bezpieczeństwa przeciwpowodziowego. To główne cele, jakie są realizowane na stopniu Wodnym w Dobrzeniu Wielkim… » więcej 2021-09-28, godz. 14:55 Sejmik Województwa Opolskiego przyjął rezolucję z okazji 30. rocznicy podpisania polsko-niemieckiego traktatu o dobrym… Sejmik Województwa Opolskiego przyjął rezolucję z okazji 30. rocznicy podpisania porozumienia pomiędzy Rzeczpospolitą Polską i Republiką Federalną Niemiec… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »