Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-12-27, 09:15 Autor: Daniel Klimczak

W przyszłym roku będzie można lepiej poznać nyskie fortyfikacje. Ma w tym pomóc nowy szlak turystyczny

Oznakowanie szlaku turystycznego w Nysie [fot. UM Nysa]
Oznakowanie szlaku turystycznego w Nysie [fot. UM Nysa]
Zakończył się I etap znakowania nowego szlaku turystycznego w Nysie. Dzięki wsparciu z Unii Europejskiej, miłośnicy historii będą mogli bliżej przyjrzeć się dawnym zabudowaniom obronnym.
Na części szlaku fortecznego stanęły już drogowskazy podobne do tych, które można spotkać na górskich ścieżkach. Jak mówi naczelnik wydziału kultury, sportu, turystyki i ochrony zabytków Urzędu Miejskiego w Nysie Anatol Bukała, docelowo nowy szlak połączy najciekawsze obiekty związane z twierdzą Nysa, znajdujące się w lewobrzeżnej części miasta.

- Oznakowaliśmy 1. odcinek tego szlaku, obejmujący tereny dawnego poligonu, Fort II, Suchą Fosę w kierunku Fortu Prusy. Jest to też związane z tym, że teraz trwają tam prace inwestycyjne. Ścieżka wokół Fortu Prusy właściwie jest już gotowa, rozpoczęły się natomiast prace nad ścieżką w Suchej Fosie - wskazuje.

Koszt prac związanych z powstaniem nowego szlaku ma zamknąć się w kwocie nieprzekraczającej 10 tysięcy złotych. Gmina otrzymała na ten cel 85-procentowe dofinansowanie z funduszy Euroregionu Pradziad. Cały trasa ma być oznakowana w przyszłym roku.
Anatol Bukała

Wiadomości z regionu

2021-07-26, godz. 22:21 W słowackich Tatrach znaleziono ciało najprawdopodobniej polskiego turysty Poszukiwania zaginionego polskiego turysty zakończone - przekazało słowackie, górskie pogotowie ratunkowe. » więcej 2021-07-26, godz. 21:00 Raport dnia: jedno zakażenie koronawirusem w regionie. Rząd apeluje o zaszczepienie się Jedno zakażenie koronawirusem zostało minionej doby potwierdzone na Opolszczyźnie, a konkretnie w powiecie brzeskim. Ministerstwo Zdrowia przekazało, że w… » więcej 2021-07-26, godz. 20:45 W Baborowie powstał hotelik dla zwierzaków "Poczekalnia". Ma pomóc w znalezieniu nowych właścicieli dla bezpańskich… Gmina Baborów uruchomiła hotelik dla zwierząt. Nazywa się 'Poczekalnia', bo tam właśnie bezpańskie psy czekają na nowych właścicieli. Czekają dokładnie… » więcej 2021-07-26, godz. 19:58 "To skandal". Janusz Kowalski o głosie "na nie" Ryszarda Galli w sprawie odbudowy Pałacu Saskiego W piątek (23.07) Sejm uchwalił ustawę o przygotowaniu i realizacji inwestycji w zakresie odbudowy Pałacu Saskiego, Pałacu Brühla oraz kamienic przy ulicy… » więcej 2021-07-26, godz. 19:15 Uwaga! Pojawili się oszuści metodą "na skarbówkę" Otrzymałeś SMS-a z informacją o nieopłaconym podatku? Nie reaguj na jego treść, ani odnośniki w nim zawarte. Możesz stracić oszczędności całego życia… » więcej 2021-07-26, godz. 19:04 Wypadek z udziałem motocyklisty na DK 39 Około godziny 16.00 między Namysłowem a Kamienną, w ciągu DK 39 samochód osobowy zderzył się z motocyklem. » więcej 2021-07-26, godz. 19:00 Będzie kolejny etap rewitalizacji sali rajców w brzeskim ratuszu. Wewnątrz pojawi się również dodatkowe wyposaż… Sala rajców w brzeskim ratuszu przejdzie dalszą rewitalizację. Trwa postępowanie przetargowe mające wyłonić wykonawcę kolejnego etapu prac, dzięki którym… » więcej 2021-07-26, godz. 18:00 Ryszard Galla zabiega o obecność członków mniejszości w radach programowych mediów Poseł Mniejszości Niemieckiej Ryszard Galla od dłuższego czasu zabiega o obecność członków mniejszości w radach programowych tych ośrodków medialnych… » więcej 2021-07-26, godz. 18:00 Przyrodnicy i wolontariusze policzyli susły w Kamieniu Śląskim. Łąkę w okolicy lotniska zamieszkuje 315 gryzoni 315 susłów moręgowanych zamieszkuje łąki w okolicy lotniska w Kamieniu Śląskim w gminie Gogolin. Tak wynika z szacunków wolontariuszy Polskiego Towarzystwa… » więcej 2021-07-26, godz. 17:00 Polska Cerekiew: po tym, jak woda wlała się do sali ślubów, gmina chce wybudować zadaszenie dziedzińca starego p… Zabytkowemu pałacowi w Polskiej Cerekwi zagraża woda. Nie chodzi o lokalne podtopienia, ale wody opadowe. Zbudowany na planie kwadratu budynek ma otwarty dziedziniec… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »