Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-11-18, 20:45 Autor: Agnieszka Pospiszyl

"Okrągły stół" mieszkańców i władz Kędzierzyna-Koźla w sprawie jakości powietrza

"Okrągły stół" mieszkańców i władz Kędzierzyna-Koźla w sprawie jakości powietrza [fot. A. Pospiszyl]
"Okrągły stół" mieszkańców i władz Kędzierzyna-Koźla w sprawie jakości powietrza [fot. A. Pospiszyl]
"Okrągły stół" mieszkańców i władz Kędzierzyna-Koźla w sprawie jakości powietrza [fot. A. Pospiszyl]
"Okrągły stół" mieszkańców i władz Kędzierzyna-Koźla w sprawie jakości powietrza [fot. A. Pospiszyl]
"Okrągły stół" mieszkańców i władz Kędzierzyna-Koźla w sprawie jakości powietrza [fot. A. Pospiszyl]
"Okrągły stół" mieszkańców i władz Kędzierzyna-Koźla w sprawie jakości powietrza [fot. A. Pospiszyl]
Problem jakości powietrza w Kędzierzynie-Koźlu był głównym tematem „okrągłego stołu” władz miasta z mieszkańcami. Początkowo zwołany w kwestii benzenu, przerodził się w rozmowę o szeroko rozumianym zatruwaniu powietrza. Mieszkańcy mieli wiele uwag w tym temacie i wskazywali, że choć problem nie jest nowy, to nigdy nie został rozwiązany.
- Czuję, że śmierdzi. Nie wiem co jest w powietrzu. Moim postulatem jest, żeby zrobić analizę, co w naszym powietrzu dokładnie się znajduje – mówił jeden z mieszkańców.
- Mieszkańcy miasta apelują o podjęcie działań w stosunku do firmy, która notorycznie wypuszcza w porze nocnej zanieczyszczenia – cytowała petycję mieszkańców jedna z uczestniczek spotkania.

- Mam nadzieję, że większość z państwa zgodzi się ze mną, że średnia pików benzenu, to jest najbardziej zakładana liczba w skali roku – mówił inny z uczestników.

- My to w płucach mamy. Są problemy z oddychaniem. Moja żona jest chora na astmę i po prostu się dusi – dodali kolejni uczestnicy spotkania.

Połowę uczestników spotkania stanowili mieszkańcy miasta, resztę - radni oraz prezydent i jej zastępcy. Rozmowy moderował przewodniczący rady miejskiej Ireneusz Wiśniewski.

- Wszystko zamyka się w tych kwestiach, które państwo przedstawili. Czyli identyfikacja emitera zanieczyszczeń, zminimalizowanie pików i wyjaśnienie polityki przyznawania zezwoleń na emisję. Bieżący system powinien dawać dane on-line. Ja sobie to wszystko spisywałem – mówił Ireneusz Wiśniewski.

W czasie spotkania uzgodniono, że odbędzie się kolejne, już bardziej techniczne spotkanie, poświęcone pytaniom, które padały na sali. Część z nich była skierowana nie do władz miasta, ale innych instytucji, m.in. Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska.
Mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla
Ireneusz Wiśniewski

Wiadomości z regionu

2021-09-20, godz. 12:52 Opolska korona zajęła trzecie miejsce na Dożynkach Prezydenckich w warszawie Sukces delegacji województwa opolskiego na tegorocznych Dożynkach Prezydenckich w Warszawie. Trzecie miejsce w 'Konkursie na najładniejszy wieniec dożynkowy… » więcej 2021-09-20, godz. 12:50 Paweł Kukiz w Radiu Opole o zaostrzeniu kar za przestępstwa korupcyjne Sejm przyjął w piątek (17.09) nowelizację Kodeksu karnego w sprawie zaostrzenia konsekwencji karnych popełnienia przestępstw korupcyjnych oraz zwiększającą… » więcej 2021-09-20, godz. 12:45 Trzeźwy poranek na opolskiej autostradzie A4. Policjanci sprawdzali trzeźwość kierowców Opolscy policjanci z wydziału ruchu drogowego badali trzeźwość kierowców wjeżdżających i zjeżdżających rano z autostrady. W akcji 'Trzeźwy poranek… » więcej 2021-09-20, godz. 12:00 Troje kierowców straciło prawo jazdy za zbyt szybką jazdę w gminie Brzeg Pierwszy z nich na wylotówce Brzegu w czwartek (16.09) na 40-tce miał na liczniku 92 km/h. » więcej 2021-09-20, godz. 11:00 Raport MZ: ponad 360 nowych infekcji w kraju. W regionie potwierdzono 4 zakażenia koronawirusem [INFOGRAFIKA] Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 363 nowych zakażeniach koronawirusem, w tym o 4 na Opolszczyźnie. Nie ma ofiar śmiertelnych spowodowanych COVID-19 i chorobami… » więcej 2021-09-20, godz. 10:45 Problem z budową modułowego przedszkola Są chętni do budowy modułowego przedszkola w Mechnicy, w gminie Reńska Wieś, ale budowlańcy wycenili prace na ponad milion złotych więcej, niż przewidywali… » więcej 2021-09-20, godz. 10:30 Zmiany personalne w Radzie Miasta Opola. Zaprzysiężenie nowej radnej prawdopodobnie na najbliższej sesji W opolskiej radzie miasta zasiądzie nowa radna. Radny Arkadiusz Szymański utracił mandat po wyroku sądu, który skazał go za to, że kilkanaście lat jeździł… » więcej 2021-09-20, godz. 09:45 Prezydent Opola i radni z jego klubu zawiązali stowarzyszenie "Tak dla Opolskiego" 'Tak dla Opolskiego' to nowe stowarzyszenie, któremu przewodzi prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski, a w którego skład wchodzą - jak na razie - głównie… » więcej 2021-09-20, godz. 09:00 Uwaga kierowcy! Od czwartku zmiany w organizacji ruchu w rejonie węzła przesiadkowego Opole Wschodnie Samochody jadące od strony Zaodrza nie będą już przejeżdżały przez teren budowanego dworca autobusowego. » więcej 2021-09-20, godz. 08:15 Żeby wyeliminować kierowców "na podwójnym gazie". Policyjna akcja na autostradzie Od rana opolscy policjanci prowadzili akcję pod hasłem 'Trzeźwy poranek na A4'. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »