Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-06-20, 15:00 Autor: Witold Wośtak

Procesje z Najświętszym Sakramentem na ulicach wszystkich parafii. Dziś Boże Ciało

Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej w Parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Opolu [fot. Witold Wośtak]
Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej w Parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Opolu [fot. Witold Wośtak]
Cztery ołtarze, modlitwa, śpiew i czytanie fragmentów Ewangelii. Ulicami wszystkich opolskich parafii przechodzą dziś (20.06) procesje z okazji Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, czyli Bożego Ciała.
Nie inaczej było w Parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Opolu, gdzie wierni w asyście policji przeszli ulicą Miarki, Kraszewskiego i Mickiewicza. Zapytaliśmy uczestników, jak bardzo ważne jest dla nich to święto.

Jedna z parafianek zaznacza, że uczestniczy w procesji co roku. Ocenia święto jako wspaniałe i według jej przeczuć, wkrótce wydarzy się coś dobrego. Mężczyzna podkreśla, że czułby się źle, gdyby nie wziął udziału w procesji. Obecność postrzega jako zaakcentowanie swojej wiary oraz pokazanie, kim jest i kim chce być.

Druga kobieta bardzo przeżywa dzisiejsze święto. Cieszy się z wyjścia parafian na ulicę, czyli pokazania wiary i przynależności do Kościoła katolickiego. Zdaniem następnej uczestniczki procesji, to bardzo ważne święto pokazuje przywiązanie do eucharystycznego Jezusa i znaczenie Eucharystii w życiu codziennym chrześcijanina.

Dodajmy, że o 19:00 w parku na osiedlu Armii Krajowej w Opolu rozpocznie się 10. Koncert Uwielbienia, który potrwa około dwóch godzin.
Uczestnicy procesji

Wiadomości z regionu

2020-10-01, godz. 15:30 Radni KO z Opola wracają do pomysłu sprzed 2 lat. Chcą dać seniorom bezpłatny dostęp do hydraulika i elektryka 'Fachowiec dla seniora' - to propozycja radnych Koalicji Obywatelskiej w Opolu. Chodzi o zapewnienie osobom starszym możliwości bezpłatnego wezwania hydraulika… » więcej 2020-10-01, godz. 14:58 Znieważyli Ukraińca i grozili mu śmiercią. Zostali skazani i przez pół roku będą pracować społecznie 6 miesięcy ograniczenia wolności dla dwóch mężczyzn za znieważenie z powodu przynależności narodowej. » więcej 2020-10-01, godz. 14:00 Policja na urodzinach! To był prezent dla 12-letniego Kacpra Spotkanie z mundurowymi, poznanie wyposażenia radiowozu, akcesoriów policyjnych, a na deser - tort z policyjnym logo. To wszystko dla 12-letniego Kacpra zorganizowali… » więcej 2020-10-01, godz. 13:30 Odnowione pracownie w Centrum Kształcenia Praktycznego w Opolu. To szansa na lepszą pracę Opolscy uczniowie szkół gastronomicznych mogą już korzystać z nowych pracowni w Centrum Kształcenia Praktycznego. Zostały one wyposażone w najnowocześniejszy… » więcej 2020-10-01, godz. 13:15 Przyszli aktorzy na razie nie będą szkolić się w Nysie. Uczelnia jednak nie rezygnuje z rozwoju oferty, także w innych… Nyska uczelnia musi jeszcze poczekać z rozpoczęciem kształcenia przyszłych gwiazd teatru czy kina. Wniosek o utworzenie kierunku aktorskiego został odrzucony… » więcej 2020-10-01, godz. 12:30 Ponad 4 kilogramy marihuany i 70 krzaków konopi przechwycili kluczborscy policjanci Plantację marihuany zlikwidowali kluczborscy policjanci w gminie Wołczyn. Na nieużytkach rolnych kryminalni zabezpieczyli 70 krzaków konopi w różnych fazach… » więcej 2020-10-01, godz. 11:26 Zmiany na mapie powiatów zagrożonych epidemicznie. Od soboty nowy układ Powiat głubczycki pozostanie w 'strefie czerwonej', brzeski i oleski w 'strefie żółtej' zagrożenia epidemicznego - tak zakłada projekt rozporządzenia Rady… » więcej 2020-10-01, godz. 11:03 Raport MZ: w kraju blisko 2000 kolejnych infekcji i 30 zgonów. Województwo opolskie ma najmniej nowych zarażeń [AK… 21 nowych zarażeń koronawirusem potwierdzono minionej doby na Opolszczyźnie. W codziennym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o rekordowej liczbie… » więcej 2020-10-01, godz. 10:15 "Zapominamy o koronawirusie". Szpital w Kędzierzynie-Koźlu przyjmuje coraz więcej pacjentów z COVID-19 O przestrzeganie reżimu sanitarnego zaapelował w porannej rozmowie 'W cztery oczy' Jarosław Kończyło, dyrektor Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej… » więcej 2020-10-01, godz. 09:32 Mamy ostrzeżenie hydrologiczne. Możliwe wezbranie wód w rzekach regioniu Do godziny 21.00 obowiązuje ostrzeżenie hydrologiczne 2. stopnia dla zlewni górnej Odry i Osobłogi. Zgodnie z prognozami możliwe jest w tych miejscach wezbranie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***