Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-05-23, 14:10 Autor: Mariusz Chałupnik

EUROWYBORY: Lewica Razem podsumowała kampanię wyborczą

Konferencja Lewicy Razem [fot. Mariusz Chałupnik]
Konferencja Lewicy Razem [fot. Mariusz Chałupnik]
Wyższe płace, niższe czynsze i bezpłatne leki. Przedstawiciele komitetu Lewica Razem podsumowali w Opolu kampanię wyborczą do Parlamentu Europejskiego.
Kandydaci do Brukseli na konferencji prasowej przypomnieli o najważniejszych założeniach programowych. Jednym z nich jest wyrównanie szans na rynku pracy i płac.

- Nie może być tak, że Polacy, którzy pracują za granicą, za taką samą pracę otrzymują 4,5 raza mniej, niż Niemcy, czy Francuzi - mówi Marcelina Zawisza, liderka listy. - Unia Europejska powinna się skupić na tym, żeby stworzyć dobrą gospodarkę, która będzie w stanie konkurować z Chinami, czy Stanami Zjednoczonymi, a nie skupiać się na konkurencji wewnątrz krajów członkowskich. To co jest naszym zdaniem ważne, to żeby mówiąc o przyszłości Unii, naciskać i walczyć o to, żeby wyrównywać nierówności w dostępie do usług publicznych, mieszkań i na rynku pracy.

Kluczowym postulatem kandydatów Lewicy Razem jest utworzenie Europejskiego Funduszu Mieszkaniowego.

- To ma szczególny wymiar właśnie na Opolszczyźnie - przekonuje Jerzy Przystajko, "2" na liście dolnośląsko-opolskiej. - Mamy na Opolszczyźnie problem z dostępnością tanich mieszkań pod wynajem. Między innymi dlatego wyjeżdżają od nas ludzie młodzi. Wyjeżdżają dlatego, że warunki mieszkaniowe na zachodzie są dużo lepsze. Tam po prostu są mieszkania dostosowane do potrzeb młodych ludzi. To są mieszkania pod wynajem.

W ostatnich dniach kampanii przedstawiciele komitetu zapowiadają ofensywę głównie w internecie.

Z listy Lewicy Razem z okręgu dolnoślasko-opolskiego do Parlamentu Europejskiego kandyduje 10 osób.
Marcelina Zawisza
Jerzy Przystajko

Wiadomości z regionu

2021-01-15, godz. 20:30 Silnik nie odpala po mroźnej nocy? W Opolu można zadzwonić po patrol straży miejskiej Straż Miejska w Opolu pomoże uruchomić silniki samochodowe wobec zapowiadanych na weekend dużych mrozów. » więcej 2021-01-15, godz. 20:15 Raport dnia: 214 nowych zakażeń w regionie, zmarło 6 mieszkańców. Ruszyły zapisy na szczepienia przeciw COVID-19… 214 nowych zakażeń koronawirusem i śmierć 6 osób potwierdzono dziś (15.01) na Opolszczyźnie. Ministerstwo Zdrowia w codziennym komunikacie poinformowało… » więcej 2021-01-15, godz. 19:30 Urząd Statystyczny w Opolu pyta o podróże. Jest pandemia, ale przyda się materiał porównawczy Urząd Statystyczny w Opolu gromadzi informacje o podróżach mieszkańców regionu w trzech ostatnich miesiącach ubiegłego roku. » więcej 2021-01-15, godz. 19:00 Nowy sprzęt w szpitalu w Prudniku. Zapewnia najlepszą diagnostykę obrazową na południu Opolszczyzny Nowoczesny aparat RTG zwiększył potencjał diagnostyczny Prudnickiego Centrum Medycznego. Ten specjalistyczny sprzęt, wraz z tomografem komputerowym zapewniają… » więcej 2021-01-15, godz. 17:45 Ruszyły zapisy na szczepienia dla seniorów 80+. Rejestrować można się telefonicznie, internetowo lub osobiście Seniorzy, którzy skończyli 80 lat mogą już zapisywać się na szczepienia przeciw COVID-19. Rejestracja możliwa jest na trzy sposoby, internetowo, telefonicznie… » więcej 2021-01-15, godz. 17:30 Rozpoczęła się budowa centrum przesiadkowego Opole Zachodnie Rozpoczęła się budowa centrum przesiadkowego Opole Zachodnie. W tej chwili między nasypem kolejowym a blokami przy skrzyżowaniu Niemodlińskiej z Wojska Polskiego… » więcej 2021-01-15, godz. 16:30 Nowoczesny aparat ultrasonograficzny do terapii ECMO trafił do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu Nowoczesny aparat ultrasonograficzny do terapii ECMO trafił do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu. Sprzęt zasilił Regionalne Centrum ECMO, które… » więcej 2021-01-15, godz. 16:15 Wyrzucili do rzeki całą przyczepkę odpadów budowlanych, ale zostali nagrani. Policja prosi o pomoc Policja poszukuje dwóch mężczyzn, którzy w Kędzierzynie-Koźlu wyrzucili odpady budowlane do rzeki Kłodnica. » więcej 2021-01-15, godz. 15:00 150 mandatów i 10 zatrzymanych dowodów rejestracyjnych. Wspólna akcja policyjnej grupy SPEED z trzech województw Opolscy, śląscy i dolnośląscy policjanci z grupy SPEED wspólnie patrolowali wczoraj (14.01) autostradę A4. » więcej 2021-01-15, godz. 15:00 Myśliwy postrzelił się na polowaniu? Prokuratura jest innego zdania Myśliwy z raną postrzałową w ciężkim stanie trafił do szpitala. Od początku wiele wskazywało na to, że przez przypadek sam się postrzelił. Doszło… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »