Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-05-23, 14:10 Autor: Mariusz Chałupnik

EUROWYBORY: Lewica Razem podsumowała kampanię wyborczą

Konferencja Lewicy Razem [fot. Mariusz Chałupnik]
Konferencja Lewicy Razem [fot. Mariusz Chałupnik]
Wyższe płace, niższe czynsze i bezpłatne leki. Przedstawiciele komitetu Lewica Razem podsumowali w Opolu kampanię wyborczą do Parlamentu Europejskiego.
Kandydaci do Brukseli na konferencji prasowej przypomnieli o najważniejszych założeniach programowych. Jednym z nich jest wyrównanie szans na rynku pracy i płac.

- Nie może być tak, że Polacy, którzy pracują za granicą, za taką samą pracę otrzymują 4,5 raza mniej, niż Niemcy, czy Francuzi - mówi Marcelina Zawisza, liderka listy. - Unia Europejska powinna się skupić na tym, żeby stworzyć dobrą gospodarkę, która będzie w stanie konkurować z Chinami, czy Stanami Zjednoczonymi, a nie skupiać się na konkurencji wewnątrz krajów członkowskich. To co jest naszym zdaniem ważne, to żeby mówiąc o przyszłości Unii, naciskać i walczyć o to, żeby wyrównywać nierówności w dostępie do usług publicznych, mieszkań i na rynku pracy.

Kluczowym postulatem kandydatów Lewicy Razem jest utworzenie Europejskiego Funduszu Mieszkaniowego.

- To ma szczególny wymiar właśnie na Opolszczyźnie - przekonuje Jerzy Przystajko, "2" na liście dolnośląsko-opolskiej. - Mamy na Opolszczyźnie problem z dostępnością tanich mieszkań pod wynajem. Między innymi dlatego wyjeżdżają od nas ludzie młodzi. Wyjeżdżają dlatego, że warunki mieszkaniowe na zachodzie są dużo lepsze. Tam po prostu są mieszkania dostosowane do potrzeb młodych ludzi. To są mieszkania pod wynajem.

W ostatnich dniach kampanii przedstawiciele komitetu zapowiadają ofensywę głównie w internecie.

Z listy Lewicy Razem z okręgu dolnoślasko-opolskiego do Parlamentu Europejskiego kandyduje 10 osób.
Marcelina Zawisza
Jerzy Przystajko

Wiadomości z regionu

2020-09-30, godz. 09:15 Konkursowa dogrywka zdecyduje o wyborze zarządzającego gminnymi placówkami kultury w Prudniku Powtórzony jest konkurs na dyrektora Prudnickiego Ośrodka Kultury i tamtejszej biblioteki. O stanowisko to ubiegało się kilku kandydatów. Jednak żaden z… » więcej 2020-09-30, godz. 09:10 Narasta napięcie między Armenią i Azerbejdżanem. "Zawsze w tle za takimi państwami stoją silniejsi gracze" W rejonie Górskiego Karabachu dochodzi do wymiany ognia. Są pierwsze ofiary. » więcej 2020-09-30, godz. 08:00 Prudnik: zawaliły się dwa budynki podlegające ochronie konserwatorskiej Poprzemysłowy kompleks w Prudniku popada w ruinę. Obiekty fabryki włókienniczej z przełomu XIX i XX wieku obejmuje ochrona konserwatorska. Przed laty część… » więcej 2020-09-30, godz. 07:00 Obwodnica otwarta od 3 tygodni, ale ciężarówki nadal są w ścisłym centrum Dobrodzienia. Czy kierowcy jeżdżą na… Druga obwodnica Dobrodzienia na razie nie wyprowadziła ruchu ciężarowego z miasta. Kierowcy nadal wybierają przejazd przez ścisłe centrum Dobrodzienia. » więcej 2020-09-30, godz. 06:29 Potrącenie pieszego na pasach w Ligocie Dolnej Od godziny 06:00 są utrudnienia w ruchu na DK nr 42 na odcinku Kluczbork - Namysłów. W Ligocie Dolnej doszło do potrącenia pieszego. » więcej 2020-09-29, godz. 20:22 Raport dnia: Do 2325 wzrosła liczba zakażeń w regionie. W kraju na COVID-19 zachorowało dotąd prawie 90 tysięcy … Na Opolszczyźnie potwierdzono dziś (29.09) 36 nowych zakażeń koronawriusem. Zmarł 68-letni mieszkaniec powiatu głubczyckiego. Mężczyzna cierpiał na choroby… » więcej 2020-09-29, godz. 20:21 Gminy Nysa i Głuchołazy otrzymają pomoc na usunięcie skutków powodzi Po 100 tysięcy złotych trafi do gmin Nysa i Głuchołazy, które najbardziej ucierpiały w wyniku ulewnych deszczy na początku września. Wniosek radnego Bogusława… » więcej 2020-09-29, godz. 19:23 Opolska Nagroda Jakości przyznana po raz 17. "Jakość w służbie zdrowia decyduje o tym, czy będziemy zdrowi i czy… Opolska Izba Gospodarcza po raz 17. przyznała Opolską Nagrodę Jakości. W tym roku kapituła zdecydowała, by docenić pracowników służby zdrowia, za ich… » więcej 2020-09-29, godz. 19:00 Ludzkie kości znaleziono podczas prac ziemnych przy dawnej szkole nr 1 w Strzelcach Opolskich Na ludzkie kości natrafili budowlańcy podczas prac ziemnych w pobliżu dawnej siedziby szkoły podstawowej nr 1 w Strzelcach Opolskich przy ul. Marka Prawego… » więcej 2020-09-29, godz. 17:00 Powinien siedzieć w więzieniu, a kluczborska policja zatrzymała go z amfetaminą Powinien siedzieć w więzieniu, a jeździł samochodem z amfetaminą. Policjanci kluczborskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę samochodu osobowego. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***