Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-05-23, 14:10 Autor: Mariusz Chałupnik

EUROWYBORY: Lewica Razem podsumowała kampanię wyborczą

Konferencja Lewicy Razem [fot. Mariusz Chałupnik]
Konferencja Lewicy Razem [fot. Mariusz Chałupnik]
Wyższe płace, niższe czynsze i bezpłatne leki. Przedstawiciele komitetu Lewica Razem podsumowali w Opolu kampanię wyborczą do Parlamentu Europejskiego.
Kandydaci do Brukseli na konferencji prasowej przypomnieli o najważniejszych założeniach programowych. Jednym z nich jest wyrównanie szans na rynku pracy i płac.

- Nie może być tak, że Polacy, którzy pracują za granicą, za taką samą pracę otrzymują 4,5 raza mniej, niż Niemcy, czy Francuzi - mówi Marcelina Zawisza, liderka listy. - Unia Europejska powinna się skupić na tym, żeby stworzyć dobrą gospodarkę, która będzie w stanie konkurować z Chinami, czy Stanami Zjednoczonymi, a nie skupiać się na konkurencji wewnątrz krajów członkowskich. To co jest naszym zdaniem ważne, to żeby mówiąc o przyszłości Unii, naciskać i walczyć o to, żeby wyrównywać nierówności w dostępie do usług publicznych, mieszkań i na rynku pracy.

Kluczowym postulatem kandydatów Lewicy Razem jest utworzenie Europejskiego Funduszu Mieszkaniowego.

- To ma szczególny wymiar właśnie na Opolszczyźnie - przekonuje Jerzy Przystajko, "2" na liście dolnośląsko-opolskiej. - Mamy na Opolszczyźnie problem z dostępnością tanich mieszkań pod wynajem. Między innymi dlatego wyjeżdżają od nas ludzie młodzi. Wyjeżdżają dlatego, że warunki mieszkaniowe na zachodzie są dużo lepsze. Tam po prostu są mieszkania dostosowane do potrzeb młodych ludzi. To są mieszkania pod wynajem.

W ostatnich dniach kampanii przedstawiciele komitetu zapowiadają ofensywę głównie w internecie.

Z listy Lewicy Razem z okręgu dolnoślasko-opolskiego do Parlamentu Europejskiego kandyduje 10 osób.
Marcelina Zawisza
Jerzy Przystajko

Wiadomości z regionu

2021-07-26, godz. 22:21 W słowackich Tatrach znaleziono ciało najprawdopodobniej polskiego turysty Poszukiwania zaginionego polskiego turysty zakończone - przekazało słowackie, górskie pogotowie ratunkowe. » więcej 2021-07-26, godz. 21:00 Raport dnia: jedno zakażenie koronawirusem w regionie. Rząd apeluje o zaszczepienie się Jedno zakażenie koronawirusem zostało minionej doby potwierdzone na Opolszczyźnie, a konkretnie w powiecie brzeskim. Ministerstwo Zdrowia przekazało, że w… » więcej 2021-07-26, godz. 20:45 W Baborowie powstał hotelik dla zwierzaków "Poczekalnia". Ma pomóc w znalezieniu nowych właścicieli dla bezpańskich… Gmina Baborów uruchomiła hotelik dla zwierząt. Nazywa się 'Poczekalnia', bo tam właśnie bezpańskie psy czekają na nowych właścicieli. Czekają dokładnie… » więcej 2021-07-26, godz. 19:58 "To skandal". Janusz Kowalski o głosie "na nie" Ryszarda Galli w sprawie odbudowy Pałacu Saskiego W piątek (23.07) Sejm uchwalił ustawę o przygotowaniu i realizacji inwestycji w zakresie odbudowy Pałacu Saskiego, Pałacu Brühla oraz kamienic przy ulicy… » więcej 2021-07-26, godz. 19:15 Uwaga! Pojawili się oszuści metodą "na skarbówkę" Otrzymałeś SMS-a z informacją o nieopłaconym podatku? Nie reaguj na jego treść, ani odnośniki w nim zawarte. Możesz stracić oszczędności całego życia… » więcej 2021-07-26, godz. 19:04 Wypadek z udziałem motocyklisty na DK 39 Około godziny 16.00 między Namysłowem a Kamienną, w ciągu DK 39 samochód osobowy zderzył się z motocyklem. » więcej 2021-07-26, godz. 19:00 Będzie kolejny etap rewitalizacji sali rajców w brzeskim ratuszu. Wewnątrz pojawi się również dodatkowe wyposaż… Sala rajców w brzeskim ratuszu przejdzie dalszą rewitalizację. Trwa postępowanie przetargowe mające wyłonić wykonawcę kolejnego etapu prac, dzięki którym… » więcej 2021-07-26, godz. 18:00 Ryszard Galla zabiega o obecność członków mniejszości w radach programowych mediów Poseł Mniejszości Niemieckiej Ryszard Galla od dłuższego czasu zabiega o obecność członków mniejszości w radach programowych tych ośrodków medialnych… » więcej 2021-07-26, godz. 18:00 Przyrodnicy i wolontariusze policzyli susły w Kamieniu Śląskim. Łąkę w okolicy lotniska zamieszkuje 315 gryzoni 315 susłów moręgowanych zamieszkuje łąki w okolicy lotniska w Kamieniu Śląskim w gminie Gogolin. Tak wynika z szacunków wolontariuszy Polskiego Towarzystwa… » więcej 2021-07-26, godz. 17:00 Polska Cerekiew: po tym, jak woda wlała się do sali ślubów, gmina chce wybudować zadaszenie dziedzińca starego p… Zabytkowemu pałacowi w Polskiej Cerekwi zagraża woda. Nie chodzi o lokalne podtopienia, ale wody opadowe. Zbudowany na planie kwadratu budynek ma otwarty dziedziniec… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »