Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-05-17, 13:50 Autor: Joanna Matlak

EUROWYBORY: Kłosowski chce, by kandydaci do PE podpisali deklarację

Sławomir Kłosowski podpisuje deklarację [fot. Joanna Matlak]
Sławomir Kłosowski podpisuje deklarację [fot. Joanna Matlak]
Deklaracja europarlamentarzysty
Deklaracja europarlamentarzysty
„Będę pracował dla dobra regionu i kraju, nigdy nie opowiem się przeciw ich interesom i nie będę szkodził Polsce poprzez donoszenie” – tak brzmi preambuła deklaracji, którą przygotował Sławomir Kłosowski, europoseł PiS ubiegający się o reelekcję.
Kłosowski jeszcze dziś (17.05) wyśle ją drogą mailową do każdego kandydata do PE z woj. opolskiego i dolnośląskiego, poza kandydatami PiS, oczekując, że każdy ją podpisze.

Są to zobowiązania do głosowania m.in. za Europą wartości, Europą rodzin czy np. zrównaniem dopłat dla polskich rolników z rolnikami niemieckimi.

- Będziemy walczyć o to, żeby konsumenci w całej Europie byli równo traktowani, mieli dostęp do produktów i towarów tej samej jakości. Będziemy też wspierać wyłącznie te rozwiązania, które mają na celu wzrost bezpieczeństwa energetycznego Polski. Będziemy głosować za przyznaniem Polakom w Niemczech statusu mniejszości narodowej na prawach, jakie posiada mniejszość niemiecka w Polsce - mówi Sławomir Kłosowski.

Deklaracja zawiera także punkty dotyczące głosowania przeciwko nielegalnej imigracji i przymusowej relokacji imigrantów zarobkowych, przeciw ideologii LGBT czy profanacji katolickich symboli religijnych. Ale to nie wszystko.

- Będziemy głosowali przeciw wprowadzeniu euro w Polsce do czasu wyrównania poziomu życia z Zachodem – mówił Kłosowski. - My nie mówimy definitywnie "nie" euro. My mówimy, że euro wówczas, gdy polskie pensje wyrównają się z tymi zarobkami, które są na terenie Europy. Następny punkt to zobowiązanie do głosowania przeciw ograniczaniu wolności i cenzurowania Internetu, czyli kłania się ACTA 2. I ostatni punkt to zobowiązanie do głosowania przeciw przepisom krzywdzącym polskie firmy na rynku europejskim - wymienia europoseł PiS.

Sławomir Kłosowski liczy, że odpowiedzi otrzyma do poniedziałku, czyli do 20 maja. – Oczekuję, że każdy kandydat nie będzie miał żadnych problemów, żeby tego typu deklarację podpisać.
Sławomir Kłosowski
Sławomir Kłosowski

Wiadomości z regionu

2021-09-22, godz. 19:00 Kolejny odcinek DW 494 w kierunku Częstochowy doczekał się remontu. Chodzi o kilometr w Borkach Małych Mniej niż 70 dni ma firma Remost z Olesna na przebudowę kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej 494 w Borkach Małych. » więcej 2021-09-22, godz. 18:10 Czy mieszkaniec Pawłowiczek groził śmiercią ukraińskiemu małżeństwu? Poszło o mycie schodów, w sądzie ruszył… W opolskim sądzie okręgowym ruszył proces Zbigniewa B. oskarżonego o kierowanie gróźb wobec obywateli Ukrainy. Mężczyzna zamieszkały w Pawłowiczkach… » więcej 2021-09-22, godz. 18:00 Ruchliwe skrzyżowanie przy hali sportowej w Zawadzkiem zostanie doświetlone. Ma to poprawić bezpieczeństwo Jedno z najbardziej ruchliwych skrzyżowań na drodze wojewódzkiej 901 w Zawadzkiem niedługo będzie doświetlone. Ma to zwiększyć bezpieczeństwo przede wszystkich… » więcej 2021-09-22, godz. 17:15 Szpachelki i pędzle poszły w ruch. W Opolu przy kościele "na górce" powstaje fresk Na ścianie wzdłuż pasażu przy kościele 'na górce' w Opolu powstaje fresk tworzony klasyczną techniką z czasów Michała Anioła. Wszystko za sprawą międzynarodowego… » więcej 2021-09-22, godz. 15:50 Urząd w Strzeleczkach w remoncie Z prawie dwuletnim opóźnieniem rozpoczął się ostatni etap remontu urzędu gminy w Strzeleczkach. Inwestycja była planowana na początek roku 2020, ale pandemia… » więcej 2021-09-22, godz. 14:33 Powstanie nowy ośrodek leczenia i rehabilitacji dzikich zwierząt. Nadleśnictwo Opole wspomaga fundację Avi Dzięki tej współpracy powstanie pierwszy profesjonalny ośrodek rehabilitacji dla dzikich zwierząt w województwie opolskim. Dziś (22.09) Nadleśnictwo Opole… » więcej 2021-09-22, godz. 13:34 Opole: MZK przygotowuje się do przyjęcia nowych autobusów elektrycznych. Rusza budowa instalacji Zajezdnia MZK w Opolu rozpoczyna budowę infrastruktury energetycznej. Będzie ona głównie służyć ładowaniu 5 nowych autobusów zeroemisyjnych, które do… » więcej 2021-09-22, godz. 12:42 Gdzie radiowóz nie dotrze, tam dron doleci. Opolska drogówka stawia na nowe technologie [FILM] Już nie tylko radary są postrachem dla kierowców, którzy są z przepisami na bakier. Coraz częściej policja sięga po nowy oręż w walce z piratami drogowymi… » więcej 2021-09-22, godz. 12:33 Pożar balkonu w bloku na osiedlu Armii Krajowej w Opolu Akcja strażaków na osiedlu Armii Krajowej w Opolu. Dziś (22.09) po godzinie 11:00 otrzymali zgłoszenie o pożarze w bloku przy ul. Grota Roweckiego. Ogień… » więcej 2021-09-22, godz. 11:00 MZ: wzrost zakażeń koronawirusem w Polsce. 12 nowych przypadków na Opolszczyźnie [INFOGRAFIKA] Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 882 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Na Opolszczyźnie minionej doby potwierdzono 12 infekcji. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »