Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-05-14, 14:15 Autor: Katarzyna Doros

EUROWYBORY. "Obrońmy nasze prawo" to nowa akcja Prawa i Sprawiedliwości

"Obrońmy nasze prawo" nowa akcja Prawa i Sprawiedliwości [fot. Katarzyna Doros]
"Obrońmy nasze prawo" nowa akcja Prawa i Sprawiedliwości [fot. Katarzyna Doros]
"Obrońmy nasze prawo" nowa akcja Prawa i Sprawiedliwości [fot. Katarzyna Doros]
"Obrońmy nasze prawo" nowa akcja Prawa i Sprawiedliwości [fot. Katarzyna Doros]
"Obrońmy nasze prawo" - to nowa akcja Prawa i Sprawiedliwości przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. Minister Anna Zalewska i poseł Katarzyna Czochara, kandydatki PiS do Europarlamentu w okręgu dolnośląsko-opolskim przekonywały w Opolu, że w tym haśle chodzi m.in. o prawo do wolności, bezpiecznych granic, czy polskiej złotówki.
- Nasza droga jest wytyczona trzema drogowskazami, które określą przyszłość Europy, Polek i Polaków. To m.in. deklaracja europejska podpisana w Jesionce, czy budżet przyszłości - mówi Anna Zalewska, "jedynka" na liście PiS w wyborach do Parlamentu Europejskiego w okręgu dolnośląsko-opolskim.

- Obrońmy nasze prawo do możliwości wychowywania dzieci według własnego uznania, do bezpieczeństwa energetycznego, do dążenia do jakości życia na poziomie europejskim, jak również do europejskiej jakości produktów w naszych sklepach.

- Każdy Polak ma prawo i może to prawo obronić. Mówimy "nie" dla wczesnej seksualizacji dzieci, dla programów Rodzina 500+, 300+, trzynasta emerytura i niższy wiek emerytalny - temu mówimy tak. Dla bezpieczeństwa mówimy "stop nielegalnej imigracji" - dodaje Violetta Porowska, pełnomocnik okręgowy PiS na Opolszczyźnie.

- W wyborach 26 maja będą ważyć się losy tego, czy my, jako Polska, będziemy równorzędnie traktowani - mówi poseł Katarzyna Czochara, startująca wyborach do Europarlamentu z numerem 7.

- To, czy tak będzie, zależy przede wszystkim od reprezentacji, która będzie po 26 maja reprezentować nasz kraj. To musi być reprezentacja taka, która ma twardy, mocny kręgosłup i podniesioną głowę, która będzie potrafiła zadbać przede wszystkim o interes naszego państwa.

Przypomnijmy, w Polsce wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 26 maja.
Anna Zalewska, Violetta Porowska
Katarzyna Czochara

Wiadomości z regionu

2022-01-16, godz. 19:45 Raport dnia: lekarze ostrzegają przed Omikronem. "Będziemy mieli bardzo dużo przypadków zakażeń nowym wariantem… Minionej doby potwierdzono w Polsce 14 667 zakażeń koronawirusem - poinformowało dzisiaj (16.01) Ministerstwo Zdrowia. To o 32 procent więcej w porównaniu… » więcej 2022-01-16, godz. 19:00 Uwaga, nadciąga silny wiatr. W poniedziałek w regionie może wiać w porywach do 90 km/h Uwaga, będzie mocno wiało. IMGW wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dla całego regionu. W poniedziałek (17.01) między 6:00 a 17:00 prognozuje się wystąpienie… » więcej 2022-01-16, godz. 17:43 Wspólne kolędowanie z opolskimi motocyklistami w Prudniku Lesie cieszyło się dużym zainteresowaniem Dopisała frekwencja uczestników Motocyklowego Kolędowania w Prudniku Lesie. Impreza ta odbyła się po raz 15. Atmosfera wspólnego kolędowania przyciągnęła… » więcej 2022-01-16, godz. 17:30 Suknie klasyczne, garnitury kolorowe - nowe trendy na targach ślubnych w Opolu [ZDJĘCIA] Słodycze, drinki, biżuteria, fotografie, garnitury, suknie i wiele innych ślubnych akcesoriów można zobaczyć na targach skierowanych do przyszłych par młodych… » więcej 2022-01-16, godz. 17:15 W namysłowskim magistracie działa grupa wolontariacka. "Mamy na swoim koncie już kilka akcji" Okazują serce nie tylko w czasie wykonywania obowiązków służbowych. Mowa o urzędnikach z namysłowskiego magistratu, którzy założyli wśród pracowników… » więcej 2022-01-16, godz. 16:30 "Więcej pociągów powinno się zatrzymywać na stacji Kędzierzyn-Koźle". Do ministra infrastruktury trafiło pismo… Więcej pociągów intercity powinno zatrzymywać się w Kędzierzynie-Koźlu - tak uważa senator Beniamin Godyla (KO), który interweniował w tej sprawie u… » więcej 2022-01-16, godz. 16:00 Na szpitalną pediatrię covidową w Kędzierzynie-Koźlu nie trafiło ani jedno zaszczepione dziecko Żadne z dzieci w naszym regionie, które ciężko przeszło zarażenie koronawirusem i trafiło do szpitala, nie było zaszczepione. Od początku pandemii było… » więcej 2022-01-16, godz. 15:00 Czy w sezonie wiosenno-letnim uda się organizować koncerty i teatr w wołczyńskiej tężni? Koncerty plenerowe, teatry uliczne i rozmaite spotkania tematyczne. Tego roku podobne wydarzenia mają odbywać się przy otwartej kilka miesięcy temu tężni… » więcej 2022-01-16, godz. 14:30 Bez zmian w przepisach nie będzie nocnych dyżurów aptek. "Dyżury aptek do godziny 23:00 stają się standardem" Żeby zapewnić dostęp do aptek w nocy, w czasie świąt i weekendów, potrzebne są zmiany w przepisach, umożliwiające finansowanie dyżurów aptek przez Narodowy… » więcej 2022-01-16, godz. 13:45 Przyjąć odpowiedzialną postawę i nie narażać innych. Opolski sanepid przypomina o zasadach kwarantanny i izolacji Opolski sanepid przypomina o zasadach postępowania w przypadku nałożenia kwarantanny i izolacji. - Musimy przyjmować postawę odpowiedzialną i nie narażać… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »