Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-05-14, 14:15 Autor: Katarzyna Doros

EUROWYBORY. "Obrońmy nasze prawo" to nowa akcja Prawa i Sprawiedliwości

"Obrońmy nasze prawo" nowa akcja Prawa i Sprawiedliwości [fot. Katarzyna Doros]
"Obrońmy nasze prawo" nowa akcja Prawa i Sprawiedliwości [fot. Katarzyna Doros]
"Obrońmy nasze prawo" nowa akcja Prawa i Sprawiedliwości [fot. Katarzyna Doros]
"Obrońmy nasze prawo" nowa akcja Prawa i Sprawiedliwości [fot. Katarzyna Doros]
"Obrońmy nasze prawo" - to nowa akcja Prawa i Sprawiedliwości przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. Minister Anna Zalewska i poseł Katarzyna Czochara, kandydatki PiS do Europarlamentu w okręgu dolnośląsko-opolskim przekonywały w Opolu, że w tym haśle chodzi m.in. o prawo do wolności, bezpiecznych granic, czy polskiej złotówki.
- Nasza droga jest wytyczona trzema drogowskazami, które określą przyszłość Europy, Polek i Polaków. To m.in. deklaracja europejska podpisana w Jesionce, czy budżet przyszłości - mówi Anna Zalewska, "jedynka" na liście PiS w wyborach do Parlamentu Europejskiego w okręgu dolnośląsko-opolskim.

- Obrońmy nasze prawo do możliwości wychowywania dzieci według własnego uznania, do bezpieczeństwa energetycznego, do dążenia do jakości życia na poziomie europejskim, jak również do europejskiej jakości produktów w naszych sklepach.

- Każdy Polak ma prawo i może to prawo obronić. Mówimy "nie" dla wczesnej seksualizacji dzieci, dla programów Rodzina 500+, 300+, trzynasta emerytura i niższy wiek emerytalny - temu mówimy tak. Dla bezpieczeństwa mówimy "stop nielegalnej imigracji" - dodaje Violetta Porowska, pełnomocnik okręgowy PiS na Opolszczyźnie.

- W wyborach 26 maja będą ważyć się losy tego, czy my, jako Polska, będziemy równorzędnie traktowani - mówi poseł Katarzyna Czochara, startująca wyborach do Europarlamentu z numerem 7.

- To, czy tak będzie, zależy przede wszystkim od reprezentacji, która będzie po 26 maja reprezentować nasz kraj. To musi być reprezentacja taka, która ma twardy, mocny kręgosłup i podniesioną głowę, która będzie potrafiła zadbać przede wszystkim o interes naszego państwa.

Przypomnijmy, w Polsce wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 26 maja.
Anna Zalewska, Violetta Porowska
Katarzyna Czochara

Wiadomości z regionu

2021-07-27, godz. 21:15 Strażacy tym razem pomogli małemu nietoperzowi w wydostaniu się na wolność. Zwierzę schowało się w mieszkaniu za… Opolscy strażacy tym razem pomogli małemu nietoperzowi w wydostaniu się na wolność. Zwierzę miało schować się w ciemnym zakamarku szafy, o czym strażaków… » więcej 2021-07-27, godz. 21:00 Raport dnia: ponad 100 nowych infekcji w kraju. Na Opolszczyźnie zakaziło się 5 osób. Ponad 17 mln Polaków jest w… Pięć nowych zakażeń koronawirusem i śmierć jednej osoby potwierdzono dziś (27.07) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało… » więcej 2021-07-27, godz. 19:00 Remont Alei Wojska Polskiego w Nysie może rozpocząć się jeszcze tego lata. Nie obędzie się bez utrudnień Nyskie starostwo podpisze umowę z wykonawcą remontu alei Wojska Polskiego w stolicy powiatu. Samorząd znalazł brakujące pieniądze potrzebne do realizacji… » więcej 2021-07-27, godz. 19:00 Wymień starą kuchenkę czy mikser na sadzonkę albo nasiona Związek międzygminny 'Czysty Region' po raz kolejny organizuje zbiórkę elektroodpadów. Osoby, które wezmą w niej udział, dostaną w zamian sadzonki drzew… » więcej 2021-07-27, godz. 17:30 Rozpoczęła się ekshumacja dawnego cmentarza przywięziennego w Strzelcach Opolskich Rozpoczęły się prace ekshumacyjne na terenie dawnego cmentarza przywięziennego w Strzelcach Opolskich. Nekropolia była używana do lat 40. XX wieku. Chowano… » więcej 2021-07-27, godz. 17:29 Pracowite popołudnie głubczyckich strażaków po opadach deszczu Kilka razy musieli interweniować strażacy z Głubczyc po dzisiejszych opadach deszczu na południu naszego regionu. Na ul. Sosnowieckiej w okolicach młyna została… » więcej 2021-07-27, godz. 17:15 Ciało znalezione w słowackich Tatrach to 24-letni mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla Turysta, którego ciało znaleziono pod ścianą Baraniego Zwornika na Słowacji to 24-letni Kornel Kosarzycki z Kędzierzyna-Koźla. Rodzina potwierdziła tożsamość… » więcej 2021-07-27, godz. 16:50 Sąd umorzył postępowanie wobec Przyjaznego Samorządu. Chodzi o październikowy protest w ramach "Strajku kobiet" Przyjazny Samorząd Powiatu Namysłowskiego nie zostanie ukarany za październikową manifestację na ulicach Namysłowa. Sąd Rejonowy w Kluczborku umorzył postępowanie… » więcej 2021-07-27, godz. 16:02 Ruszyły wypłaty świadczenia 300 plus na szkolną wyprawkę Na Opolszczyźnie ruszyły wypłaty świadczenia 300 plus na szkolną wyprawkę. W ramach pierwszej transzy na rachunki bankowe ponad trzech tysięcy rodziców… » więcej 2021-07-27, godz. 15:30 Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu zyskał nowy zbiornik na tlen. Inwestycja zwiększy bezpieczeństwo pacjentów Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu zyskał nowy zbiornik na tlen. Urządzenie ważące blisko 3,5 tony o pojemności ponad 6 tysięcy litrów wkrótce będzie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »