Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-05-12, 07:36 Autor: Katarzyna Doros

Gratka dla miłośników pożarnictwa w Opolu. Dziś kolejny dzień pikniku edukacyjnego (11-12.05)

Edukacyjny piknik strażacki [Fot.Katarzyna Doros]
Edukacyjny piknik strażacki [Fot.Katarzyna Doros]
Edukacyjny Piknik Strażacki w Opolu [fot. Witold Wośtak]
Edukacyjny Piknik Strażacki w Opolu [fot. Witold Wośtak]
Piknik strażacki w Opolu [fot. materiały organizatora]
Piknik strażacki w Opolu [fot. materiały organizatora]
Edukacyjny Piknik Strażacki w Opolu [fot. MARIO]
Edukacyjny Piknik Strażacki w Opolu [fot. MARIO]
Musztra i prezentacja działań ratowniczych, do tego mnóstwo zabaw i edukacja dla całych rodzin. Opolscy strażacy i druhowie ochotnicy organizują dwudniowy piknik strażacki na rynku w Opolu. Strażacy będą uczyć, jak udzielać pomocy osobom poszkodowanym w pożarach i wypadkach drogowych, jak ocenić stan poszkodowanego i jak radzić sobie z pierwszą pomocą.
W namiocie symulującym warunki panujące podczas pożaru wewnątrz budynku, najmłodsi będą mogli poczuć się jak strażacy. Młodzi adepci pożarnictwa włożą mundur i zmierzą się z przesuwaniem obciążenia za pomocą młota, ewakuacją manekina czy trafieniem strumieniem wody do celu. To zadania, z którymi na co dzień zmagają się strażacy podczas służby.

Na młodzież i dorosłych czekać będzie ścianka wspinaczkowa i drabinka linowa. Na rynek zjadą także współczesne i zabytkowe pojazdy pożarnicze, a musztrę i działania ratownicze zaprezentuje dziecięca drużyna pożarnicza z OSP Wieruszów.

Wiadomości z regionu

2021-09-16, godz. 20:15 Przyjmą butelki szklane, plastikowe, a także puszki. W Opolu za kilka dni ruszą butelkomaty Mieszkańcy Opola w najbliższych dniach będą mogli korzystać z butelkomatów. Dzięki tej ekologicznej inwestycji opolanie będą pozbywać się niepotrzebnych… » więcej 2021-09-16, godz. 20:10 Raport dnia: wysoka liczba nowych zakażeń w kraju. W regionie koronawirusa potwierdzono u 18 osób [INFOGRAFIKA] 18 zakażeń koronawirusem potwierdzono dziś (16.09) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 722 nowych infekcjach w… » więcej 2021-09-16, godz. 19:30 DK 46 Nysa - Kłodzko zablokowana po czołowym zderzeniu dwóch samochodów [AKTUALIZACJA] Na drodze krajowej nr 46 Nysa - Kłodzko w Ściborzu czołowo zderzyły się dwa auta - osobowe i dostawcze. » więcej 2021-09-16, godz. 19:15 Podziel się przepisem na chleb i wygraj nagrody Niektórzy domowy chleb zaczęli piec w czasie pandemii, inni od lat jedzą na śniadanie swoje wypieki. Władze powiatu strzeleckiego zachęcają, żeby podzielić… » więcej 2021-09-16, godz. 18:00 Będzie więcej patroli policji w gminie Izbicko Więcej patroli policji będzie pojawiać się w miejscowościach gminy Izbicko. To efekt porozumienia, jakie wójt podpisała ze strzelecką komendą powiatową… » więcej 2021-09-16, godz. 17:25 ''Płyniemy pod prąd, bo takie jest życie Igi''. Grupa przyjaciół płynie Odrą, aby ocalić życie 3-letniej dziewczynki… Ma zaledwie 3 lata i choruje na SMA - rdzeniowy zanik mięśni typu 1. Aby ocalić Igę Czekalską z Boczowa (woj. lubuskie), grupa przyjaciół wypłynęła w… » więcej 2021-09-16, godz. 17:23 Pogorszone warunki jazdy. Autobus MZK potrącił dziecko na ul. Książąt Opolskich w Opolu, wypadek w Polskim Świętowie… Około godziny 16:40 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o potrąceniu dziewczynki na przejściu dla pieszych na Książąt Opolskich. Z kolei w Polskim… » więcej 2021-09-16, godz. 17:15 Prelekcje, symulacje i zabawy dla dzieci. Taki był pierwszy dzień Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu… Rozpoczął się Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. W Opolu dzieci zwiedzały zajezdnię MZK i słuchały prelekcji o bezpiecznym korzystaniu z komunikacji… » więcej 2021-09-16, godz. 16:45 W pandemii nasiliły się ataki cyberprzestępców. "Zależy nam na jak największej świadomości użytkowników inte… Internetowi przestępcy wciąż unowocześniają metody oszustw w sieci. Te nasiliły się zwłaszcza w dobie pandemii wraz z edukacją i pracą zdalną. Dlatego… » więcej 2021-09-16, godz. 16:00 Kraple, czyli pączki wpisane na listę opolskich produktów tradycyjnych Kraple zwane też kreplami, kreplikami lub kraplikami, czyli dobrze wszystkim znane pączki, zostały wpisane na Listę Produktów Tradycyjnych Województwa Opolskiego… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »