Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-05-09, 07:34 Autor: Daniel Klimczak

EUROWYBORY: Politycy Konfederacji odwiedzili Brzeg. Korwin-Mikke: liczymy na 17 procent w wyborach

Janusz Korwin-Mikke w Brzegu [fot. Daniel Klimczak]
Janusz Korwin-Mikke w Brzegu [fot. Daniel Klimczak]
Kandydaci Konfederacji odwiedzili Brzeg [fot. Daniel Klimczak]
Kandydaci Konfederacji odwiedzili Brzeg [fot. Daniel Klimczak]
Halszka Bielecka w Bregu [fot. Daniel Klimczak]
Halszka Bielecka w Bregu [fot. Daniel Klimczak]
Kandydaci Konfederacji odwiedzili Brzeg [fot. Daniel Klimczak]
Kandydaci Konfederacji odwiedzili Brzeg [fot. Daniel Klimczak]
Kandydaci do Europarlamentu z ramienia Konfederacji spotkali się z mieszańcami Brzegu. Politycy przekonywali między innymi o konieczności obniżenia podatków i opłat, a także o mniejszej ingerencji państwowych i unijnych instytucji w życie obywateli.
Lider partii Wolność Janusz Korwin-Mikke, nazwał obecną Europę "zlewicowaną". Polityk podkreślał, że Konfederacja jest jedyną prawicową siłą antyunijną. Choć ugrupowania startujące ze wspólnej listy różnią się pomiędzy sobą w niektórych kwestiach, to zdaniem polityka, nie stanie to na przeszkodzie w osiągnięciu dobrego wyniku w wyborach.

- Jeszcze nie zaczęła się kampania telewizyjna i połowa ludzi nie wie, że my startujemy. Przypominam, że miesiąc temu pan Farage założył partię Brexit i ma 28 procent w tej chwili poparcia. Tyle nie osiągniemy, bo nie mamy tylu uchodźców, ile ma Wielka Brytania. Myślę, że 15-17 to "uciągniemy" - mówi.

Halszka Bielecka z partii Kierowców zwracała uwagę na coraz większe zainteresowanie społeczeństwa kampanią wyborczą oraz samą Unią Europejską.

- Ludzie przychodzą zainteresowani, chcą się dowiedzieć. To jest niezwykle ważne, że się interesują polityką, szczególnie, że ta polityka na szczebli europejskim zawsze była taka daleka. Ludzie nie chcieli się tym zajmować, no bo nie wierzyli, że to wpływa na ich życie. My chcemy ich przekonać, że to ma ogromne znaczenie - dodaje.

Dziś (09.05) o 17:00 politycy spotkają się z mieszańcami Namysłowa. W najbliższym czasie, podobne spotkania odbędą się między innymi w Opolu, Nysie, Prudniku czy Głuchołazach.
Janusz Korwin-Mikke
Halszka Bielecka

Wiadomości z regionu

2021-11-30, godz. 19:15 Od środy odcinek krajowej "41" między Nysą a Prudnikiem będzie drogą jednokierunkową Na drodze krajowej 41 Nysa - Prudnik od jutra (01.12) wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy. Zmiana ma związek z remontem, który będzie prowadzony między… » więcej 2021-11-30, godz. 18:15 Duża liczba odwoływanych egzaminów na prawo jazdy. "Na szczęście kandydaci mają odpowiedzialne podejście" Czwarta fala pandemii ma wpływ na codzienne funkcjonowanie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Opolu. » więcej 2021-11-30, godz. 18:00 Odśnieżanie dróg w Opolu według kontrolerów z RIO. Wykazano nieprawidłowości Naruszenie przepisów prawa zamówień publicznych i brak właściwego nadzoru nad wydatkowaniem pieniędzy w zakresie odśnieżania dróg w Opolu. To ustalenia… » więcej 2021-11-30, godz. 18:00 W Niemodlinie nie będzie już przychodni dyżurującej w trybie nocnej i świątecznej pomocy Od jutra (1.12) Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Medyk” w Niemodlinie, przy ul. Zamkowej 4 nie będzie udzielał już świadczeń nocnej i świątecznej… » więcej 2021-11-30, godz. 17:30 Mieszkańcy naszego regionu czekają zmiany w sposobie ogrzewania. Urząd marszałkowski chce zlikwidować wszystkie "… Za 6 lat w każdym gospodarstwie domowym ma być ekologiczne źródło ciepła. Tak zwane kopciuchy powinny zniknąć. Taki jest plan samorządu województwa opolskiego… » więcej 2021-11-30, godz. 17:05 Opolski ratusz informuje o kolejnych 181 uczniach objętych kwarantanną. W całości zdalnie pracuje PSP nr 33 w Opolu Urząd Miasta w Opolu informuje o kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w ośmiu szkołach i przedszkolach w stolicy regionu. Zakażonych jest 7 uczniów… » więcej 2021-11-30, godz. 16:30 "Prokurator" wyłudził 30 tys. od seniorki. Policja: nigdy nie prosimy o przekazanie pieniędzy Po raz kolejny oszuści wykorzystali starszą osobę. 71-latka z Kędzierzyna-Koźla straciła 30 tys. zł. Myślała, że pomaga prokuratorowi złapać złodziei… » więcej 2021-11-30, godz. 16:15 Urzędnik bez urzędu, czyli jak radzą sobie w Murowie... a właściwie w Zagwiździu. Informatyk pracuje "pod pryszn… Życie urzędnika często nie jest usłane różami. A urzędnika, który nie ma urzędu to już w ogóle. Tak jest w przypadku pracowników magistratu w Murowie… » więcej 2021-11-30, godz. 16:00 Koronawirus w szkole lub przedszkolu, rodzice mogą wnioskować o zasiłek opiekuńczy. ZUS przypomina zasady Ubezpieczony rodzic może korzystać z zasiłku opiekuńczego na dziecko chore lub objęte kwarantanną. Może też otrzymać zasiłek opiekuńczy, jeśli musi… » więcej 2021-11-30, godz. 14:15 Miał pomóc w walce ze smogiem, jednak nie może wzbić się w powietrze. Dron namysłowskiej straży miejskiej uległ… Namysłowska straż miejska od ponad miesiąca nie może kontrolować dymu, który wydobywa się z kominów miejscowych budynków. Dron, który miał pomóc w… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »