Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-05-09, 07:34 Autor: Daniel Klimczak

EUROWYBORY: Politycy Konfederacji odwiedzili Brzeg. Korwin-Mikke: liczymy na 17 procent w wyborach

Janusz Korwin-Mikke w Brzegu [fot. Daniel Klimczak]
Janusz Korwin-Mikke w Brzegu [fot. Daniel Klimczak]
Kandydaci Konfederacji odwiedzili Brzeg [fot. Daniel Klimczak]
Kandydaci Konfederacji odwiedzili Brzeg [fot. Daniel Klimczak]
Halszka Bielecka w Bregu [fot. Daniel Klimczak]
Halszka Bielecka w Bregu [fot. Daniel Klimczak]
Kandydaci Konfederacji odwiedzili Brzeg [fot. Daniel Klimczak]
Kandydaci Konfederacji odwiedzili Brzeg [fot. Daniel Klimczak]
Kandydaci do Europarlamentu z ramienia Konfederacji spotkali się z mieszańcami Brzegu. Politycy przekonywali między innymi o konieczności obniżenia podatków i opłat, a także o mniejszej ingerencji państwowych i unijnych instytucji w życie obywateli.
Lider partii Wolność Janusz Korwin-Mikke, nazwał obecną Europę "zlewicowaną". Polityk podkreślał, że Konfederacja jest jedyną prawicową siłą antyunijną. Choć ugrupowania startujące ze wspólnej listy różnią się pomiędzy sobą w niektórych kwestiach, to zdaniem polityka, nie stanie to na przeszkodzie w osiągnięciu dobrego wyniku w wyborach.

- Jeszcze nie zaczęła się kampania telewizyjna i połowa ludzi nie wie, że my startujemy. Przypominam, że miesiąc temu pan Farage założył partię Brexit i ma 28 procent w tej chwili poparcia. Tyle nie osiągniemy, bo nie mamy tylu uchodźców, ile ma Wielka Brytania. Myślę, że 15-17 to "uciągniemy" - mówi.

Halszka Bielecka z partii Kierowców zwracała uwagę na coraz większe zainteresowanie społeczeństwa kampanią wyborczą oraz samą Unią Europejską.

- Ludzie przychodzą zainteresowani, chcą się dowiedzieć. To jest niezwykle ważne, że się interesują polityką, szczególnie, że ta polityka na szczebli europejskim zawsze była taka daleka. Ludzie nie chcieli się tym zajmować, no bo nie wierzyli, że to wpływa na ich życie. My chcemy ich przekonać, że to ma ogromne znaczenie - dodaje.

Dziś (09.05) o 17:00 politycy spotkają się z mieszańcami Namysłowa. W najbliższym czasie, podobne spotkania odbędą się między innymi w Opolu, Nysie, Prudniku czy Głuchołazach.
Janusz Korwin-Mikke
Halszka Bielecka

Wiadomości z regionu

2021-06-22, godz. 13:30 Zwrócił na siebie uwagę, popełniając wykroczenie drogowe. Okazało się, że jest poszukiwany Policjant z kędzierzyńsko-kozielskiego wydziału ruchu drogowego zatrzymał kierowcę, który był poszukiwany. Dodatkowo okazało się, że 23-latek nie powinien… » więcej 2021-06-22, godz. 12:30 Brzeska "ósemka" walczy ze skutkami zalania. Dach szkoły będzie wymagał remontu. Uczniowie nie wrócą w tym roku … Uczniowie brzeskiej 'ósemki' nie wrócą przed wakacjami do szkoły. W placówce trwa szacowanie strat i sprzątanie po wczorajszej (21.06) nawałnicy, która… » więcej 2021-06-22, godz. 11:45 Milion złotych dotacji dla USK w Opolu. Zaplanowano kupno sprzętu wykorzystywanego w transplantologii Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu otrzymał milion złotych z Ministerstwa Zdrowia na doposażenie oddziału anestezjologii i intensywnej terapii. Placówka… » więcej 2021-06-22, godz. 10:50 Raport MZ: tylko jeden przypadek zakażenia koronawirusem w naszym regionie, w kraju - 188 [INFOGRAFIKA] Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 188 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w kraju, w tym o 1 na Opolszczyźnie. » więcej 2021-06-22, godz. 10:45 25 czerwca ruszy punkt szczepień w Centrum Handlowym Turawa Park. To już drugi punkt w galerii na terenie Opola Uniwersytecki Szpital Kliniczny uruchomi punkt szczepień przeciw COVID-19 w kolejnej galerii handlowej. Tym razem od piątku 25 czerwca ze szczepień będą mogli… » więcej 2021-06-22, godz. 08:00 IMGW: kolejny dzień z burzami na Opolszczyźnie IMGW kolejny raz ostrzega przed burzami z gradem w naszym regionie. Ostrzeżenie pierwszego stopnia dotyczy całego województwa. Burzom będą towarzyszyć opady… » więcej 2021-06-22, godz. 07:00 Ruszyła 12. edycja konkursu na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Opolskiego Stowarzyszenia, inwestorzy i projektanci mogą zgłaszać wyjątkowe miejsca do konkursu na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Opolskiego. Wydarzenie… » więcej 2021-06-21, godz. 20:30 Raport dnia: Spadek liczby zakażeń koronawirusem w Polsce i regionie. W kraju odnotowano jeden przypadek śmiertelny Minionej doby na Opolszczyźnie potwierdzono 3 zakażenia koronawirusem. W całym kraju Ministerstwo Zdrowia odnotowało 73 nowe przypadki COVID-19. Zmarła 1… » więcej 2021-06-21, godz. 20:28 Gospodynie z Chróściny walczyły o Nagrodę Małżonki Prezydenta RP Koło Gospodyń Wiejskich w Chróścinie (gm. Lewin Brzeski) reprezentowało Opolszczyznę w finale konkursu Kół Gospodyń Wiejskich o Nagrodę Małżonki Prezydenta… » więcej 2021-06-21, godz. 19:22 Zmarł emerytowany proboszcz parafii katedralnej w Opolu - W poniedziałek, 21 czerwca br. w Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Opolskiej zmarł ks. infułat Edmund Podzielny, emerytowany proboszcz parafii katedralnej… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »