Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-05-07, 16:00 Autor: Katarzyna Doros

Pokaz wozów bojowych i sprzętu strażackiego. Piknik strażacki Opolu

Pokaz wozów bojowych i sprzętu strażackiego [fot. Katarzyna Doros]
Pokaz wozów bojowych i sprzętu strażackiego [fot. Katarzyna Doros]
Pokaz wozów bojowych i sprzętu strażackiego [fot. Katarzyna Doros]
Pokaz wozów bojowych i sprzętu strażackiego [fot. Katarzyna Doros]
Pokaz wozów bojowych i sprzętu strażackiego [fot. Katarzyna Doros]
Pokaz wozów bojowych i sprzętu strażackiego [fot. Katarzyna Doros]
Pokaz wozów bojowych i sprzętu strażackiego [fot. Katarzyna Doros]
Pokaz wozów bojowych i sprzętu strażackiego [fot. Katarzyna Doros]
Najnowocześniejsze wozy bojowe i sprzęt strażacki można oglądać na placu obok domExpo w Opolu. Dla pasjonatów historii strażacy działający w opolskich jednostkach OSP przygotowali również ciekawe wozy starszego typu. Młodzież szkolna może wziąć udział w pokazach pierwszej pomocy. Strażacki piknik towarzyszy przygotowaniom II Samorządowej Gali Ochotniczych Straży Pożarnych, która jest kolejnym wydarzeniem podsumowującym 15 lat obecności województwa opolskiego w Unii Europejskiej.
- Te lata to dla nas czas dużego rozwoju, chociaż nasze początki były bardzo trudne, bo nikt nie znał tych programów unijnych - mówi Andrzej Borowski, prezes zarządu Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Opolu. - Głównie w ostatniej perspektywie na lata 2014-2020 skorzystaliśmy ze środków pomocowych Unii Europejskiej w kwocie przeszło dwóch milionów euro. Dwa lata temu zakupiliśmy 15 wysoko specjalistycznych, najnowocześniejszych samochodów ratowniczo-gaśniczych. W tym czasie dokupiono później jeszcze kolejne dwa takie samochody.

Jednym z prezentowanych wozów historycznych jest ponadstuletnia bryczka strażacka. - To w pełni sprawne, działające "auto bojowe", do którego podpinano konie i kiedyś spełniało ono swoją funkcję. Dzisiaj stoimy również obok forda czy MAN-a, czyli to są auta już nowszej generacji i też są to auta, które można zakupić z pieniędzy unijnych - mówi Damian Resiak, prezes OSP Mąkoszyce.

- Chcemy ratować mienie czyjeś i czyjeś życie, a nowszy sprzęt nam to po prostu ułatwia. Odkąd mamy np. łódź, to jak są jakieś niefajne zdarzenia wodne na Odrze, cała akcja poszukiwawcza trwa dużo szybciej - dodaje Sebastian.

Dodajmy, że II Samorządowa Gala Ochotniczych Straży Pożarnych rozpocznie się o godzinie 17:00 w domuExpo w Opolu. Dwudziestu strażaków z całego regionu odbierze honorowe odznaki „Za zasługi dla Województwa Opolskiego”.
Andrzej Borowski
Damian Resiak, Sebastian

Wiadomości z regionu

2021-12-07, godz. 22:00 W środę rozbłyśnie oleska iluminacja świąteczna. Będą nowe elementy, do tego pierniki, herbata z miodem i świąteczna… Uruchomienie świątecznej iluminacji zaplanowano na jutrzejszy (08.12) wieczór w Oleśnie. Początek o 19:00 na Rynku. » więcej 2021-12-07, godz. 21:30 Raport dnia: na Opolszczyźnie zakaziło się blisko 500 osób. Zmarło 22 chorych. Ministerstwo Zdrowia zapowiedziało… 484 zakażenia koronawirusem i śmierć 22 osób potwierdzono dziś (07.12) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 19… » więcej 2021-12-07, godz. 20:55 Od przychylnej opinii UOKiK zależą niższe podatki dla małych firm w gminie Głuchołazy Do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wystąpił burmistrz Głuchołaz. Jego wniosek dotyczy zaopiniowania możliwości takiego zróżnicowania podatku… » więcej 2021-12-07, godz. 19:45 Polarny ekspres, czyli świąteczne dekoracje w Kędzierzynie-Koźlu Polarny express - tak najmłodsi mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla nazywają lokomotywę stojącą przy dworcu kolejowym. W świątecznej iluminacji prezentuje się… » więcej 2021-12-07, godz. 19:08 Aktywni wolontariusze z Opola wyróżnieni podczas gali. "To są ludzie, którzy robią rzeczy dobre" Podczas Gali Wolontariatu w Teatrze Ekostudio wyróżniono najbardziej aktywnych społeczników z Opola. Gala jest formą podziękowania dla wolontariuszy zaangażowanych… » więcej 2021-12-07, godz. 19:00 Blisko jedna trzecia szkół w regionie pracuje inaczej niż stacjonarnie. Decyzją ministra zdrowia nauka zdalna dla wszystkich… Ministerstwo Zdrowia wprowadza naukę zdalną w szkołach podstawowych i średnich od 20 grudnia do 9 stycznia. Decyzja jest spowodowana wciąż utrzymującą… » więcej 2021-12-07, godz. 18:30 Główna brama na Zamku Piastów Śląskich w Brzegu oddana do użytku. Została oczyszczona i naprawiona Kamienne powierzchnie oczyszczone, elementy ozdobne wypolerowane, a ubytki uzupełnione. XVI-wieczna brama Zamku Piastów Śląskich w Brzegu ponownie dostępna… » więcej 2021-12-07, godz. 17:36 Ktoś próbował przemycić w liście narkotyki do kluczborskiego więzienia. Próba udaremniona Kolejna próba przemytu narkotyków do Zakładu Karnego w Kluczborku. » więcej 2021-12-07, godz. 17:05 Kolejne zakażenia w opolskich szkołach i przedszkolach. 562 uczniów z Opola skierowanych na kwarantannę Opolski ratusz informuje o kolejnych przypadkach COVID-19 w placówkach oświatowych w stolicy regionu. Po wykryciu zakażenia koronawirusem u 17 uczniów i 5… » więcej 2021-12-07, godz. 16:46 Kluczborscy radni zdecydowali o podwyżce dla burmistrza Kielara. To obowiązek po nowelizacji ustawy Rada Miejska w Kluczborku przyjęła uchwałę o podwyżce dla burmistrza Jarosława Kielara. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »