Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-05-07, 16:00 Autor: Katarzyna Doros

Pokaz wozów bojowych i sprzętu strażackiego. Piknik strażacki Opolu

Pokaz wozów bojowych i sprzętu strażackiego [fot. Katarzyna Doros]
Pokaz wozów bojowych i sprzętu strażackiego [fot. Katarzyna Doros]
Pokaz wozów bojowych i sprzętu strażackiego [fot. Katarzyna Doros]
Pokaz wozów bojowych i sprzętu strażackiego [fot. Katarzyna Doros]
Pokaz wozów bojowych i sprzętu strażackiego [fot. Katarzyna Doros]
Pokaz wozów bojowych i sprzętu strażackiego [fot. Katarzyna Doros]
Pokaz wozów bojowych i sprzętu strażackiego [fot. Katarzyna Doros]
Pokaz wozów bojowych i sprzętu strażackiego [fot. Katarzyna Doros]
Najnowocześniejsze wozy bojowe i sprzęt strażacki można oglądać na placu obok domExpo w Opolu. Dla pasjonatów historii strażacy działający w opolskich jednostkach OSP przygotowali również ciekawe wozy starszego typu. Młodzież szkolna może wziąć udział w pokazach pierwszej pomocy. Strażacki piknik towarzyszy przygotowaniom II Samorządowej Gali Ochotniczych Straży Pożarnych, która jest kolejnym wydarzeniem podsumowującym 15 lat obecności województwa opolskiego w Unii Europejskiej.
- Te lata to dla nas czas dużego rozwoju, chociaż nasze początki były bardzo trudne, bo nikt nie znał tych programów unijnych - mówi Andrzej Borowski, prezes zarządu Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Opolu. - Głównie w ostatniej perspektywie na lata 2014-2020 skorzystaliśmy ze środków pomocowych Unii Europejskiej w kwocie przeszło dwóch milionów euro. Dwa lata temu zakupiliśmy 15 wysoko specjalistycznych, najnowocześniejszych samochodów ratowniczo-gaśniczych. W tym czasie dokupiono później jeszcze kolejne dwa takie samochody.

Jednym z prezentowanych wozów historycznych jest ponadstuletnia bryczka strażacka. - To w pełni sprawne, działające "auto bojowe", do którego podpinano konie i kiedyś spełniało ono swoją funkcję. Dzisiaj stoimy również obok forda czy MAN-a, czyli to są auta już nowszej generacji i też są to auta, które można zakupić z pieniędzy unijnych - mówi Damian Resiak, prezes OSP Mąkoszyce.

- Chcemy ratować mienie czyjeś i czyjeś życie, a nowszy sprzęt nam to po prostu ułatwia. Odkąd mamy np. łódź, to jak są jakieś niefajne zdarzenia wodne na Odrze, cała akcja poszukiwawcza trwa dużo szybciej - dodaje Sebastian.

Dodajmy, że II Samorządowa Gala Ochotniczych Straży Pożarnych rozpocznie się o godzinie 17:00 w domuExpo w Opolu. Dwudziestu strażaków z całego regionu odbierze honorowe odznaki „Za zasługi dla Województwa Opolskiego”.
Andrzej Borowski
Damian Resiak, Sebastian

Wiadomości z regionu

2021-06-19, godz. 19:45 Raport dnia: 6 nowych zakażeń i 1 zgon w regionie. W szpitalach zajęte nieco ponad 13 procent rezerwy łóżek covi… Na Opolszczyźnie ostatniej doby przybyło 6 zakażeń koronawirusem. Patogen z Chin przyczynił się w tym czasie także do śmierci jednej osoby. » więcej 2021-06-19, godz. 19:15 Można zgłaszać autokary do kontroli przed wyjazdem dzieci na kolonie letnie. Policjanci zwrócą uwagę na wiele kw… Opolscy policjanci będą kontrolować stan techniczny autokarów przed wyjazdem dzieci i młodzieży na letni wypoczynek. Co najmniej jeden punkt kontroli znajduje… » więcej 2021-06-19, godz. 18:41 Dziś biało-czerwoni zmierzą się z Hiszpanią. Mieszkańcy regionu na ogół wskazują na zwycięstwo naszych rywali… Reprezentacja Polski zagra dziś (19.06) w swoim drugim meczu grupowym podczas mistrzostw Europy. W grupie E rywalem podopiecznych Paulo Sousy w Sewilli będzie… » więcej 2021-06-19, godz. 18:05 W Kędzierzynie-Koźlu trwają Mistrzostwa Polski Mażoretek. "Warto, by tego typu aktywność upowszechniła się w naszym… Ponad tysiąc zawodniczek z całego kraju rywalizuje w Mistrzostwach Polski Mażoretek, które odbywają się w Hali Azoty w Kędzierzynie-Koźlu. » więcej 2021-06-19, godz. 18:00 Odkomarzanie Kędzierzyna-Koźla już za kilka dni W przyszłym tygodniu w Kędzierzynie-Koźlu odbędzie się akcja odkomarzania. Opryski będą prowadzone w większości osiedli, głównie na terenach zielonych… » więcej 2021-06-19, godz. 17:45 Odra Triathlon w Krapkowicach. W niedzielę duże utrudnienia w ruchu Uwaga kierowcy. W niedzielę (20.06) w Krapkowicach duże utrudnienia w ruchu z powodu organizowanego Odra Triathlonu. W związku z zawodami, ze względu na bezpieczeństwo… » więcej 2021-06-19, godz. 17:00 Wsiądź na rower i odwiedź miejsca związane z III Powstaniem Śląskim Pracownicy Muzeum Czynu Powstańczego na Górze św. Anny zapraszają wszystkich chętnych do udziału w wycieczkach rowerowych szlakiem miejsc pamięci i mogił… » więcej 2021-06-19, godz. 16:40 Upał ani wymagające podjazdy niestraszne uczestnikom zawodów Family Cup w gminie Tułowice Około 70 zawodników wzięło udział w dzisiejszych (19.06) Mistrzostwach Opolszczyzny w Kolarstwie Górskim Family Cup, które odbyły się w Skarbiszowicach… » więcej 2021-06-19, godz. 15:00 Rekord odwiedzin w opolskim zoo. W tym roku już ponad 111 tysięcy osób Rekordowe półrocze w opolskim zoo. Do 16 czerwca tego roku ogród zoologiczny odwiedziło ponad 111 tys. osób. W analogicznym okresie ubiegłego roku było… » więcej 2021-06-19, godz. 14:51 Dwa groźne pożary zabudowań rolniczych w powiecie oleskim i nyskim. W akcji w sumie 24 zastępy straży pożarnej [… Około godz. 13:40 wpłynęło zgłoszenie o pożarze, który pojawił się w jednym z opuszczonych budynków gospodarczych w miejscowości Nowa Wieś w powiecie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »