Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-04-14, 08:45 Autor: Jacek Rudnik

Rekreacyjnie, rodzinnie i trochę sportowo. Jubileuszowe XV Podbiegi w Opolu

XII Podbiegi w Opolu [fot. Witold Wośtak]
XII Podbiegi w Opolu [fot. Witold Wośtak]
Wiosenne Podbiegi 2015 Wiosenne Podbiegi 2015
Wiosenne Podbiegi 2015 Wiosenne Podbiegi 2015
XIV Podbiegi w Opolu [fot. Witold Wośtak]
XIV Podbiegi w Opolu [fot. Witold Wośtak]
XII Podbiegi w Opolu [fot. Witold Wośtak]
XII Podbiegi w Opolu [fot. Witold Wośtak]
„Wstawać, wstawać, nie udawać” - tak Narodowe Centrum Polskiej Piosenki budzi nas z zimowego snu i zaprasza na XV Podbiegi. O idei podbiegów, o tych, którzy korzystają z tej formy aktywności i trasie dzisiejszej (14.04) imprezy mówił w rozmowie "W cztery oczy"Marek Szubryt z NCPP. 
Rekreacyjna impreza jest organizowana w Opolu dwa razy do roku wiosną i jesienią, a dziś (14.04) 15 wydarzenie traktowane jes - jak się okazuje - trochę z przymrużeniem oka.

- Dreptamy, spacerujemy, byle byśmy się nie czołgali, każdy o własnych siłach i podłóg własnych możliwości ma przebyć tę trasę, my nie mamy podium - wyjaśniał na antenie Radia Opole Marek Szubryt z Narodowego Centrum Polskiej Piosenki w Opolu.

Trasa opolskich podbiegów ma 7, 5 kilometra i została poprowadzona bulwarami nadodrzańskimi w stronę wyspy Bolko, a następnie "zielonym mostkiem" na drugą stronę Odry i po pokonaniu pętli wokół ogrodu zoologicznego, uczestnicy wracają przed amfiteatr.

- Nie śrubujemy wyniku, to raczej impreza rodzinna, rekreacyjna, a biorą w niej udział także rodziny z dziećmi w wózkach - wyjaśniał gość porannej rozmowy "W cztery oczy".

Zameldowanie się w przygotowanych na trasie punktach kontrolnych upoważnia do wzięcia udziału w losowaniu nagród. Jubileuszowe 15. Opolskie Podbiegi rozpoczną się o godz.11:00 przed opolskim amfiteatrem.

- Wystarczy ubrać wygodne buty i przyjść na nasz start, wszystko dostaje się na miejscu, tzw. kartę uczestnika, z jednej strony jest mapka, a z drugiej miejsce na pieczątki - zapraszał Szubryt.

Pierwsi biegacze mogą się pojawić na mecie już po 30 minutach, ale są osoby, które pokonują trasę spacerowo w kilka godzin. W opolskich podbiegach bierze udział zwykle co najmniej 500 osób.
Marek Szubryt cz.1
Marek Szubryt cz.2

Wiadomości z regionu

2021-06-23, godz. 07:30 116. Szpital Wojskowy będzie szkolił studentów kierunku lekarskiego z Uniwersytetu Opolskiego Studenci kierunku lekarskiego z Uniwersytetu Opolskiego będą mogli odbywać praktyki w 116. Szpitalu Wojskowym oraz przychodni SPZOZ. Uczelnia podpisała porozumienie… » więcej 2021-06-22, godz. 22:15 Raport dnia: w regionie potwierdzono jedno nowe zakażenie COVID-19. Coraz mniej pacjentów trafia do szpitala tymczasowego… Tylko jeden nowy przypadek zakażenia koronawirusem potwierdzono dziś (22.06) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało… » więcej 2021-06-22, godz. 21:15 Policjant miał brutalnie pobić żonę podczas rodzinnej imprezy. Postępowanie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Brzegu Prokuratura Rejonowa w Brzegu prowadzi postępowanie w sprawie policjanta, który miał brutalnie pobić swoją żonę podczas rodzinnej imprezy. Przyjęcie zorganizowano… » więcej 2021-06-22, godz. 21:00 Opole doceniło najlepszych uczniów. Za nami Gala Opolskich Orłów Stu najlepszych uczniów szkół podstawowych i średnich z Opola otrzymało wyróżnienia za osiągnięcia naukowe. Za nami Gala Opolskich Orłów. Charakterystyczne… » więcej 2021-06-22, godz. 20:50 IV Gala Opolszczyzna Aktywnie Społecznie. Z opóźnieniem, ale nagrodzono społeczników roku 2019 Ochotnicza Straż Pożarna w Dąbrowie laureatem Opolskiej Niezapominajki 2019. To nagroda dla najlepszej organizacji pozarządowej w regionie. Podczas IV Gali… » więcej 2021-06-22, godz. 20:30 "Kolejne łatanie nie ma sensu". Obwodnica północna Opola doczeka się gruntownego remontu Do końca roku obwodnica północna Opola między skrzyżowaniem z ulicą Luboszycką a wiaduktem kolejowym będzie wyremontowana. To kilometrowy odcinek, który… » więcej 2021-06-22, godz. 19:40 Zamieszanie wokół muralu upamiętniającego powstania śląskie w Łubnianach. Wójt zapowiada interwencje u szefostwa… Konflikt wokół muralu w Łubnianach, który ma upamiętniać polskiego bohatera powstań śląskich ppor. Teodora Lelka. Miał pojawić się na ścianie szkoły… » więcej 2021-06-22, godz. 19:30 Część brzeskich radnych zarzuca burmistrzowi obraźliwe wpisy w internecie. "Staram się kontrolować i nikogo nie … Czy burmistrz Brzegu stosuje obraźliwy język we wpisach na portalach społecznościowych? Takie zarzuty kieruje w jego stronę część miejskich radnych, którym… » więcej 2021-06-22, godz. 18:30 Będą duże zmiany organizacji ruchu na 1 Maja w rejonie centrum przesiadkowego Opole Główne. Inaczej pojadą też … Uwaga kierowcy, duże zmiany w centrum Opola. Od poniedziałku (28.06) zamknięty zostanie fragment ulicy 1 Maja. Dotyczy to odcinka od styku z Armii Krajowej… » więcej 2021-06-22, godz. 18:30 Policyjna akcja "Bezpieczny rowerzysta" już jutro w regionie. By jednośladem dojechać bezpiecznie do celu Letnia aura oraz rosnąca liczba ścieżek rowerowych powodują, że coraz więcej mieszkańców Opolszczyzny przesiada się z samochodu na rower. Niestety użytkownicy… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »