Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-04-08, 19:38 Autor: Daniel Klimczak

EUROWYBORY: Beata Kempa odwiedziła Namysłów. Rozmawiała z mieszkańcami oraz wychowankami miejscowego domu dziecka

Beata Kempa odwiedziła Namysłów [fot. Daniel Klimczak]
Beata Kempa odwiedziła Namysłów [fot. Daniel Klimczak]
Minister do spraw pomocy humanitarnej Beata Kempa, po wizycie w Opolu, odwiedziła dziś (08.04) Namysłów. W ramach kampanii przed wyborami do Parlamentu Europejskiego, spotkała się z samorządowcami oraz mieszkańcami powiatu.
- Wizyta minister na Opolszczyźnie była między innymi okazją do tego, by prosić o lobbowanie w Warszawie na rzecz naszej gminy czy powiatu - zdradza burmistrz Namysłowa Bartłomiej Stawiarski.

- Mamy tutaj na przykład problemy w namysłowskim szpitalu, gdzie potrzebujemy milion złotych na sterylizatornię. Mamy nowy sterylizator, natomiast samo pomieszczenie mamy niedostosowane, a wiemy, że pani minister się wcześniej angażowała w Sycowie czy w innych miejscowościach we wsparcie szpitali - wyjaśnia.

Minister odwiedziła także miejscowy dom dziecka, gdzie wysłuchała, jakie marzenia mają wychowankowie placówki.

- Bardzo się cieszę, że to są dzieci bardzo otwarte, ale też bardzo zdolne. Realizują swoje marzenia, mają bardzo konkretne wizje swojej przyszłości, swojego rozwoju. Widać wykonaną bardzo dużą pracę wychowawczą. Będę trzymać za nie bardzo mocno kciuki, również jestem osobą wierzącą o czym wszyscy wiedzą, będę się za te dzieci bardzo mocno modlić - mówi Beata Kempa.

Kolejnym przystankiem Beaty Kempy na Opolszczyźnie była siedziba namysłowskiego starostwa, gdzie polityk spotkała się z mieszkańcami powiatu. Później, okazję do rozmowy z panią minister mieli także mieszkańcy Wołczyna.

Przypomnijmy, że podczas dzisiejszej konferencji w Opolu, kandydatka do Parlamentu Europejskiego zaprezentowała zagadnienia, którymi chciałaby się zająć jako europosłanka. Wśród nich znalazły się między innymi walka z depopulacją, lepsze wykorzystanie Odry czy ochrona granic przed kolejną falą imigrantów z Afryki Północnej.
Bartłomiej Stawiarski
Beata Kempa

Wiadomości z regionu

2021-08-02, godz. 21:15 Brzeski sąd okazał się łaskawy dla Jacka N. Lokalny polityk nie trafi do więzienia Były przewodniczący rady miejskiej w Brzegu Jacek N. nie trafi do więzienia. Sąd Rejonowy w Brzegu warunkowo umorzył dziś (02.08) postępowanie wobec sa… » więcej 2021-08-02, godz. 20:30 Raport dnia: Spokojny początek tygodnia w regionie. Bez nowych zakażeń na Opolszczyźnie Poniedziałek bez nowych zachorowań na COVID-19 na Opolszczyźnie. W kraju koronawirusa potwierdzono u 91 osób. » więcej 2021-08-02, godz. 19:54 Właścicielka pseudohodowli moskiewskich stróżujących z Rogalic skazana nieprawomocnie przez brzeski sąd. Kobieta… Sąd Rejonowy w Brzegu uznał, że właścicielka pseudohodowli w Rogalicach, skąd w październiku 2020 roku interwencyjnie odebrano 64 psy rasy moskiewski stróżujący… » więcej 2021-08-02, godz. 19:15 Pożar w Opolu przy Nyskiej. Od samochodu zajęła się ściana domu 6 zastępów straży pożarnej gasi pożar samochodu i budynku na ulicy Nyskiej w Opolu. » więcej 2021-08-02, godz. 19:00 Pionierski w kraju zabieg endoskopowego odseparowania nowotworu od kręgosłupa wykonali lekarze z USK. Teraz pacjenta… Medycy z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu jako pierwsi w Polsce przeprowadzili nowatorski zabieg endoskopowej separacji nowotworu od kręgosłupa… » więcej 2021-08-02, godz. 18:45 Powiat głubczycki: interwencja kobiety pomogła zatrzymać pijanego kierowcę Obywatelska postawa świadka zdarzenia zapobiegła tragedii na drodze. W sobotni wieczór w jednej z miejscowości w powiecie głubczyckim kobieta zauważyła… » więcej 2021-08-02, godz. 18:15 To nie była bezpieczna połowa wakacji. W regionie utonęło 7 osób, a 11 zginęło w wypadkach drogowych 7 utonięć, 530 pijanych kierowców i 11 ofiar, które zginęły w wypadkach drogowych - to bilans pierwszej połowy wakacji w regionie. Z danych przekazanych… » więcej 2021-08-02, godz. 17:23 Nie żyje jaguarzyca Bora z opolskiego ZOO. Była jednym z najstarszych przedstawicieli gatunku w europejskich ogrodach… Była mamą pierwszych w opolskim ZOO jaguarów - Justyny i Adama. Później została nie tylko babcią, ale nawet prapraprababcią. Nie żyje jaguarzyca Bora… » więcej 2021-08-02, godz. 15:41 Harcerze z Głubczyc od początku wakacji nie mogą narzekać na brak atrakcji 'Harcerska Akcja Letnia 2021' hufca ZHP w Głubczycach osiągnęła półmetek. W tym roku program jest bardzo bogaty. Na początku wakacji harcerze wyjechali… » więcej 2021-08-02, godz. 15:27 Koła gospodyń wiejskich włączą się w akcję promowania szczepień przeciw COVID-19. W planach dodatkowe festyny W akcję promowania szczepień przeciw COVID-19 włączą się koła gospodyń wiejskich. Ich zadaniem będzie m.in. organizacja profrekwencyjnych festynów. Na… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »