Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-03-07, 16:54 Autor: Witold Wośtak

"Rewitalizacja wymagała wycinki". Mieszkańcy Kluczborka pytają o prace w Parku Dzierżona

Park Dzierżona w Kluczborku [fot. Witold Wośtak]
Park Dzierżona w Kluczborku [fot. Witold Wośtak]
Park Dzierżona w Kluczborku [fot. Witold Wośtak]
Park Dzierżona w Kluczborku [fot. Witold Wośtak]
Park Dzierżona w Kluczborku [fot. Witold Wośtak]
Park Dzierżona w Kluczborku [fot. Witold Wośtak]
Ruszyła rewitalizacja Parku Dzierżona w Kluczborku. Inwestycja wymaga usunięcia 25 drzew, co spotkało się z krytyczną oceną mieszkańców.
Projekt zakłada wykonanie nowych alejek parkowych oraz instalację nowego oświetlenia i ławeczek. Poza tym skarpa ma zostać wzmocniona. Mieszkańcy są zaniepokojeni widokiem obciętych pni, zwłaszcza, że stare drzewa wpisały się w krajobraz ulicy Byczyńskiej.

- Coraz mniej zieleni i coraz mniej ptaków. Ludzie nie mają czym oddychać, bo mieszkają w blokach, więc pozostaje jedynie przyroda, podczas dwóch spacerów dziennie. Na domiar wszystkiego wytną teraz resztę drzew - ocenia jedna z mieszkanek.

- Uważam, że najmniejszy kawałek zieleni będzie super, bo mamy jej tak mało. Dzisiaj jest coraz więcej betonu, a coraz mniej zielonego - dodaje druga kobieta.

Dariusz Morawiec, wiceburmistrz Kluczborka, odpowiada, że magistrat ma pozwolenia na wycinkę drzew. - Większość była chora, w stanie zamierania lub zagrażała przewróceniem się, natomiast posadzimy 10 innych drzew - zaznacza.

- Między innymi surmia bignoniowa czy magnolia Soulange’a, ale oprócz tego będą dziesiątki krzewów. Mówimy o różanecznikach i hortensjach, a na dodatek tysiące bylin, szczególnie miododajnych. Kluczbork to miasto miodem płynące, więc chcemy nawiązać w jakiś sposób do tradycji i historii księdza Dzierżona. Pszczoły są przecież naszym znakiem rozpoznawczym.

Rewitalizacja Parku Dzierżona w Kluczborku kosztuje ponad 780 tysięcy złotych.
Mieszkanki
Dariusz Morawiec

Wiadomości z regionu

2021-09-26, godz. 19:12 W Ligocie Górnej osobówka zderzyła się z motocyklem. Są utrudnienia na DW 409 Utrudnienia na drodze wojewódzkiej nr 409 w miejscowości Ligota Górna w powiecie strzeleckim. Tam dziś (26.09) po godz. 18:00 samochód osobowy zderzył się… » więcej 2021-09-26, godz. 18:15 Pomagają, leczą i udzielają porad. Aptekarze mają dzisiaj swoje święto. Ich pracę doceniono w Gorzowie Śląskim Mają ogromną wiedzę i empatię, często zastępują lekarzy i udzielają fachowej pomocy. Dziś (26.09) przypada Światowy Dzień Farmaceuty, który obchodzony… » więcej 2021-09-26, godz. 18:00 Za nami pielgrzymka złotych jubilatów małżeńskich. Do Opola zjechały małżeństwa z całej diecezji Przeżyli ze sobą 50 lat, a dzisiaj podziękowali za to Bogu. Do kościoła seminaryjnego w Opolu zjechały małżeństwa z całego regionu. Pielgrzymi na mszach… » więcej 2021-09-26, godz. 17:00 W Brzegu rozegrano Mistrzostwa Polski Ultimate Frisbee. W tej grze nie ma sędziów, potrzebne jest zaufanie Łączy w sobie elementy koszykówki, piłki nożnej, ręcznej i rugby. Mowa o grze zespołowej ultimate frisbee, która w ten weekend zagościła na stadionie… » więcej 2021-09-26, godz. 16:00 Zakończyła się akcja szczepień w parafiach w powiecie brzeskim i namysłowskim. Zainteresowanie było niewielkie W czterech parafiach naszego regionu stanęły dzisiaj (26.09) mobilne punkty szczepień. Wierni po niedzielnej mszy świętej mogli się zaszczepić w dwóch… » więcej 2021-09-26, godz. 15:10 W Namysłowie trwa piknik wojskowy. "Mieszkańcy mogą tutaj tak namacalnie zobaczyć, jak wygląda wojsko, dotknąć sprzętu"… Konkurs strzelecki, pokazy sprzętu wojskowego czy sprawdzenie umiejętności w dyscyplinach sportowych. To tylko część atrakcji, jakie czekają na mieszkańców… » więcej 2021-09-26, godz. 14:45 Wypadek na ul. Partyzanckiej w Opolu. Dwie osoby poszkodowane Dwie osoby zostały ranne w wypadku w Opolu. Jak poinformował asp. sztab. Dariusz Grudzień z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu, po… » więcej 2021-09-26, godz. 13:00 Na Opolszczyźnie brakuje 300 wolontariuszy Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości Na Opolszczyźnie brakuje 300 wolontariuszy Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości, a w całym kraju ponad 9000 osób. Czasu na zgłoszenia zostało niewiele… » więcej 2021-09-26, godz. 13:00 Nysa: gmina dołoży pieniądze do budowy kolumbarium Nysa ogłosiła kolejny przetarg na budowę kolumbarium na cmentarzu przy ul. Złotogłowickiej. Wcześniej do konkursu na wykonanie pierwszego etapu prac stanęła… » więcej 2021-09-26, godz. 11:00 Ministerstwo Zdrowia: 643 zakażenia koronawirusem w kraju, w tym 7 w województwie opolskim. Zmarł jeden mieszkaniec… Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj o 643 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce, w tym 7 w województwie opolskim. W najnowszym raporcie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »