Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-03-07, 16:54 Autor: Witold Wośtak

"Rewitalizacja wymagała wycinki". Mieszkańcy Kluczborka pytają o prace w Parku Dzierżona

Park Dzierżona w Kluczborku [fot. Witold Wośtak]
Park Dzierżona w Kluczborku [fot. Witold Wośtak]
Park Dzierżona w Kluczborku [fot. Witold Wośtak]
Park Dzierżona w Kluczborku [fot. Witold Wośtak]
Park Dzierżona w Kluczborku [fot. Witold Wośtak]
Park Dzierżona w Kluczborku [fot. Witold Wośtak]
Ruszyła rewitalizacja Parku Dzierżona w Kluczborku. Inwestycja wymaga usunięcia 25 drzew, co spotkało się z krytyczną oceną mieszkańców.
Projekt zakłada wykonanie nowych alejek parkowych oraz instalację nowego oświetlenia i ławeczek. Poza tym skarpa ma zostać wzmocniona. Mieszkańcy są zaniepokojeni widokiem obciętych pni, zwłaszcza, że stare drzewa wpisały się w krajobraz ulicy Byczyńskiej.

- Coraz mniej zieleni i coraz mniej ptaków. Ludzie nie mają czym oddychać, bo mieszkają w blokach, więc pozostaje jedynie przyroda, podczas dwóch spacerów dziennie. Na domiar wszystkiego wytną teraz resztę drzew - ocenia jedna z mieszkanek.

- Uważam, że najmniejszy kawałek zieleni będzie super, bo mamy jej tak mało. Dzisiaj jest coraz więcej betonu, a coraz mniej zielonego - dodaje druga kobieta.

Dariusz Morawiec, wiceburmistrz Kluczborka, odpowiada, że magistrat ma pozwolenia na wycinkę drzew. - Większość była chora, w stanie zamierania lub zagrażała przewróceniem się, natomiast posadzimy 10 innych drzew - zaznacza.

- Między innymi surmia bignoniowa czy magnolia Soulange’a, ale oprócz tego będą dziesiątki krzewów. Mówimy o różanecznikach i hortensjach, a na dodatek tysiące bylin, szczególnie miododajnych. Kluczbork to miasto miodem płynące, więc chcemy nawiązać w jakiś sposób do tradycji i historii księdza Dzierżona. Pszczoły są przecież naszym znakiem rozpoznawczym.

Rewitalizacja Parku Dzierżona w Kluczborku kosztuje ponad 780 tysięcy złotych.
Mieszkanki
Dariusz Morawiec

Wiadomości z regionu

2020-09-28, godz. 10:50 Koronawirus w grodkowskiej podstawówce. Kolejna placówka czeka na wyniki testów wykonanych u nauczycieli Obostrzenia związane z koronawirusem spowodowały zmianę trybu pracy trzech szkół podstawowych w gminie Grodków. » więcej 2020-09-28, godz. 10:42 Raport MZ: 35 nowych przypadków COVID-19 na Opolszczyźnie. W kraju 1306 zakażeń Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj o 1306 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, w tym o 35 na Opolszczyźnie. W regionie od początku pandemii… » więcej 2020-09-28, godz. 09:58 Opole: w Zespole Szkół Mechanicznych zakażony koronawirusem jest kolejny uczeń Kolejny przypadek zakażenia koronawirusem w Zespole Szkół Mechanicznych w Opolu. COVID-19 potwierdzono u jednego z uczniów, który uczęszcza do tej samej… » więcej 2020-09-28, godz. 09:42 Noszenie maseczek konieczne jest także na ulicach - to rygor sanitarny obowiązujący w strefie czerwonej Od soboty (26.09) w strefie czerwonej - z najwyższym rygorem sanitarnym - znajduje się powiat głubczycki, z kolei powiat brzeski jest w strefie żółtej, a… » więcej 2020-09-28, godz. 07:00 O kolejne dwa miesiące przesuwa się koniec budowy centrum przesiadkowego Opole Wschodnie. Szykują się też dodatkowe… Opóźnia się budowa centrum przesiadkowego Opole Wschodnie. Wykonawca zawnioskował do Miejskiego Zarządu Dróg w Opolu o kolejne dwa miesiące przesunięcia… » więcej 2020-09-27, godz. 21:02 Wójt Lubrzy zarażony COVID-19. Mariusz Kozaczek czuje się dobrze, przebywa w izolacji domowej Wójt Lubrzy Mariusz Kozaczek - zarażony koronawirusem. Włodarz gminy poinformował o tym w oświadczeniu opublikowanym na stronie internetowej magistratu. » więcej 2020-09-27, godz. 21:00 RAPORT DNIA: 16 nowych przypadków koronawirusa i kolejny zgon na Opolszczyźnie. Jest też 13 nowych ozdrowieńców 16 nowych zakażeń koronawirusem i jeden zgon pacjenta zarażonego COVID-19 stwierdzono w ciągu ostatniej doby na terenie województwa. Mamy też 13 nowych … » więcej 2020-09-27, godz. 19:47 Genealodzy ponownie debatowali w Brzegu. "W czasie pandemii wiele osób rozpoczęło swoje poszukiwania" W Brzegu zakończyła się 7. edycja ogólnopolskiej konferencji genealogicznej. Podczas weekendowego wydarzenia można było zgłębić wiedzę w zakresie między… » więcej 2020-09-27, godz. 18:30 "Trzeba pomagać innym i robić tego jak najwięcej". W Przyworach zorganizowano festyn na rzecz opolskiego hospicjum … Mieszkańcy Przywór włączyli się w pomoc finansową na rzecz hospicjum 'Betania' z Opola. Na placu przy domu kultury przygotowali festyn pod hasłem 'Przywory… » więcej 2020-09-27, godz. 16:00 Pandemia nie zatrzymała miłośników festiwalowego rajdu ulicami Opola. "Są prędkości, są zakręty" 35 załóg w 6 kategoriach bierze udział w rozgrywanym dziś (27.09) 51. Rajdzie Festiwalowym na ulicach Opola. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***