Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-01-04, 21:01 Autor: Mariusz Chałupnik

"To są wyjątkowi i solidarni ludzie". W Szczepanowicach opolscy sportowcy podzielili się opłatkiem

Ludzie opolskiego sportu spotkali się w Szczepanowicach na corocznym opłatku [fot. Mariusz Chałupnik]
Ludzie opolskiego sportu spotkali się w Szczepanowicach na corocznym opłatku [fot. Mariusz Chałupnik]
Ludzie opolskiego sportu spotkali się w Szczepanowicach na corocznym opłatku [fot. Mariusz Chałupnik]
Ludzie opolskiego sportu spotkali się w Szczepanowicach na corocznym opłatku [fot. Mariusz Chałupnik]
Ludzie opolskiego sportu spotkali się w Szczepanowicach na corocznym opłatku [fot. Mariusz Chałupnik]
Ludzie opolskiego sportu spotkali się w Szczepanowicach na corocznym opłatku [fot. Mariusz Chałupnik]
Przede wszystkim zdrowia, szczęścia i tego, aby omijały kontuzje. To najczęstsze życzenia, jakie można było usłyszeć w Szczepanowicach podczas corocznego opłatka ludzi sportu opolskiego. Przy bożonarodzeniowej szopce spotkali się zawodnicy, działacze oraz osoby z otoczenia sportu.
- Ja wam chcę życzyć Bożego błogosławieństwa - mówi ks. Jerzy Kostorz. - Bo prawda jest taka, że jeżeli Pan Bóg człowiekowi pobłogosławi, to wtedy człowiek ma wszystko. Szczęście i zdrowie, i pieniędzy ma tyle, ile trzeba.

- To są wyjątkowi ludzie - dodaje ks. Zygmunt Lubieniecki. - Niezwykle z sobą solidarni. Co mnie zawsze zastanawia, że oni pamiętają zawsze o swoich kolegach, działaczach, sportowcach, którzy odeszli. Ja często odprawiam mszę świętą, którą oni inspirują - czy ksiądz pamięta o zmarłym Halupczoku? - wspomina Lubieniecki.

- Święta to wyjątkowy okres - mówi Marcin Sabat, prezes Gwardii Opole. - Chwila zadumy, snucia planów na przyszłość, chwila wytchnienia. Ale zaraz wracamy do obowiązków.

- Lepszych wyników i dużo zdrowia, bo końcówka roku była dla nas ciężka - przekonuje Antoni Łangowski z Gwardii. - To chyba jest najważniejsze. Zdrowie, zdrowie i jeszcze raz zdrowie.

- Zdrowie to w każdej dyscyplinie jest najważniejsze - mówi Marysia Woźniczka, rozgrywająca UNI Opole. - Tego sobie życzymy, modlimy się, żeby nic złego się nie stało. Ale na pewno życzymy też sobie, że nawet jak nam noga się powinie, to żebyśmy były zadowolone z tego, co osiągnęłyśmy w danym meczu.

Opłatek ludzi sportu w Opolu-Szczepanowicach odbył się już po raz 26.
26. Opłatek Ludzi Sportu Opolskiego

Wiadomości z regionu

2021-09-20, godz. 14:15 Zamiast na 998 teraz będziemy dzwonić na ogólnoeuropejski numer alarmowy 112 Opolszczyzna rozpoczyna jutro (21.09) proces przełączania tradycyjnego numeru 998, należącego do straży pożarnej, na numer Centrum Powiadamiania Ratunkowego… » więcej 2021-09-20, godz. 13:30 Obywatelskie zatrzymanie kierowcy, który prowadził mając ponad 3 promile Policjanci po służbie zatrzymali pijanego kierowcę. 40-latek próbował prowadzić samochód mają ponad 3 promile alkoholu we krwi. W obywatelskim zatrzymaniu… » więcej 2021-09-20, godz. 12:52 Opolska korona zajęła trzecie miejsce na Dożynkach Prezydenckich w Warszawie Sukces delegacji województwa opolskiego na tegorocznych Dożynkach Prezydenckich w Warszawie. Trzecie miejsce w 'Konkursie na najładniejszy wieniec dożynkowy… » więcej 2021-09-20, godz. 12:50 Paweł Kukiz w Radiu Opole o zaostrzeniu kar za przestępstwa korupcyjne Sejm przyjął w piątek (17.09) nowelizację Kodeksu karnego w sprawie zaostrzenia konsekwencji karnych popełnienia przestępstw korupcyjnych oraz zwiększającą… » więcej 2021-09-20, godz. 12:45 Trzeźwy poranek na opolskiej autostradzie A4. Policjanci sprawdzali trzeźwość kierowców Opolscy policjanci z wydziału ruchu drogowego badali trzeźwość kierowców wjeżdżających i zjeżdżających rano z autostrady. W akcji 'Trzeźwy poranek… » więcej 2021-09-20, godz. 12:00 Troje kierowców straciło prawo jazdy za zbyt szybką jazdę w gminie Brzeg Pierwszy z nich na wylotówce Brzegu w czwartek (16.09) na 40-tce miał na liczniku 92 km/h. » więcej 2021-09-20, godz. 11:00 Raport MZ: ponad 360 nowych infekcji w kraju. W regionie potwierdzono 4 zakażenia koronawirusem [INFOGRAFIKA] Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 363 nowych zakażeniach koronawirusem, w tym o 4 na Opolszczyźnie. Nie ma ofiar śmiertelnych spowodowanych COVID-19 i chorobami… » więcej 2021-09-20, godz. 10:45 Problem z budową modułowego przedszkola Są chętni do budowy modułowego przedszkola w Mechnicy, w gminie Reńska Wieś, ale budowlańcy wycenili prace na ponad milion złotych więcej, niż przewidywali… » więcej 2021-09-20, godz. 10:30 Zmiany personalne w Radzie Miasta Opola. Zaprzysiężenie nowej radnej prawdopodobnie na najbliższej sesji W opolskiej radzie miasta zasiądzie nowa radna. Radny Arkadiusz Szymański utracił mandat po wyroku sądu, który skazał go za to, że kilkanaście lat jeździł… » więcej 2021-09-20, godz. 09:45 Prezydent Opola i radni z jego klubu zawiązali stowarzyszenie "Tak dla Opolskiego" 'Tak dla Opolskiego' to nowe stowarzyszenie, któremu przewodzi prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski, a w którego skład wchodzą - jak na razie - głównie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »