Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-12-23, 08:00 Autor: Ewelina Laxy

Potrzebują używanych bud dla zwierząt i karmy. Każdy może pomóc

Opolskie Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt z Głubczyc apeluje o pomoc dla zwierząt [fot. pixabay.com]
Opolskie Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt z Głubczyc apeluje o pomoc dla zwierząt [fot. pixabay.com]
Buda dla psa [fot. fb/Opolskie Towarzystwo Przyjaciół Zwierząt]
Buda dla psa [fot. fb/Opolskie Towarzystwo Przyjaciół Zwierząt]
Używane budy i karma dla zwierząt - Opolskie Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt z Głubczyc apeluje o pomoc w opiece nad zwierzętami. Grupa zajmuje się nie tylko opieką nad opuszczonymi zwierzętami. Zabezpiecza też i dokarmia m.in. wolno żyjące koty, przeprowadza sterylizacje, a w niektórych przypadkach pomaga także właścicielom w opiece nad pupilami.
Jak mówi prezes stowarzyszenia Katarzyna Lenartowicz, każda pomoc, szczególnie w zimowym okresie jest na wagę złota.

- Są takie przypadki, że miał ktoś psa, już teraz nie ma, a buda stoi bezużyteczna. My takie budy przyjmujemy. Wspieramy osoby niezamożne i takie budy im przekazujemy. Karmę dla kotów suchą, każdą. Koty wolno bytujące nie wybrzydzają, one jedzą wszystko, a sucha karma, po prostu nie zamarza na dworze. Potrzebujemy również karmy dla młodych kotów.

Stowarzyszenie prowadzi działalność na skalę całego województwa również w internecie.

- Staramy się reagować, kiedy jakieś zwierzę się zagubi albo ktoś znajdzie w swoim sąsiedztwie opuszczonego psa czy kota - mówi Katarzyna Lenartowicz. - Każde udostępnienie naszego postu jest szansą na znalezienie nowych domów dla zwierząt, które mamy pod swoją opieką, ale nie tylko. Dzięki naszej stronie zwierzęta, które są zagubione wracają do właścicieli.

Opolskie Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt prowadzi w Głubczycach przytulisko dla zwierząt. Można tam dowozić potrzebne do jego działalności przedmioty i karmę.
Katarzyna Lenartowicz 1
Katarzyna Lenartowicz 2

Wiadomości z regionu

2020-10-26, godz. 13:45 Opole: trwa sprzątanie i porządkowanie terenów Parku Nadodrzańskiego i wałów wzdłuż Odry W stolicy regionu służby miejskie oraz pracownicy Wód Polskich rozpoczynają sprzątanie Parku Nadodrzańskiego i wałów wzdłuż Odry. Na chodnikach utrzymuje… » więcej 2020-10-26, godz. 13:30 "W przestrzeni publicznej nie ma miejsca na manipulacje". Violetta Porowska komentuje wyrok w procesie TVP kontra Witold… 'To jest wyrok, który demaskuje sposób działania Koalicji Obywatelskiej i jej polityków'. Takimi słowami poseł Prawa i Sprawiedliwości Violetta Porowska… » więcej 2020-10-26, godz. 12:30 Szpital powiatowy w Głubczycach zwiększył liczbę łóżek dla pacjentów z koronawirusem Oddział wewnętrzny głubczyckiego szpitala decyzją wojewody opolskiego został dzisiaj (26.10) przemianowany na oddział covidowy. Dla pacjentów z koronawirusem… » więcej 2020-10-26, godz. 12:29 Opole: rozpoczęła się budowa ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Morcinka Ruszyła budowa ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż ulicy Morcinka od skrzyżowania z ulicą Wschodnią do ulicy Rydla w Opolu. » więcej 2020-10-26, godz. 10:57 Raport MZ: ponad 10 tysięcy zakażeń w kraju. Na Opolszczyźnie 335 nowych przypadków COVID-19 [AKTUALIZACJA] Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj (26.10) o 10 241 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Z powodu COVID-19 zmarło 7 osób, natomiast z powodu… » więcej 2020-10-26, godz. 10:22 Nocna demonstracja przed domem burmistrza Namysłowa. Wykrzykiwano przekleństwa pod adresem jego i PiS-u Burmistrz Namysłowa adresatem słownej agresji. Grupa demonstrantów przybyła wczoraj (25.10) w nocy przed dom samorządowca, gdzie wykrzykiwano obraźliwe hasła… » więcej 2020-10-26, godz. 09:18 Rehabilitacja pocovidowa w Głuchołazach. "Wyniki pacjentów są dobre" - Mamy na razie około 20 pacjentów, ale są 62 miejsca z możliwością zwiększenia tej liczby - powiedział w porannej rozmowie 'W cztery oczy' Radia Opole… » więcej 2020-10-26, godz. 08:24 Proboszcz parafii i pracownica szkoły w Chróścinie zakażeni koronawirusem U proboszcza parafii w Chróścinie potwierdzono zakażenie koronawirusem. W związku z tym gmina Dąbrowa w powiecie opolskim prosi wszystkich mieszkańców… » więcej 2020-10-26, godz. 07:49 Konsultacje społeczne ws. rozbudowy DK45 na odcinku Zawada - Jełowa Ruszyły internetowe konsultacje w związku z planowaną rozbudową drogi krajowej nr 45 na odcinku Zawada - Jełowa. » więcej 2020-10-26, godz. 07:30 W Korfantowie powstanie dom dziecka. Część placówek na terenie powiatu jest dziś zbyt duża Na terenie powiatu nyskiego powstanie kolejny dom dziecka. Planowana placówka w Korfantowie będzie mogła zapewnić opiekę 14 wychowankom. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***