Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-08-29, 16:00 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Strzelecki punkt informacji turystycznej zagościł w... muzeum sakralnym

Gminny punkt informacji turystycznej powstał w muzeum sztuki sakralnej w Ligocie Dolnej [fot. archiwum prywatne]
Gminny punkt informacji turystycznej powstał w muzeum sztuki sakralnej w Ligocie Dolnej [fot. archiwum prywatne]
Gmina Strzelce Opolskie ma pierwszy Punkt Informacji Turystycznej. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że powstał w Ligocie Dolnej, wiosce, w której jest 16 zamieszkałych domów i przystanek autobusowy.
Ligota Dolna to pierwsza miejscowość gminy Strzelce Opolskie przy trasie z Krapkowic. Jeździ tamtędy wielu pielgrzymów, którzy udają się na Górę św. Anny – przekonują urzędnicy.

- Punkt Informacji Turystycznej mieści się w nowym, bardzo ciekawym Muzeum Sztuki Sakralnej, które działa właśnie w Ligocie Dolnej – mówi Henryk Czempiel z urzędu miejskiego. - Liczymy na to, że w Ligocie Dolnej, która jest perełką turystyczną naszej gminy, ruch turystyczny będzie coraz większy. Dla turystów odwiedzających gminę Strzelce Opolskie przygotowaliśmy cykl ulotek - o rynku i ratuszu, na temat parku i zamku oraz o Ligocie Dolnej. Wydaliśmy również uaktualnioną mapę turystyczną gminy.

Nowe ulotki i mapki można również otrzymać w strzeleckim ratuszu, w dziale promocji.
Niedługo gmina dorobi się kolejnego punktu informacji turystycznej. Ten zlokalizowany będzie w starej baszcie przy kościele św. Wawrzyńca w centrum Strzelec Opolskich.
Henryk Czempiel

Wiadomości z regionu

2021-02-25, godz. 21:00 Raport dnia: rośnie liczba zakażonych i ofiar śmiertelnych. Do tej pory zapodano ponad 3 miliony dawek szczepionki przeciwko… 6 zgonów i 212 nowych przypadków zakażeń koronawirusem zanotowano minionej doby w województwie opolskim. W codziennym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało… » więcej 2021-02-25, godz. 21:00 Dużo większe zainteresowanie studiami magisterskimi na Politechnice Opolskiej niż w latach ubiegłych Blisko 240 osób rozpocznie studia drugiego stopnia w trybie stacjonarnym na Politechnice Opolskiej. W porównaniu do lat poprzednich zainteresowanych kształceniem… » więcej 2021-02-25, godz. 20:00 Grodkowskie liceum nie będzie już samodzielną jednostką. Placówkę ma wchłonąć sąsiedni Zespół Szkół Pona… Liceum Ogólnokształcące w Grodkowie będzie od września włączone w struktury sąsiadującego z nim Zespołu Szkół Ponadpodstawowych. Taką decyzję podjęli… » więcej 2021-02-25, godz. 19:45 Opole: dlaczego miasto po opadach śniegu było sparaliżowane? Interpelacja radnego i odpowiedź MZD. "W poprzednich latach… Zasypane śniegiem chodniki, nieodśnieżone ulice, miejsca parkingowe, przejścia dla pieszych - tak ponad dwa tygodnie temu wyglądała stolica regionu po intensywnych… » więcej 2021-02-25, godz. 19:31 Opole: potrącenie kobiety na przejściu na ul. Piastowskiej. Ukarani mandatem zostali kierowca i piesza Niebezpieczne zdarzenia w centrum Opola. Około godziny 17.00 kierujący bmw potrącił pieszą, która wbiegła na przejście. Wypadek miał miejsce na pasach… » więcej 2021-02-25, godz. 19:30 Sprzedawać czy nie sprzedawać? Spór wójta z dwójką radnych o działki w centrum Rudnik Spór o sprzedaż dwóch działek w centrum Rudnik. Chodzi o 40 arów w sąsiedztwie Centrum Tradycji Strażackiej i Historii Wsi przy ulicy Targowej. » więcej 2021-02-25, godz. 18:30 Kuratorium Oświaty w Opolu podsumowało II turę wymazów dla kadry pedagogicznej. Dotąd przeciw COVID-19 zaszczepiono… W drugiej turze badań przesiewowych na obecność koronawirusa wzięło udział około 1300 opolskich nauczycieli. U 36 osób potwierdzono zakażenie. Przypomnijmy… » więcej 2021-02-25, godz. 17:30 "Hyde Park" w Kędzierzynie-Koźlu. W dwóch wybranych miejscach będzie można zorganizować wiec bez wcześniejszego… Mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla będą mieli do dyspozycji dwa punkty na mapie miasta, w których będą mogli zorganizować pikietę, demonstrację, protest czy… » więcej 2021-02-25, godz. 17:00 Opole: ceny za wywóz odpadów nie wzrosną. Różnicę w kosztach pokryje miasto. Dziś radni przegłosowali korektę… Mieszkańcy Opola mogą odetchnąć z ulgą - nie będzie podwyżek za odbiór odpadów komunalnych. Dotyczy to śmieci, które trafiają do pojemnika czarnego… » więcej 2021-02-25, godz. 16:32 Opole: wypadek na Nysy Łużyckiej. Samochód uderzył w drzewo, jedna osoba poszkodowana Dziś (25.02) około 14.00 na ulicy Nysy Łużyckiej miało miejsce zdarzenie drogowe z udziałem dwóch pojazdów. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »