Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-05-18, 20:30 Autor: Katarzyna Doros

Opolscy społecznicy docenieni. Po raz drugi przyznano nagrody im. Jana Całki

Gala Forum Inicjatyw Pozarządowych [fot. Katarzyna Doros]
Gala Forum Inicjatyw Pozarządowych [fot. Katarzyna Doros]
Gala Forum Inicjatyw Pozarządowych [fot. Katarzyna Doros]
Gala Forum Inicjatyw Pozarządowych [fot. Katarzyna Doros]
Nagrody im. Jana Całki rozdane. "Społecznym Liderem Roku" spośród 29 nominowanych została wybrana Anna Chodakowska. W kategorii "Pożytek Roku" nagrodę otrzymało stowarzyszenie "Wigilia dla samotnych miasta Opola".
Anna Chodakowska to była zawodniczka, szkoleniowiec i prezes klubu Judo AZS Opole.

- Po śmierci męża pozostał klub i grupa bardzo zdolnych chłopaków, z którymi pracował już przez 10 lat - mówi Chodakowska. - Gdzieś tam udało się zebrać siły i dalej tę jego pracę prowadzić i kontynuować z trudnymi charakterami, bo to są takie nastolatki i dwudziestolatki, głównie mężczyźni. I to nie lada wyzwanie, ale też ogromna satysfakcja. Plany są takie, żeby dalej rozwijać klub, dalej dawać szansę na rozwój młodym, którzy akurat stawiają na sport. Myślę, że to dla młodych ludzi jest świetna możliwość sprawdzenia się i kształtowania charakterów - dodaje.

- Mam taką misję: pomagać drugiemu. Zawsze czułem radość z tego, że możemy coś jeszcze zrobić dla samotnych i ubogich - mówi Andrzej Toczek, wiceprezes stowarzyszenia "Wigilia dla samotnych miasta Opola". - Dotykam tych ludzi, można powiedzieć, gestem, słowem i widzę, że to wszystko się zmienia, że ci ludzie czekają, są otwarci, bardzo chętni, na kolejne spotkanie mówią "znów przyjdziemy". Mocnym punktem naszej wigilii jest Artur Ciechociński, pani Ewa, jego żona, i przede wszystkim ksiądz proboszcz Zygmunt Lubieniecki, który to spaja piękną klamrą.

Laureaci nagród im. Jana Całki otrzymali czeki na 5 000 złotych. W kategorii "Pożytek Roku" jury wybrało laureata spośród 15 nominowanych projektów społecznych.

Nagrody im. Jana Całki wręczono w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu podczas gali Forum Inicjatyw Pozarządowych.
Anna Chodakowska
Andrzej Toczek

Wiadomości z regionu

2021-07-29, godz. 20:30 Raport dnia: Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 167 nowych zakażeń. W Polsce wykonano ponad 34 miliony szczepień przeciw… Na Opolszczyźnie potwierdzono dziś (29.07) cztery nowe zakażenia koronawirusem. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 167 infekcjach… » więcej 2021-07-29, godz. 20:00 Spór między wędkarzami a miłośnikami skuterów wodnych na Jeziorze Nyskim. Brawurowe zachowanie może skończyć się… Wędkarze i użytkownicy jednostek silnikowych pływających po Jeziorze Nyskim nie mogą dojść do porozumienia. Ci pierwsi zarzucają użytkownikom maszyn stwarzanie… » więcej 2021-07-29, godz. 19:00 2 mln zł na dopłaty do komunikacji publicznej dla opolskich samorządów. "Teraz my mówimy: mamy wolne pieniądze, składajcie… Osiem gmin, jeden powiat i jeden związek międzygminny otrzymały rządowe dofinansowanie do organizacji transportu publicznego. Dzisiaj (29.07.) w Reńskiej… » więcej 2021-07-29, godz. 17:34 Ogólnopolski rekord temperatury w Prószkowie utrzymany! "To dobra wiadomość". W setną rocznicę pomiaru uruchomioną… 29 lipca 1921 roku na stacji meteorologicznej w Prószkowie w powiecie opolskim zanotowano najwyższą temperaturę w Polsce. Pomiar wykonano dokładnie o 13:48… » więcej 2021-07-29, godz. 17:30 Autobusy niszczą chodnik przy 1 Maja w Opolu [INTERWENCJA] Autobusy komercyjnej linii LUZ wjeżdżają na chodnik przy ulicy 1 Maja w Opolu i niszczą go - uważa jeden z naszych słuchaczy i prosi o interwencję. Chodzi… » więcej 2021-07-29, godz. 17:00 To było podwójne trafienie. Para poszukiwanych wpadła w ręce policji Hollywood miał swoich Bonnie i Clyde’a, Zdzieszowice też mają swoją parę przestępców, która uciekała przed policją. Nie cieszyli się jednak wolnością… » więcej 2021-07-29, godz. 16:45 V. Porowska o szczepieniach: Nasza prywatna wolność kończy się w momencie, kiedy odbieramy ją innym - Kwestionujemy osiągnięcia naukowe, stawiając na szali swoje życie, zdrowie oraz zdrowie najbliższych - powiedziała na antenie Radia Opole opolska posłanka… » więcej 2021-07-29, godz. 16:00 Opolskie szpitale otrzymały od marszałka pieniądze na remonty. To w sumie 11 milionów złotych Urząd marszałkowski przekazał 11 milionów złotych na remonty opolskich szpitali. Dzięki pieniądzom pochodzącym z budżetu regionu, m.in. w ginekologii… » więcej 2021-07-29, godz. 15:45 Mail z pogróżkami trafił do prezydenta Opola Arkadiusza Wiśniewskiego. To nie pierwszy raz Kolejny list z pogróżkami trafił do prezydenta Opola Arkadiusza Wiśniewskiego. Autor grozi mu m.in. poderżnięciem gardła. Wiadomość o podobnej treści… » więcej 2021-07-29, godz. 15:45 Zdzieszowicki OPS przeniesie się ze żłobka do dawnego hotelu Ośrodek Pomocy Społecznej w Zdzieszowicach niedługo zmieni swoją siedzibę. Z obecnie zajmowanych pomieszczeń budynku żłobka zostanie przeniesiony do wyremontowanego… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »