Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-07-01, 14:15 Autor: Aleksander Petryszyn

"Siłą jest dialog" - I etap szkolenia mediatorów zakończony

Konferencja fundacji Mediatio 1 [archiwum prywatne]
Konferencja fundacji Mediatio 1 [archiwum prywatne]
Konferencja fundacji Mediatio 2 [archiwum prywatne]
Konferencja fundacji Mediatio 2 [archiwum prywatne]
40 Opolan dołączyło do grona profesjonalnych mediatorów. To uczestnicy projektu pod hasłem „Siłą jest dialog”, zorganizowanego przez fundację Mediatio.
- Nowym mediatorom szykują się kolejne wyzwania. Przed nimi kolejne etapy tych szkoleń, czyli specjalistyczne: cywilne, gospodarze i rodzinne - mówi prezes Fundacji Mediatio Aneta Gibek-Wiśniewska.

Przy okazji konferencji podsumowującej projekt przedstawiono nowe przepisy, pozwalające na mediację między obywatelem a urzędem, w przypadku gdy toczy się postępowanie administracyjne.

- Uważam, że jest to świetne rozwiązanie i trzymam kciuki w szczególności za organy administracji i szkolenia dla urzędników - mówi Katarzyna Przyłuska-Ciszewska, prezes Centrum Mediacyjnego przy Naczelnej Radzie Adwokackiej w Warszawie.

- Ta instytucja otwiera, daje pewną swobodę i zaufanie do urzędnika, że jest specjalistą w swojej dziedzinie, rozumie na czym kompromis polega i nie boi się, że podjęte w wyniku mediacji decyzje będą korzystne dla organu administracji - przekonuje Przyłuska-Ciszewska.

Fundacja Mediatio we wrześniu planuje organizację kampanii społecznej na temat idei mediacji.
Aneta Gibek-Wiśniewska
Katarzyna Przyłuska-Ciszewska

Wiadomości z regionu

2021-11-28, godz. 20:30 Kończy się remont Mostu Groszowego w Opolu. Znamy datę jego otwarcia Od środy (1.12) Most Groszowy w Opolu ma być otwarty dla pieszych. Przeprawa jest już pomalowana na zielono. Obecnie trwa tam jeszcze wymiana części elementów… » więcej 2021-11-28, godz. 20:00 Raport dnia: Ponad 20 tysięcy zakażeń w kraju, ale rośnie zainteresowanie szczepieniami. Z niedzielnej akcji skorzystało… 778 nowych zakażeń koronawirusem potwierdzono minionej doby na Opolszczyźnie. Resort zdrowia poinformował dzisiaj (28.11) o 20 576 kolejnych infekcjach. Minionej… » więcej 2021-11-28, godz. 20:00 Każdy z nas może dołączyć się do cudu! Na placu Kopernika w Opolu trwa jarmark świąteczny na rzecz 6-letniego … Charytatywny Jarmark Przed-Świąteczny „Cud dla Dawidka” na placu Kopernika w Opolu wystartował. Na miejscu można zrobić słodkie, świąteczne zakupy… » więcej 2021-11-28, godz. 18:54 Niedzielna akcja szczepień w regionie za nami. Skorzystały 444 osoby 444 osoby zaszczepiły się w przeciwko koronawirusowi w ramach niedzielnej akcji 'Zaszczep się pod swoją parafią' - poinformował na facebooku wojewoda opolski… » więcej 2021-11-28, godz. 18:30 Rusza nabór wniosków stypendialnych dla studentów kierunku medycznego. UMWO daje po 2 tysiące złotych na miesiąc Studenci kierunku lekarskiego znów mogą starać się o stypendia opolskiego urzędu marszałkowskiego. W naborze udział mogą brać studenci z całej Polski… » więcej 2021-11-28, godz. 18:00 Śnieg im nie przeszkadza. Społecznicy zakasali rękawy i rozpoczęli budowę szopki w Opolu-Szczepanowicach Materiały przygotowane, plan także, społecznicy są w gotowości. To może oznaczać jedno - w Opolu-Szczepanowicach ruszyła budowa największej szopki bożonarodzeniowej… » więcej 2021-11-28, godz. 16:28 Pierwszy śnieg i pierwsze szkody. W opolskich lasach trwa szacowanie strat Choć dla wielu pierwsze opady śniegu były powodem do radości, to nie dla leśników. W opolskich lasach trwa szacowanie szkód wyrządzonych przez opady. Od… » więcej 2021-11-28, godz. 15:15 Śnieżna zima dotarła na Opolszczyznę. Drogowcy mają pracowitą niedzielę [AKTUALIZACJA] Gęsty śnieg króluje tej niedzieli na Opolszczyźnie. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed intensywnymi opadami. Według prognoz… » więcej 2021-11-28, godz. 14:46 Od nowego roku więcej aptek w Opolu będzie dyżurowało w niedziele oraz święta Dobra informacja dla mieszkańców stolicy regionu. Od nowego roku zwiększy się liczba aptek, które będą pełnić dyżury nocne, w niedziele, święta oraz… » więcej 2021-11-28, godz. 13:30 Najpierw opady marznącego deszczu, potem śnieg. IMGW wydało ostrzeżenie Przed nami śnieżna niedziela. IMGW wydało ostrzeżenia dla naszego województwa. Do godziny 12.00 we wszystkich powiatach w regionie występować mogą słabe… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »