Radio Opole » Wiadomości z regionu
2016-11-07, 17:30 Autor: Piotr Wrona

Opolscy posłowie ponad podziałami partyjnymi zawalczą o obwodnicę Niemodlina

Rynek w Niemodlinie [fot: Bogusław Kalisz ]
Rynek w Niemodlinie [fot: Bogusław Kalisz ]
Budowa obwodnicy Niemodlina coraz bardziej realna. To wniosek po dzisiejszym (07.11) spotkaniu Opolskiego Zespołu Parlamentarnego. Przypomnijmy, jak informowało Radio Opole, w październiku o apel do posłów zwróciła się burmistrz tego miasta Dorota Koncewicz. Starania o tę inwestycję trwają od lat, a pierwotne plany zakładały ukończenie jej jeszcze w 2015 roku.
Ryszard Wilczyński, poseł Platformy Obywatelskiej uważa, że budowa tej drogi powinna być najważniejszym zadaniem, które mają przed sobą posłowie z województwa opolskiego.

- To spotkanie może przyczynić się do złożenia konkretnego wniosku budżetowego. Aby było to możliwe przygotowując budżet państwa na 2017 rok, musimy przewidzieć pieniądze na przygotowanie dokumentacji związanej z tą inwestycją – dodaje Wilczyński.

Antoni Duda, opolski poseł Prawa i Sprawiedliwości zapowiada rozmowę w tej sprawie z ministrem infrastruktury i budownictwa.

- Deklarujemy wsparcie i próbę wprowadzenia do budżetu pieniędzy na obwodnicę Niemodlina. W tej sprawie będziemy chcieli spotkać się z ministrem Andrzejem Adamczykiem – mówi Duda.

- Jestem zadowolona z efektów spotkania i deklaracji, które zostały złożone - mówi Dorota Koncewicz, burmistrz Niemodlina. - Obwodnica to gwarancja bezpieczeństwa. Jest to również kwestia zabezpieczenia komunikacji w naszym mieście i infrastruktury zabytkowej. Należy pamiętać, że nasz rynek wpisany jest do rejestru zabytków, mamy również jeden z największych zamków książęcych w Polsce.

Pierwsza koncepcja inwestycji zakładała wydatek 500 milionów złotych, ale kończona właśnie nowa dokumentacja ma pozwolić na obniżenie ceny o mniej więcej połowę. Przygotowanie niezbędnych przetargów i projektu może zająć 10 miesięcy.
Ryszard Wilczyński
Antoni Duda
Dorota Koncewicz

Wiadomości z regionu

2021-07-27, godz. 11:09 Policjanci z Grodkowa poszukują Tomasza Marcinka. Za mężczyzną wystawiono list gończy Na podstawie listu gończego wydanego przez Sąd Rejonowy w Nysie policja w Grodkowie poszukuje Tomasza Marcinka. Osoby posiadające jakiekolwiek informacje o… » więcej 2021-07-27, godz. 11:00 Groził, że odbierze sobie życie. Został odnaleziony przez policjantów Szczęśliwy finał poszukiwań 24-latka z powiatu oleskiego. W akcję, która trwała blisko 10 godzin, zaangażowanych było ponad 60 policjantów i straża… » więcej 2021-07-27, godz. 10:48 MZ: Ponad 100 nowych zakażeń w kraju, 5 w naszym regionie [INFOGRAFIKA] Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 106 zakażeniach koronawirusem na terenie kraju. W regionie potwierdzono 5 nowych zachorowanie na COVID-19. » więcej 2021-07-27, godz. 09:48 Policja podejrzewa, że uczestnik wypadku na DK 39 prowadził pod wpływem amfetaminy Uczestnik wczorajszego (26.07) wypadku w Kamiennej na DK 39 najprawdopodobniej był pod wpływem środków odurzających - ustalił nasz reporter. To 36-letni… » więcej 2021-07-27, godz. 08:56 Ruszyła ocena formalna projektów zgłoszonych do pierwszej edycji Europejskiego Budżetu Obywatelskiego - 32 opolskie organizacje pozarządowe zgłosiły się do pierwszej edycji Europejskiego Budżetu Obywatelskiego. Łączna wartość wszystkich złożonych projektów… » więcej 2021-07-27, godz. 08:07 Niemysłowice koło Prudnika zalane przez deszcz. Strażacy interweniuja, sytuacja jest opanowana Siedem zalanych posesji, garaży i piwnic. To efekt silnych opadów deszczu w Niemysłowicach w powiecie prudnickim. » więcej 2021-07-26, godz. 22:21 W słowackich Tatrach znaleziono ciało najprawdopodobniej polskiego turysty Poszukiwania zaginionego polskiego turysty zakończone - przekazało słowackie, górskie pogotowie ratunkowe. » więcej 2021-07-26, godz. 21:00 Raport dnia: jedno zakażenie koronawirusem w regionie. Rząd apeluje o zaszczepienie się Jedno zakażenie koronawirusem zostało minionej doby potwierdzone na Opolszczyźnie, a konkretnie w powiecie brzeskim. Ministerstwo Zdrowia przekazało, że w… » więcej 2021-07-26, godz. 20:45 W Baborowie powstał hotelik dla zwierzaków "Poczekalnia". Ma pomóc w znalezieniu nowych właścicieli dla bezpańskich… Gmina Baborów uruchomiła hotelik dla zwierząt. Nazywa się 'Poczekalnia', bo tam właśnie bezpańskie psy czekają na nowych właścicieli. Czekają dokładnie… » więcej 2021-07-26, godz. 19:58 "To skandal". Janusz Kowalski o głosie "na nie" Ryszarda Galli w sprawie odbudowy Pałacu Saskiego W piątek (23.07) Sejm uchwalił ustawę o przygotowaniu i realizacji inwestycji w zakresie odbudowy Pałacu Saskiego, Pałacu Brühla oraz kamienic przy ulicy… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »