Radio Opole » Wiadomości z regionu
2016-06-06, 12:30 Autor: Justyna Maćkowiak / Jacek Rudnik (oprac. JK)

"KFPP to wciąż najważniejsza marka Opola". Prezydent o festiwalu

Atutem 53. KFPP były też imprezy okołofestiwalowe. Koncert Rock Opole 2016 [fot. Monika Pawłowska]
Atutem 53. KFPP były też imprezy okołofestiwalowe. Koncert Rock Opole 2016 [fot. Monika Pawłowska]
– Myślę, że festiwal jako całość wypadł bardzo dobrze – powiedział w porannej rozmowie „W cztery oczy” prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski, choć na kompleksowe oceny poszczególnych dni trzeba jeszcze poczekać.
Najlepiej w odczuciu Arkadiusza Wiśniewskiego wypadł wczorajszy ( 05.06) koncert.

– „Złote Opole”, nawiązujące zresztą do naszego miasta, to 21 wielkich przebojów polskiej piosenki i fantastyczna zabawa. Myślę, że festiwal jako całość wypadł bardzo dobrze. Również bardzo dobrze wypadło to, co się działo w samym mieście. Zależało nam na tym, żeby mieszkańcy mieli okazję uczestniczyć w wydarzeniach okołofestiwalowych i było tego bardzo dużo – mówi gość porannej rozmowy.

KFPP to, zdaniem prezydenta, wciąż najbardziej rozpoznawalna marka Opola, dzięki której jesteśmy obecni w całym kraju i trzeba to zawsze maksymalnie wykorzystać.

– Mam nadzieję, że to się nie zmieni. Niewiele jest miast w Polsce, a może jesteśmy jedynym miastem w kraju, które kojarzy się z tak przyjemnym i mocnym marketingowo wydarzeniem. Powoli zaczynamy zbierać z tego bonusy w postaci turystów, w postaci zainteresowania miastem. Aleja Gwiazd Polskiej Piosenki, Muzeum Polskiej Piosenki, Narodowe Centrum Polskiej Piosenki, w którym są koncerty – to wszystko są punkty, wydarzenia, które przyciągają do Opola – podsumowuje prezydent Wiśniewski.

Bardzo ważnym aspektem festiwalu są też – zdaniem prezydenta – właśnie coraz mocniej rozbudowywane imprezy okołofestiwalowe, co sprawia, że całe miasto faktycznie żyje tym wydarzeniem. Ważnym aspektem wzmacniania Opola na muzycznej mapie kraju jest Muzeum Polskiej Piosenki, które zostanie otwarte 27 sierpnia.

Dziś przed nami ostatni koncert rekordowo długiego, bo czterodniowego festiwalu – o 20:30 rozpocznie się w Amfiteatrze koncert muzyki alternatywnej, w trakcie którego wystąpią wykonawcy uznawani za niszowych, ale również tacy, którzy są powszechnie znani i zdobywają wiele nagród.

Dr Ewę Skrabacz, politologa z Uniwersytetu Opolskiego, pytaliśmy czy był to festiwal z polityką w tle. Przypomnijmy, Kuba Sienkiewicz zmienił ostatnią zwrotkę piosenki „Killer”, w której odniósł się do aktualnej sytuacji politycznej. Natomiast Jacek Fedorowicz w wywiadzie powiedział, że nie ma Kabaretonu, bo władza się boi. Tymczasem Kabaretonu nie było już w poprzednim roku.

– Z całym szacunkiem dla wszelkich emocji, jakie się pojawiają, bo nie mnie decydować, które są uprawnione. Natomiast niespecjalnie przekonuje mnie budowa tej otoczki martyrologicznej, a artyści – skądinąd jest to szersze zjawisko niż tylko związane z festiwalem opolskim i z Polską w ogóle – jakoś bardzo gładko wchodzą w klimat wieszcząc represje, których nie ma, ale które na pewno będą – podsumowuje dr Skrabacz.

Festiwalowi towarzyszyła także polityka lokalna. W sobotę protestowali przeciwnicy Dużego Opola.
Arkadiusz Wiśniewski cz. 1
Arkadiusz Wiśniewski cz. 2
Ewa Skrabacz

Wiadomości z regionu

2025-01-05, godz. 20:00 Pożar autobusu na dworcu w Głuchołazach Trzy zastępy straży pożarnej gasiły pożar autobusu na dworcu w Głuchołazach. Jak poinformował kapitan Arkadiusz Fulneczek z Komendy Wojewódzkiej Państwowej… » więcej 2025-01-05, godz. 20:00 Lewin Brzeski finalizuje wypłatę zasiłków po wrześniowej powodzi Lewin Brzeski intensywnie pracuje nad finalizacją wypłat zasiłków dla mieszkańców poszkodowanych w wyniku wrześniowej powodzi. Zdecydowana większość… » więcej 2025-01-05, godz. 19:05 Lód na zbiornikach jest bardzo cienki. Przekonał się o tym... koń Do niecodziennej interwencji zostali dziś (05.01) wezwani olescy strażacy. O godzinie 15:30 do służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o koniu, który wpadł… » więcej 2025-01-05, godz. 19:00 Jest pozwolenie na budowę budynków wielorodzinnych w Kluczborku Spółka SIM Opolskie, która planuje wybudować w Kluczborku przy ulicy Cybisa 151 mieszkań, uzyskała pozwolenie na budowę. W najbliższych dniach zostanie… » więcej 2025-01-05, godz. 17:30 Uwaga kierowcy! Zmiana organizacji ruchu w pobliżu CUP w Opolu Od środy (08.01) w okolicy Centrum Usług Publicznych w Opolu w związku z przebudową układu komunikacyjnego będzie obowiązywać zmieniona organizacja ru… » więcej 2025-01-05, godz. 16:00 Uwaga! Na drogach i chodnikach będzie ślisko Wieczorem, w nocy i nad ranem w regionie będzie bardzo ślisko. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje opady marznącego deszczu powodujące go… » więcej 2025-01-05, godz. 12:21 10 mln zł na uzbrojenie strefy przemysłowej w Lewinie Brzeskim. To jedna z tegorocznych inwestycji W nadchodzącym roku budżetowym gmina Lewin Brzeski planuje realizację kilku istotnych zadań, które zostały przesunięte na 2025 rok z powodu opóźnień… » więcej 2025-01-05, godz. 12:15 Kolejne elektryczne autobusy trafią do Opola. Ratusz analizuje złożone oferty Miejski Zakład Komunikacyjny w Opolu otworzył oferty w przetargu na zakup nowych autobusów elektrycznych. Do rywalizacji o dostarczenie pojazdów stanęły… » więcej 2025-01-05, godz. 12:00 Zakończył się remont ul. Jasińskiego w Kędzierzynie-Koźlu Ponad 2,5 miliona złotych kosztował remont ulicy Tadeusza Jasińskiego w Kędzierzynie-Koźlu. Jak informuje kędzierzyńsko-kozielski magistrat na swojej stronie… » więcej 2025-01-05, godz. 11:35 Głuchołazy: czy to na pewno krypta? "Prace będą musiały być prowadzone na szerszą skalę" Co dalej z tajemniczym i nieznanym dotąd pomieszczeniem w kościele pod wezwaniem świętego Wawrzyńca w Głuchołazach? Przypomnijmy, przed świętami Bożego… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »