Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-02-18, 17:00 Autor: Katarzyna Doros

"To jedna z tych postaci w dziennikarskim świecie, która pozostawi po sobie duży ślad". Pożegnanie Marka Świercza

Pogrzeb Marka Świercza [fot. Katarzyna Doros]
Pogrzeb Marka Świercza [fot. Katarzyna Doros]
Pogrzeb Marka Świercza [fot. Katarzyna Doros]
Pogrzeb Marka Świercza [fot. Katarzyna Doros]
Pogrzeb Marka Świercza [fot. Katarzyna Doros]
Pogrzeb Marka Świercza [fot. Katarzyna Doros]
Pogrzeb Marka Świercza [fot. Katarzyna Doros]
Pogrzeb Marka Świercza [fot. Katarzyna Doros]
Rodzina, przyjaciele, brać dziennikarska, politycy i samorządowcy żegnali dziś (18.02) na cmentarzu w Nowej Schodni redaktora Radia Opole Marka Świercza. W ostatniej drodze towarzyszyła mu ukochana muzyka Milesa Davisa.
- Marek był rzetelnym i uczciwym dziennikarzem, dla którego praca była pasją - mówiła podczas ceremonii pogrzebowej żona Grażyna. - Starał się, żeby w jego audycjach zawsze były dwie strony, żeby było obiektywnie i uczciwie. Mówił, że on jest po to, żeby przybliżyć temat, a słuchacze są mądrzy i sami wyciągną odpowiednie wnioski.

Katarzyna Kownacka, dziennikarka, obecnie rzecznik prasowy Opolskiego Centrum Rozwoju i Gospodarki, przyjaciółka Marka wspomina, że nawet w ostatnich dniach walki z chorobą Marek cały czas czytał i był aktywny. - Zapamiętam na pewno to jego charakterystyczne poczucie humoru. To był człowiek bardzo inteligentny, błyskotliwy. Świetny dziennikarz. Jedna z tych postaci w dziennikarskim świecie, które pozostawią po sobie duży ślad - mówi.

- Na początku naszej dziennikarskiej "spółdzielni" byłem fotoreporterem. To Markowi zawdzięczam, że zacząłem pisać. On ze mnie zrobił dziennikarza. To był naprawdę jeden z najbardziej błyskotliwych, zdolnych dziennikarzy, jakich znałem - dodaje Krzysztof Świderski, fotoreporter i dziennikarz Polskiej Agencji Prasowej.

Redaktor Marek Świercz z dziennikarstwem był związany od lat 90. Zmarł w miniony czwartek (13.02) po ciężkiej chorobie. Miał 54 lata.
żona
Katarzyna Kownacka, Krzysztof Świderski
Cze Marek, do usłyszenia kolego

Wiadomości z regionu

2020-03-30, godz. 20:45 Działania opolskiej policji nie ograniczają się tylko do pandemii. Sporo pracy mają funkcjonariusze drogówki oraz krym… Działania związane z pandemią koronawirusa nie zwalniają policjantów z dotychczasowych obowiązków. Od początku roku kryminalni wszczęli ponad tysiąc spraw z podejrzeniem… » więcej 2020-03-30, godz. 20:06 RAPORT DNIA: 3 nowe zakażenia w regionie. Bilans poniedziałku to 11 nowych przypadków. W regionie mamy 54 osoby chore na… Kolejne trzy osoby z pozytywnym testem na obecność koronawirusa w regionie. Ministerstwo zdrowia w wieczornym raporcie poinformowało na twitterze, że łączna liczba… » więcej 2020-03-30, godz. 19:30 Instytucje pomocy społecznej w Prudniku z dostawą środków ochrony indywidualnej Lepsze będzie zabezpieczenie przed koronawirusem w Domach Pomocy Społecznej podległych powiatowi prudnickiemu. Braki w środkach ochrony osobistej uzupełnione zostaną… » więcej 2020-03-30, godz. 18:37 Kwarantanna na jednym z oddziałów szpitala w Głuchołazach Kwarantannę wprowadzono na oddziale psychiatrii szpitala w Głuchołazach. Powodem jest wystąpienie koronawirusa? » więcej 2020-03-30, godz. 18:15 Pożar pozbawił rodzinę domu. Z pomocą przyszła gmina Nad ranem spalił się dom we wsi Olbrachcice w gminie Biała. Gdy wybuchł ogień przebywało w nim pięć osób, w tym troje dzieci. Wszystkim domownikom udało się opuścić… » więcej 2020-03-30, godz. 17:25 Chcesz wejść do USK? Trzeba wypełnić ankietę i poddać się podstawowym badaniom Szukający pomocy w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym, a także pracownicy muszą liczyć się z nowymi zasadami wstępu do lecznicy. Na miejscu każdemu sprawdzana… » więcej 2020-03-30, godz. 17:00 8 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w regionie. Chorzy są w dobrym stanie, nie wymagają hospitalizacji Mamy 79 nowych przypadków zakażenia, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych - poinformowało po godzinie 14.50 na Twiterze ministerstwo zdrowia… » więcej 2020-03-30, godz. 16:36 Wynajął dom, żeby w dużym pokoju uprawiać marihuanę Mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla wynajął dom w Rydułtowach na Śląsku i w dużym pokoju urządził plantację marihuany. Wpadł w ręce policjantów, dzięki wspólnej akcji… » więcej 2020-03-30, godz. 16:30 Chętni uczniowie zmierzyli się z próbnym egzaminem ósmoklasisty online w domu W związku z pandemią koronawirusa po raz pierwszy w historii próbny egzamin ósmoklasisty przeniósł się do internetu. Uczniowie swoje zmagania rozpoczęli od języka… » więcej 2020-03-30, godz. 15:30 Triduum bez udziału wiernych. Nie będzie także święcenia pokarmów. To treść nowego dekretu biskupa opolskiego Liturgie Wielkiego Czwartku, Piątku i Wigilii Paschalnej w diecezji opolskiej odbędą się bez udziału wiernych. Dekret w sprawie obchodów Wielkiego Tygodnia wydał… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »