Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-02-17, 16:20 Autor: Monika Matuszkiewicz

Opolscy parlamentarzyści wspominają Marka Świercza. Pożegnanie naszego kolegi jutro

Marek Świercz
Marek Świercz
"Był jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci ze świata dziennikarskiego. Nikt nie będzie go w stanie zastąpić". Tuż po zakończeniu Niedzielnej Loży Radiowej opolscy politycy wspominali zmarłego w czwartek Marka Świercza, który był jednym z twórców tego programu.
- Moje drogi z redaktorem Świerczem zetknęły się na początku lat dwutysięcznych - mówi Witold Zembaczyński, poseł Nowoczesnej. - Było to dosyć śmieszne spotkanie, bo chodziło mi o pewne sprostowanie. Pamiętam, że wtedy się do tego dostosował i zaimponował mi tym. Życzę wszystkim miłych wspomnień o tych, którzy odeszli, a są symbolami naszych mediów lokalnych.

Poseł Paweł Kukiz z Koalicji Polskiej pamięta Marka Świercza, jako swojego kolegę z czasów pracy w radiu.

- Rzetelny, bezstronny, odporny na naciski, a to jest rzadkość w dzisiejszych czasach. Po prostu prawdziwy dziennikarz - mówi Paweł Kukiz.

- Na początku, kiedy zaczynałem swoją karierę, to redaktor Świercz był dla mnie postrachem. Pamiętam go jeszcze z czasów, jak pracował w gazecie - podkreśla Ryszard Galla, poseł Mniejszości Niemieckiej. - Wchodził z zeszytem do mojego gabinetu i zastanawiałem się nad tym, jaka afera wyskoczy. Później jednak wiedziałem, że podchodzi do tego rzemiosła bardzo rzetelnie.

Rajmund Miller poseł z Platformy Obywatelskiej dodał, że bardzo przykro jest, kiedy odchodzi człowiek, którego się lubi.

- Prowadzonego przez niego audycje były z wielką kulturą. Przychodziło się do niego na programy z wielką przyjemnością i nie odmawiało mu się - mówi Rajmund Miller.

- Pana Marka pamiętam jeszcze z czasów, kiedy stawiałam swoje pierwsze kroki w polityce. Dla mnie osobiście to ogromna strata - dodaje Katarzyna Czochara, poseł Prawa i Sprawiedliwości. - To co robił, to robił z wielkim oddaniem, z sercem. Myślę, że nie tylko mi, ale wielu radiosłuchaczom będzie go brakować.

Przypomnijmy, że Marek Świercz zmarł po długiej walce z chorobą. Miał 54 lata. Ceremonia pogrzebowa odbędzie się we wtorek (18.02) o godz. 13.00 w kaplicy cmentarnej w Schodni Nowej.
Witold Zembaczyński
Paweł Kukiz
Ryszard Galla
Rajmund Miller
Katarzyna Czochara

Wiadomości z regionu

2020-05-27, godz. 16:15 Pandemia koronawirusa ograniczyła leczenie planowe w szpitalach. "Boimy się o przyszłoroczne kontrakty" Podczas pandemii o połowę spadła liczba przyjęć w szpitalach. To wynik ograniczeń spowodowanych ryzykiem zakażeń. To z kolei niesie za sobą konsekwencje finan… » więcej 2020-05-27, godz. 16:15 Płyn do dezynfekcji dla 42 opolskich samorządów. Przewieźli go żołnierze 10 Opolskiej Brygady Logistycznej Żołnierze 10 Opolskiej Brygady Logistycznej dostarczyli łącznie 11 tysięcy litrów płynu dezynfekującego do 42 opolskich magistratów. » więcej 2020-05-27, godz. 15:00 Obława za mężczyzną, który uciekł z komisariatu policji w Koźlu Przesłuchiwany mężczyzna uciekł z komisariatu policji w Kędzierzynie-Koźlu. Mundurowi przeczesują miasto, sprawdzają pojazdy wyjeżdżające z Koźla, co powoduje… » więcej 2020-05-27, godz. 14:15 Pociął twarz żonie potłuczoną butelką. Sąd skazał go na 10 lat więzienia Sąd Okręgowy w Opolu skazał 43-letniego Daniela N. na 10 lat więzienia za usiłowanie zabójstwa swojej żony. Mężczyzna podejrzewał kobietę o zdradę i według prokuratury… » więcej 2020-05-27, godz. 14:00 Opolskie Centrum Onkologii walczy o 2 miliony złotych grantu. Celem budowa łącznika i zakup nowoczesnego wyposażenia Opolskie Centrum Onkologii jest na dobrej drodze do pozyskania 2 milionów złotych grantu z programu 'Dostępność Plus dla Zdrowia'. » więcej 2020-05-27, godz. 12:54 Opole: kierowca zasłabł za kółkiem i wjechał w znak drogowy Osobowy smart wjechał w znak drogowy na ulicy Piastowskiej w Opolu. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący pojazdem 64-letni mężczyzna miał prawdopodobnie… » więcej 2020-05-27, godz. 12:10 Młody mężczyzna ranny w Idzikowicach. W budynku mieszkalnym najprawdopodobniej wybuchł gaz Jedna osoba została poszkodowana w wybuchu, do którego doszło w budynku mieszkalnym w Idzikowicach, w gminie Wilków. » więcej 2020-05-27, godz. 12:10 Oszuści wciąż nie próżnują. Brzescy seniorzy nie dali się nabrać Oszuści nadal niebezpieczni. Tym razem ich wzmożoną aktywność ponownie zaobserwowano w Brzegu, gdzie próbowali zdobyć pieniądze, podszywając się pod członków … » więcej 2020-05-27, godz. 12:00 IV etap łagodzenia obostrzeń. Bez limitów w sklepach i kościołach, otwarte kina. Będziemy mogli ściągnąć maseczki Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział czwarty etap łagodzenia obostrzeń epidemiologicznych. » więcej 2020-05-27, godz. 12:00 Pielgrzymka opolska odbędzie się zgodnie z planem, ale według innych zasad Piesza Pielgrzymka Opolska odbędzie się w zaplanowanym terminie, ale będzie wyglądała inaczej niż do tej pory - zapowiadają organizatorzy wydarzenia. Pątnicy rozpoczną… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »