Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-02-17, 18:00 Autor: Daniel Klimczak

"To nie tylko wspaniały dziennikarz, ale i dobry człowiek". Tak Janusz Sanocki wspomina Marka Świercza

Marek Świercz
Marek Świercz
- Marka Świercza znałem od lat 90. i zawsze uważałem go za niebywale rzetelnego, odważnego i uczciwego dziennikarza - tak zmarłego w czwartek (13.02) redaktora Radia Opole wspomina były poseł Janusz Sanocki.
Polityk wskazuje, że informacja o śmierci naszego redakcyjnego kolegi była dla niego niezwykle bolesnym przeżyciem. Jego zdaniem, gospodarz między innymi Loży Radiowej był nie tylko wspaniałym dziennikarzem o niezwykle bogatym warsztacie, ale także dobrym człowiekiem.

- Rzetelny dziennikarz, odważny, kierujący się dobrem publicznym. Uczciwy, myślący człowiek, który rozumiał, o czym się do niego mówi. Marka bardzo lubiłem i szanowałem za jego postawę, za jego rzetelność i za to, że był takim przyzwoitym, dobrym człowiekiem - wskazuje.

Były parlamentarzysta wskazuje też, że mieszkańcy regionu zawsze mogli liczyć na pomoc Marka przy nagłaśnianiu ważnych społecznie inicjatyw.

Po raz ostatni Janusz Sanocki gościł w Loży Radiowej 13 grudnia ubiegłego roku, kiedy opowiadał o swojej działalności opozycyjnej w czasach PRL.

- Widziałem wtedy, że bardzo źle wygląda. To, że byłem ostatni to jest jakaś dodatkowo dla mnie jakaś taka, w tym smutnym wydarzeniu to, że mogłem być jeszcze jego rozmówcą, pewna pociecha. Szkoda mi Mareczka i szkoda tego, że jego nie będzie już z nami - dodaje.

Jednocześnie polityk przekazał kondolencje rodzinie i bliskim zmarłego. Dodajmy, ze pogrzeb Marka odbędzie się jutro (18.02) na cmentarzu w Schodni Nowej. Początek ceremonii zaplanowano na godzinę 13:00.
Janusz Sanocki
Janusz Sanocki

Wiadomości z regionu

2020-05-27, godz. 17:00 Badania przesiewowe ujawniły 3 zarażenia koronawirusem wśród personelu zakładów opiekuńczych na Opolszczyźnie Trzy pracownice zamkniętych zakładów opiekuńczo-leczniczych w naszym regionie zakażone koronawirusem. Wszystkie miały pozytywne wyniki testów przesiewowych wykonywanych… » więcej 2020-05-27, godz. 17:00 Opole: ruch na ulicach większy, włączono sygnalizację na przejściach dla pieszych W centrum Opola ponownie uruchomiono sygnalizację świetlną na przejściach dla pieszych. To efekt powrotu zwiększonego natężenia ruchu na drogach i troska o bezpieczeństwo… » więcej 2020-05-27, godz. 16:15 Pandemia koronawirusa ograniczyła leczenie planowe w szpitalach. "Boimy się o przyszłoroczne kontrakty" Podczas pandemii o połowę spadła liczba przyjęć w szpitalach. To wynik ograniczeń spowodowanych ryzykiem zakażeń. To z kolei niesie za sobą konsekwencje finan… » więcej 2020-05-27, godz. 16:15 Płyn do dezynfekcji dla 42 opolskich samorządów. Przewieźli go żołnierze 10 Opolskiej Brygady Logistycznej Żołnierze 10 Opolskiej Brygady Logistycznej dostarczyli łącznie 11 tysięcy litrów płynu dezynfekującego do 42 opolskich magistratów. » więcej 2020-05-27, godz. 15:00 Obława za mężczyzną, który uciekł z komisariatu policji w Koźlu Przesłuchiwany mężczyzna uciekł z komisariatu policji w Kędzierzynie-Koźlu. Mundurowi przeczesują miasto, sprawdzają pojazdy wyjeżdżające z Koźla, co powoduje… » więcej 2020-05-27, godz. 14:15 Pociął twarz żonie potłuczoną butelką. Sąd skazał go na 10 lat więzienia Sąd Okręgowy w Opolu skazał 43-letniego Daniela N. na 10 lat więzienia za usiłowanie zabójstwa swojej żony. Mężczyzna podejrzewał kobietę o zdradę i według prokuratury… » więcej 2020-05-27, godz. 14:00 Opolskie Centrum Onkologii walczy o 2 miliony złotych grantu. Celem budowa łącznika i zakup nowoczesnego wyposażenia Opolskie Centrum Onkologii jest na dobrej drodze do pozyskania 2 milionów złotych grantu z programu 'Dostępność Plus dla Zdrowia'. » więcej 2020-05-27, godz. 12:54 Opole: kierowca zasłabł za kółkiem i wjechał w znak drogowy Osobowy smart wjechał w znak drogowy na ulicy Piastowskiej w Opolu. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący pojazdem 64-letni mężczyzna miał prawdopodobnie… » więcej 2020-05-27, godz. 12:10 Młody mężczyzna ranny w Idzikowicach. W budynku mieszkalnym najprawdopodobniej wybuchł gaz Jedna osoba została poszkodowana w wybuchu, do którego doszło w budynku mieszkalnym w Idzikowicach, w gminie Wilków. » więcej 2020-05-27, godz. 12:10 Oszuści wciąż nie próżnują. Brzescy seniorzy nie dali się nabrać Oszuści nadal niebezpieczni. Tym razem ich wzmożoną aktywność ponownie zaobserwowano w Brzegu, gdzie próbowali zdobyć pieniądze, podszywając się pod członków … » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »