Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-01-27, 17:10 Autor: Kacper Śnigórski

Zabójstwa noworodków w Ciecierzynie. Biegli uznali, że matka Aleksandra J. była poczytalna

Zabójstwa dzieci w Ciecierzynie. Biegli uznali, że Aleksandra J. była poczytalna [fot. Kacper Śnigórski]
Zabójstwa dzieci w Ciecierzynie. Biegli uznali, że Aleksandra J. była poczytalna [fot. Kacper Śnigórski]
Zabójstwa dzieci w Ciecierzynie. Biegli uznali, że Aleksandra J. była poczytalna [fot. Joanna Matlak]
Zabójstwa dzieci w Ciecierzynie. Biegli uznali, że Aleksandra J. była poczytalna [fot. Joanna Matlak]
Zabójstwa dzieci w Ciecierzynie. Biegli uznali, że Aleksandra J. była poczytalna [fot. Kacper Śnigórski]
Zabójstwa dzieci w Ciecierzynie. Biegli uznali, że Aleksandra J. była poczytalna [fot. Kacper Śnigórski]
Miała zabić czwórkę swoich nowo narodzonych dzieci, biegli uznali, że była wtedy poczytalna. Trwa proces Aleksandry J. oskarżonej o zabójstwo noworodków. Przypomnijmy, według prokuratury, 27-letnia kobieta w latach 2013-18 urodziła czwórkę swoich dzieci w domu, a następnie wsadzała je do czarnego worka i chowała w piecu. Jedno z nich zostało zakopane pod drzewem.
Na kolejnej odsłonie tego procesu pojawili się biegli z zakresu psychiatrii i psychologii, którzy przedstawili swoje opinie na temat oskarżonej, jak i jej partnera Dawida W., oskarżonego o pomocnictwo przy zabójstwach.

- Oskarżona była wtedy poczytalna - powiedziała biegła psychiatra, Katarzyna Neymann - Struzik.

- Wykluczyliśmy u badanej chorobę psychiczną, upośledzenie umysłowe, a także inne zaburzenia czynności psychicznych, które mogłyby wpłynąć na poczytalność Aleksandry J. w odniesieniu do zarzucanych jej czynów. Rozpoznaliśmy nieprawidłowe cechy osobowości, stwierdzając jednocześnie, że nie mają one żadnego wpływu na ocenę poczytalności w odniesieniu do zarzutów - dodała biegła.

Sąd planuje wydać wyrok w tej sprawie pod koniec lutego.
Katarzyna Neymann - Struzik

Wiadomości z regionu

2020-02-28, godz. 21:53 Gorąca atmosfera na kluczborskim spotkaniu w sprawie S11. Największym problemem planowany węzeł Kluczbork Północ Wysoka frekwencja i gorąca dyskusja towarzyszyła kluczborskiemu spotkaniu w sprawie planowanej budowy drogi ekspresowej S11. » więcej 2020-02-28, godz. 20:28 W Babicach upamiętniono zamordowanych w Hucie Pieniackiej. "Musimy wspominać tę prawdę" 28 lutego 1944 odbyła się akcja pacyfikacyjna polskiej ludności we wsi Huta Pieniacka. Według Instytutu Pamięci Narodowej mordu dokonali ukraińscy nacjonaliści… » więcej 2020-02-28, godz. 20:00 Marian Banaś w Opolu. Prezes NIK przyjrzał się realizacji Specjalnej Strefy Demograficznej Najwyższa Izba Kontroli ma uwagi dotyczące realizacji autorskiego projektu samorządu województwa pod nazwą Specjalna Strefa Demograficzna. Szczegółów jednak nie… » więcej 2020-02-28, godz. 19:15 Poznawali historię spacerując szlakiem miejsc kaźni z czasów terroru komunistycznego w Opolu Spacerem pamięci po miejscach kaźni z czasów terroru komunistycznego w stolicy regionu, stowarzyszenie Biało-czerwone Opole i zaproszona młodzież uczcili pamięć… » więcej 2020-02-28, godz. 18:56 Ruch w Lubszy znów został wstrzymany. Kolejna odsłona protestu mieszkańców Mieszkańcy Lubszy ponownie zablokowali drogę krajową nr 39, aby zwrócić uwagę na problem dużego natężenia ruchu we wsi. » więcej 2020-02-28, godz. 17:44 Nadal brak jednoznacznej odpowiedzi na pytanie o przyczyny śnięcia ryb w starorzeczu Nysy Kłodzkiej Nie udało się jednoznacznie ustalić, jaka jest przyczyna śnięcia ryb w starorzeczu Nysy Kłodzkiej. Wizja lokalna przeprowadzona na 6-kilometrowym dopływie do zbiornika… » więcej 2020-02-28, godz. 16:58 170 razy fikcyjnie sprzedawał telefon, do odsiadki ma 20 lat. Sąd okręgowy zajął się apelacją studenta AGH. "To kara jak… Mateusz L. student krakowskiego AGH skazany na 20 lat więzienia kary łącznej za oszukanie ponad 170 osób, odwołał się od wyroku. Przypomnijmy, mężczyzna został… » więcej 2020-02-28, godz. 15:16 Rehabilitacja kardiologiczna i walka z otyłością. USK w Opolu rusza z dwoma programami profilaktycznymi Specjaliści z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu odchudzą mieszkańców województwa i zadbają o ich rehabilitację kardiologiczną. USK rusza z dwoma programami… » więcej 2020-02-28, godz. 15:00 Jezioro Dębowa może być objęte monitoringiem. To element walki z wandalami Reńska Wieś co roku inwestuje w infrastrukturę wokół zbiornika 'Dębowa', jednocześnie walczy z wandalami. Pomysł na ten rok to zamontowanie monitoringu przy pomostach… » więcej 2020-02-28, godz. 14:45 Wyprzedzał na wzniesieniu i podwójnej ciągłej. Złapali go policjanci w nieoznakowanym radiowozie Kolejny efekt działań policyjnej grupy Speed, tym razem w powiecie oleskim. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »