Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-01-27, 17:10 Autor: Kacper Śnigórski

Zabójstwa noworodków w Ciecierzynie. Biegli uznali, że matka Aleksandra J. była poczytalna

Zabójstwa dzieci w Ciecierzynie. Biegli uznali, że Aleksandra J. była poczytalna [fot. Kacper Śnigórski]
Zabójstwa dzieci w Ciecierzynie. Biegli uznali, że Aleksandra J. była poczytalna [fot. Kacper Śnigórski]
Zabójstwa dzieci w Ciecierzynie. Biegli uznali, że Aleksandra J. była poczytalna [fot. Joanna Matlak]
Zabójstwa dzieci w Ciecierzynie. Biegli uznali, że Aleksandra J. była poczytalna [fot. Joanna Matlak]
Zabójstwa dzieci w Ciecierzynie. Biegli uznali, że Aleksandra J. była poczytalna [fot. Kacper Śnigórski]
Zabójstwa dzieci w Ciecierzynie. Biegli uznali, że Aleksandra J. była poczytalna [fot. Kacper Śnigórski]
Miała zabić czwórkę swoich nowo narodzonych dzieci, biegli uznali, że była wtedy poczytalna. Trwa proces Aleksandry J. oskarżonej o zabójstwo noworodków. Przypomnijmy, według prokuratury, 27-letnia kobieta w latach 2013-18 urodziła czwórkę swoich dzieci w domu, a następnie wsadzała je do czarnego worka i chowała w piecu. Jedno z nich zostało zakopane pod drzewem.
Na kolejnej odsłonie tego procesu pojawili się biegli z zakresu psychiatrii i psychologii, którzy przedstawili swoje opinie na temat oskarżonej, jak i jej partnera Dawida W., oskarżonego o pomocnictwo przy zabójstwach.

- Oskarżona była wtedy poczytalna - powiedziała biegła psychiatra, Katarzyna Neymann - Struzik.

- Wykluczyliśmy u badanej chorobę psychiczną, upośledzenie umysłowe, a także inne zaburzenia czynności psychicznych, które mogłyby wpłynąć na poczytalność Aleksandry J. w odniesieniu do zarzucanych jej czynów. Rozpoznaliśmy nieprawidłowe cechy osobowości, stwierdzając jednocześnie, że nie mają one żadnego wpływu na ocenę poczytalności w odniesieniu do zarzutów - dodała biegła.

Sąd planuje wydać wyrok w tej sprawie pod koniec lutego.
Katarzyna Neymann - Struzik

Wiadomości z regionu

2020-09-30, godz. 20:18 Dąbrowa najpiękniejszą opolską wsią. Za nami 23. edycja konkursu Dąbrowa zwyciężyła w 23. edycji konkursu 'Piękna Wieś Opolska'. Zdaniem jury miejscowość urzeka parkiem, ścieżką rowerową, stawami, zielenią i spokojem… » więcej 2020-09-30, godz. 20:14 Rok więzienia w zawieszeniu za czerpanie korzyści z prostytucji. "Większość z 15 tysięcy kobieta przekazała dob… Rok więzienia w zawieszeniu na trzy lata dla 36-letniego Mariusza T. za czerpanie korzyści z prostytucji. Sąd Okręgowy w Opolu utrzymał dziś (30.09) wyrok… » więcej 2020-09-30, godz. 20:00 Regularnie okradała supermarket. Teraz odpowie za to przed sądem Przez blisko rok kradła alkohol i papierosy. Mowa o 66-letniej mieszkance Krapkowic, która regularnie okradała jeden z marketów na terenie miasta. Przedsiębiorcy… » więcej 2020-09-30, godz. 18:32 25 lat więzienia za zabójstwo brata. Zapadł wyrok w głośnej sprawie morderstwa w Charbielinie 25 lat więzienia za zabójstwo brata w Charbielinie. Na taką karę Sąd Okręgowy w Opolu skazał 32-letniego Arkadiusza S., który strzelając z dwóch różnych… » więcej 2020-09-30, godz. 18:15 2 uczniów z COVID-19, 2 klasy na kwarantannie. Szkoła podstawowa w Szczedrzyku przeszła częściowo na zdalny tryb … 2 uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Szczedrzyku ma koronawirusa. Chodzi o jedno dziecko z klasy czwartej i jedno z ósmej. » więcej 2020-09-30, godz. 18:15 Brzeg z tytułem Samorządowego Lidera Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy Bezpłatne szczepienia przeciwko grypie dla seniorów oraz realizacja programów zdrowotnych w zakresie profilaktyki. To właśnie te rzeczy zdecydowały o przyznaniu… » więcej 2020-09-30, godz. 17:00 Maja uratowała swoją mamę. 10-latka zadzwoniła po pomoc 10-latka z Opola zadzwoniła do Centrum Powiadomienia Ratunkowego i zaalarmowała o złym stanie zdrowia swojej mamy. » więcej 2020-09-30, godz. 15:36 Zderzenie 3 aut w Tarnowie Opolskim. Trzy osoby odwieziono do szpitala Kierująca BMW zjechała na przeciwległy pas i zderzyła się z osobową skodą, po czym ta uszkodziła microcara. Tak wyglądał w skrócie przebieg wypadku… » więcej 2020-09-30, godz. 15:19 Opole zyskało sześć nowych miejsc przyjaznych seniorom i osobom niepełnosprawnym Sześć kolejnych instytucji publicznych, organizacji pozarządowych i firm usługowych w Opolu otrzymało certyfikaty przyznawane w ramach III edycji konkursu… » więcej 2020-09-30, godz. 15:15 W Katedrze Opolskiej wprowadzono udogodnienia dla osób niedosłyszących i niedowidzących Pętlę indukcyjną zamontowano w opolskiej katedrze. To jedno z udogodnień przygotowanych z myślą o osobach niepełnosprawnych, w tym przypadku niedosłyszących… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***