Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-02-06, 13:46 Autor: Kacper Śnigórski

Zaraz po porodzie utopiła swojego synka? Zbada to teraz sąd

Zaraz po porodzie utopiła swoje synka? Zbada to teraz sąd [fot. Kacper Śnigórski]
Zaraz po porodzie utopiła swoje synka? Zbada to teraz sąd [fot. Kacper Śnigórski]
Zaraz po porodzie utopiła swojego synka? Zbada to teraz sąd [fot. Mario]
Zaraz po porodzie utopiła swojego synka? Zbada to teraz sąd [fot. Mario]
Zaraz po porodzie utopiła swojego synka? Zbada to teraz sąd [fot. Mario]
Zaraz po porodzie utopiła swojego synka? Zbada to teraz sąd [fot. Mario]
24-letnia Sabina W., jak ustalili śledczy, zaraz po porodzie zostawiła swoje dziecko w ubikacji. Chłopiec utonął. Do zdarzenia doszło w czerwcu ubiegłego roku w Gierałtowicach. Dziś (06.02) w opolskim sądzie okręgowym ruszył proces w tej sprawie.
Prokuratura oskarżyła kobietę o zabójstwo noworodka, ale jednocześnie zaznaczyła, że kobieta miała ograniczoną poczytalność. Oskarżona nie przyznała się do winy, tłumaczyła to szokiem poporodowym i dodała przed sądem, że nie wiedziała, że jest w ciąży. Innego zdania byli świadkowie. Wyjaśnienia oskarżonej odczytał sędzia Mateusz Świst.

- Ja siedziałam na ubikacji, no i w pewnym momencie się zaczęło. Nie wiedziałam, o co w ogóle chodzi. Byłam w strasznym szoku, bo nie wiedziałam co się ze mną dzieje. Dla mnie to był szok poporodowy. Nawet nie usłyszałam płaczu dziecka. Jeszcze w tej łazience dzwoniłam do Krystiana, że ma przyjechać, bo urodziłam dziecko. Wystraszony przyjechał do domu, bo nie wiedział, że byłam w ciąży. Ja też nie wiedziałam - wyjaśniała oskarżona.

Dziecko w toalecie znaleźli ratownicy medyczni, którzy przyjechali do kobiety. To oni poinformowali policję. Jeden z ratowników był dzisiaj świadkiem w sądzie.

- To była godzina 5 lub 6. Dostaliśmy wyjazd do poronienia. Jako kierownik zespołu podszedłem i zapytałem, co się stało. Pani odburknęła, że poroniła. Zapytałem się, w którym tygodniu. Pani powiedziała, że to był 6 miesiąc. Poprawiłem ją, bo myślałem, że się pomyliła, że chodziło o 6 tydzień. Zapytałem się, gdzie jest dziecko, odpowiedziała, że w toalecie. Poszedłem tam i zacząłem wyciągać te wszystkie papiery i ręczniki. Wtedy zobaczyłem nóżkę dziecka - zeznawał ratownik medyczny.

Za zabójstwo grozi dożywocie. W związku z ograniczoną poczytalnością oskarżonej sąd będzie mógł zastosować nadzwyczajne złagodzenie kary.
Wyjaśnienia oskarżonej odczytał sędzia Mateusz Świst
Ratownik medyczny, świadek w procesie

Wiadomości z regionu

2020-02-27, godz. 23:30 Prudnik: pożar pustostanu. W środku - kilkanaście opon. Brak osób poszkodowanych, trwa dogaszanie [AKTUALIZACJA] Trwa dogaszanie pożaru w Prudniku. Doszło do niego na niezamieszkałej posesji przy ul. Nyskiej. W stodole zapaliły się składowane tam opony. Straż pożarna otrzymała… » więcej 2020-02-27, godz. 21:30 Mężczyzna objęty kwarantanną domową. Wrócił z regionu, gdzie pojawił się koronawirus Mieszkaniec powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego został objęty dwutygodniową kwarantanną domową. Mężczyzna wrócił do Polski z delegacji. Był w rejonie, w którym… » więcej 2020-02-27, godz. 21:00 Spacer, festiwal pamięci, rajd i test wiedzy. Opolski IPN przybliży historię Żołnierzy Wyklętych na wiele sposobów Spacer śladami miejsc kaźni i I Opolski Festiwal Pamięci 'Zawołać po imieniu' - to kolejne z wydarzeń organizowanych przez opolską delegaturę Instytutu Pamięci… » więcej 2020-02-27, godz. 20:00 Radni przegłosowali zmiany w budżecie obywatelskim Opola. Zyskają placówki oświatowe, stracą jednostki OSP Zmiany w Budżecie Obywatelskim Opola na 2021 rok. Podczas dzisiejszej (27.02) sesji zdecydowali o tym radni. » więcej 2020-02-27, godz. 19:30 Świadomy maturzysta to bezpieczny pacjent. W opolskich szkołach ruszyły "Lekcje z NFZ" Opowiadają o zasadach poruszania się w obszarze opieki zdrowotnej, ubezpieczeniu zdrowotnym czy e-usługach. Pracownicy opolskiego oddziału NFZ przekonują, że świadomy… » więcej 2020-02-27, godz. 19:30 Dzieci z Izbicka będą miały przedszkole z... salą gimnastyczną Była podstawówka w Izbicku zostanie przedszkolem. Budynek musi być gruntownie przebudowany, prace mają się rozpocząć jeszcze w tym roku. Po zakończeniu prac więcej… » więcej 2020-02-27, godz. 18:15 Za tydzień w Opolu odbędzie się Wielkie Ślizganie 'Pomagaj z nami - bądźmy bohaterami' - tak brzmi tegoroczne motto Wielkiego Ślizgania na lodowisku Toropol. Związek Młodzieży Mniejszości Niemieckiej organizuje… » więcej 2020-02-27, godz. 17:45 Czy będzie remont linii kolejowej z Opola do Tarnowskich Gór? Radni przyjęli stosowny apel Apel w sprawie rewitalizacji linii kolejowej między Opolem a Tarnowskimi Górami oraz przywrócenia na niej ruchu przyjęła jednogłośnie Rada Miasta Opola. » więcej 2020-02-27, godz. 17:15 Kierowcy zatrzymani za przekroczony czas pracy. Jeden z nich jechał na karcie swojego szefa Używał karty kierowcy należącej do szefa przedsiębiorstwa. Inspektorzy z kędzierzyńsko-kozielskiego oddziału Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w… » więcej 2020-02-27, godz. 17:15 Czy w Kędzierzynie-Koźlu powstaną kolejne warsztaty dla niepełnosprawnych? Kolejki do Warsztatów Terapii Zajęciowej w Kędzierzynie-Koźlu są tak duże, że władze powiatu myślą o stworzeniu kolejnej placówki, w której terapeuci mogą zapewnić… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »